Ciekawe oferty z Allegro / Otomoto

Pytania dotyczące zakupu motocykla, akcesoriów itp. ( w tym miejscu można wklejać aukcje Allegro)
babel600
Posty: 3
Rejestracja: 22 gru 2013, 12:26
Lokalizacja: Chrzanów

Cześc Panowie, co powiecie o tej ofercie?

http://tablica.pl/oferta/yamaha-xtx-660 ... bcb7e81523

Dzięki z góry
Awatar użytkownika
Paul666
Posty: 97
Rejestracja: 08 maja 2013, 22:51
Lokalizacja: Silesia

babel600, motor wygląda na zadbany - ma ciekawe dodatki: wydech, osłony podnóżków pasażera itd. Na pierwszy rzut oka posiada nieoryginalny przedni błotnik.
Mark66
Posty: 8
Rejestracja: 08 lut 2014, 11:53
Lokalizacja: Kłodzko

babel600 pisze:Cześc Panowie, co powiecie o tej ofercie?

http://tablica.pl/oferta/yamaha-xtx-660 ... bcb7e81523

Dzięki z góry
z minusów
- potwierdzam nieoryginalny błotnik przedni
- nieoryginalna szyba i czasza wymieniona lub malowana bo powinna być pomarańczowa i tak samo ogon
- nieoryginalne lusterka
- wydechy raczej też malowane bo powinny mieć nalepki leo i być w kolorze alu
- oferta handlarze wiec przebieg 18tys jest mało prawdopodobny 2,5 tys rocznie ale mogę się mylić
- nieoryginalna poduszka kiery, podróba Renthal z allegro za 30pln

trzeba by go wnikliwie