jaki kask

Pytania dotyczące zakupu motocykla, akcesoriów itp. ( w tym miejscu można wklejać aukcje Allegro)
Awatar użytkownika
mroova
Posty: 339
Rejestracja: 29 kwie 2011, 16:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Napisz coś więcej czemu Cię wkoor..?

Ja badałem ostatnio organoleptycznie i mierzyłem kilka kasków w sklepie.
Acerbis mnie jakoś nie przekonał:
- na głowie leżał niezbyt dobrze,
- górne otwory wentylacyjne niezamykane - mniejszy minus,
- standardowe gogle sie nie mieszczą, trzebaby poszukać jakichs mniejszych.
- wykonanie na przeciętnym poziomie.

Porównywałem z Uvexem Enduro, Noxem n731 i Iconem Variant. Brakowało mi do porównania tylko Shoeia. Icon niezły, ale to podobna półka cenowa jak Shoei.
Z pozostałych trzech Uvex najlepiej leżał na głowie i ogólnie sprawiał najlepsze wrażenie.
Nie wiem jak z wentylacja na brodę, chyba nie jest zamykana. Nie wieje przy niższych temperaturach?
A i jeszcze istotna sprawa - Icon i Uvex mają szybke z powłoką antifog. Czytałem, że podobno pinlock z Shoeia lepszy. Ale mi sie kiedys pinlock zakurzył permanentnie na wyjeździe w Rumunii i go praktycznie przestałem używać (mam Shoei XR1000). Jak twoje doświadczenia z parowaniem szyby?
No i nie wiem jak bedzie z dostępnością części zamiennych (szyba itp.) za jakiś czas skoro Uvex nie jest już produkowany.

Finalnie nie mogłem się zdecydować i zostałem przy swoich dwóch kaskach, których używam na zmianę: na czarnym i w terenie. :mrgreen:
Terefere
buŁa
Posty: 425
Rejestracja: 22 lut 2010, 14:59
Lokalizacja: Libiąż
Kontakt:

mik1046 pisze:Hej
Pytanie do posiadających kask Acerbis active.
Zapodajcie jakieś spostrzeżenia +/- bo mój uvex mnie już wkórw.... i chcę zmienić .
Z mojej strony:
+ cena (ja dałem 540 ale teraz idzie znaleźć poniżej 500PLN)
+ wygląd
+ blenda
+ dosyć długi daszek (spełnia swoją rolę - nie, że tylko wygląda)
+ szyba zachowuje się dobrze w deszczu, parowania nie odnotowałem mimo braku pinlocka (jednak obawiam się, że w chłodniejsze dni mogła by zajść parą)

- rozmiarówka (ja kupiłem XXL a normalnie jeździłem w L'kach, także nie jest to kask dla ludzi co standardowo jeżdżą w rozmiarze XL wzwyż)
- szybka regulowana płynnie, a nie na ząbkach - byłem przyzwyczajony do ząbków, przy nich szyba szczelnie się domykała w acerbisie mam wrażenie jakby nie ;-)
- dosyć głośny (mnie to akurat nie przeszkadza, nie wymagam od tego typu kasków cudów)
- dosyć ciężki - rozmiar XXL WAGA 1600g +/- 50g (mnie ona nie przeszkadza)
- brak możliwości wpięcia pinlocka

Ogólnie gdybym dzisiaj był na kupnie nie zawahał bym się go kupić drugi raz.
LEWA W GÓRĘ!
Obrazek
buŁa
Posty: 425
Rejestracja: 22 lut 2010, 14:59
Lokalizacja: Libiąż
Kontakt:

mroova pisze:Nie wiem jak z wentylacja na brodę, chyba nie jest zamykana.
Jest zamykane. Przewiew kiedy trzeba, a kiedy nie - jego brak ;-) Oczywiście poza tym co wpadnie dołem ;-)
LEWA W GÓRĘ!
Obrazek
kiciafirerek
Posty: 52
Rejestracja: 23 kwie 2013, 21:25
Lokalizacja: Wrocław

tak w temacie kasków 26-27 lipiec w długołęce w salonie intermotors shoei robi dni testowe kasków Ja się waham między szczeka z blenda a gtairem wiec na pewno podjade przetestować oba :)
tutaj link w ktorym jest tylko 27 ale na stronce shoei jest ze 26-27 sa dni testowe kasków
http://www.centrumtestowe.eu/imprezy/12/
Był Suzuki katana AP50 ; Kawasaki ER500 ; Yamaha XT660X
Awatar użytkownika
mik1046
Posty: 655
Rejestracja: 11 paź 2011, 0:10
Lokalizacja: Mazańcowice
Kontakt:

No
Mój uvex enduro kupiłem używany ale był jak nowy .

Dla mnie kask to kask nie pieszczę się z nim .

Największy problem to opadająca samoczynnie szyba która jak się obrócę podczas jazdy samoczynnie się otwiera . i to mnie strasznie wk....
Już zamówiłem nowy mechanizm 60 zł jak się okaże że to ząbki w szybie wyrobione to dopiero będzie wk.... bo szyba to wydatek 240 zł czyli prawie nowy kask .

Noszę kask M schudłem ostatnio 10 kg i gęba mi tez schudła jak jadę dłużej to tak wiatr podwiewa że mnie całe ucho boli , a stopery nie wchodzą w grę bo mnie dopiero ucho napier...

No a tak to generalnie jestem zadowolony .
I obawiam się że kupując coś za 500 zł to mogę się władować w niezłą kupę a na coś droższego mnie nie stać .
A jak widzę jakiegoś lsa np. mojej żony że na zewnątrz lekko wilgotno albo chłodno a kask cały zaparowany to dopiero mnie nie napawa optymizmem.
Jechaliśmy Transalpine w deszczu że kondom nie dał rady a kask całkiem całkiem parował ale dopiero jak kask się w środku zrobił mokry czyli po jakiejś godzinie jazdy .

I co tu zrobić ??
XTR/BMW w 3 odmianach / Mt09 Tracer / Ktm 1090 co następne nie wiem może T7
Awatar użytkownika
mroova
Posty: 339
Rejestracja: 29 kwie 2011, 16:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

mik1046 pisze:I co tu zrobić ??
Z tego co piszesz, to chyba najlepiej nowy Uvex :mrgreen: ;-)
Terefere
mario79
Posty: 185
Rejestracja: 12 kwie 2011, 20:33
Lokalizacja: Grodzisk Wlkp
Kontakt:

Nox N731.

Pewnie dla bardziej wymagających co do lekkości, jakości wykonania, hałasu i wentylacji okaże się zbyt "za mało" ale dla szukających przyzwoitego produktu w dobrej cenie mogę polecić.

W każdej z kategorii raczej przeciętny ale daje radę. Z resztą gdyby wentylacja na czubku kasku była lepsza to na nic bym nie narzekał. Trochę jej brak wynagradza dobra wentylacja w szczęce.

mik1046 co do luźnego kasku po jakimś czasie można go dopasować i dopompować poduszki w policzkach ;-)

Blenda super się przydaje. Zawsze musiałem wozić okulary przeciwsłoneczne a tak, drobny ruch ręką i już przyjemnie ciemno ;-)
Awatar użytkownika
ulusus
Posty: 182
Rejestracja: 29 sie 2009, 23:07
Lokalizacja: Oświęcim

Też się wypowiem na temat Acerbis active kupowaliśmy razem z Bułą i tak rozmiarówka tak jak buła napisał kupiłem XL a jeździłem w M,jeśli chodzi o głośność to osobiście jakoś nie zwracam uwagi,ale dla bardziej wymagających może stanowić problem,ogólnie dla mnie bomba nie narzekam choć tak naprawdę nigdy nie miałem porównania co do kasków z wyższej półki cenowej,i co dla mnie jest bardzo ważne w kasku blenda bez tego nie mógł bym jeździć ;-)
Awatar użytkownika
MarqSz
Posty: 366
Rejestracja: 20 paź 2011, 7:25
Lokalizacja: Poznań

Ja dodam że jeśli chodzi o hałas, jakiś czas temu odkryłem zatyczki do uszu. Piankowe 3M na sznureczku. Na każdą trasę zakładam, na miasto odpuszczam. O zatyczki za kilkanaście złotych (wziąłem kilka opakowań) wybiły mi z głowy marzenia o nowym C3.
Tylko motocyklista wie, dlaczego pies wystawia łeb przez okno z samochodu...
Awatar użytkownika
thembol
Posty: 155
Rejestracja: 13 lis 2012, 11:27
Lokalizacja: Piła

mik1046 pisze:A jak widzę jakiegoś lsa np. mojej żony że na zewnątrz lekko wilgotno albo chłodno a kask cały zaparowany

nie s...j pod siebie :D Przesadzasz ;) Jechalem przed wami i tylko trochę parowało a mam taki sam kask jak Magda. Wystarczy szybke podniejsc o jeden ząbek i para znika.
No i sam mowiles ze antifogi do tego tanie.
A i tak okulary które musze nosic pod kaskiem paruja szybciej niż szyba w kasku.
Awatar użytkownika
mik1046
Posty: 655
Rejestracja: 11 paź 2011, 0:10
Lokalizacja: Mazańcowice
Kontakt:

thembol,
Nie sram ls to kupa.
My nie mieliśmy szyby turystycznej więc dľuga jazda z otwartą szybą
nie wchodziľa w grě.
XTR/BMW w 3 odmianach / Mt09 Tracer / Ktm 1090 co następne nie wiem może T7
Awatar użytkownika
thembol
Posty: 155
Rejestracja: 13 lis 2012, 11:27
Lokalizacja: Piła

eetam :P Jak dla mnie jest wręcz odwrotnie. Miałem 2 uvexy ( stare ale uvexy, kupione jako nówki ), mam crossowego Lazera i LS przy tym to poezja. Zarówno jeśli chodzi o jakość wykonania jak i materiał z którego zrobiona jest wysciółka.
Slyszalem narzekania ze głosno jest w tym kasku. Może na jakiejś szlifierce przy 300km/h to tak. Na teresie szum wiatru nie przeszkadzał mi w jakimkowiek stopniu. Przy każdej predkosci moglem się spokojnie dogadać przez intercomy z żoną. Po to chyba jest moto żeby było wiatr slychac :)
Nie wspomnę o fabrycznych miejscach na glosniki do intercomu bo to maja zapewne wszystkie nowe kaski.
Wentylacja tez spoko. Przy 40 w cieniu fakt, moja wysciólka na czole była mokra ale nie przeszkadzało to jakos strasznie - tyle ze ze mnie leje się strasznie przy takich temperaturach.
Wysciolka kasku Moni była suchutka.

Jedyne co bym zmienił to umiejscowienie zapięcia pod brodą. Jest za bardzo cofnięte. Trudno powiedzieć dlaczego tak zrobili. U zony w LSie jest już inaczej.
Może ze względu na podnoszona szczeke jest tak zrobione.

Pewno ze jakbym kupił jakiegoś Shoei za kupe siana to nie ma o czym mowic..
Ogladalem trochę tych kaskow zanim kupiłem. wg. mnie patrząc na cene/jakość LS wygrywa.


ps. to trochę tak jak z tymi ciuchami Modeki. Wszyscy narzekają a co drugi w tym jeździ.

ps2. nie zawsze to co tanie to kupa. Mam ci przypomnieć mojego kondona z Lidla? :)
Awatar użytkownika
bonzo
Posty: 3181
Rejestracja: 23 lut 2009, 0:34
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Pany ja powiem tyle że niedawno na zawodach SM gość zaliczył paciaka w LS a dokładnie uderzył w nawierzchnię tyłem głowy i skorupa pękła i rozcięła mu cały tył głowy (szycie). Dlatego ja osobiście nie używam kasków z plastiku. Nie ważny producent a zastosowany materiał!
"Podczas dobrej jazdy na motocyklu przeżywasz więcej w ciągu 5 minut niż niektórzy ludzie przez całe swoje życie."
Awatar użytkownika
thembol
Posty: 155
Rejestracja: 13 lis 2012, 11:27
Lokalizacja: Piła

Tu się zgodze. Niby jakies tam normy toto spełnia ale w rzeczywistości przy faktycznym dzwonie bywa zapewne roznie..
Lazerem przydzwoniłem w płyte lotniska po tym jak przejechałem na jednym kole przez biały namalowany pas i nawet się zbytnio nie porysował.
Awatar użytkownika
bonzo
Posty: 3181
Rejestracja: 23 lut 2009, 0:34
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Kask wczoraj zakupiony. Wybór padł na Airoh Terminator. Pierwsze wrażenia to:
- lekki,
- bardzo przyjemny materiał wykończenia wnętrza.
Po testach terenowych będę wiedział więcej.
"Podczas dobrej jazdy na motocyklu przeżywasz więcej w ciągu 5 minut niż niektórzy ludzie przez całe swoje życie."
ODPOWIEDZ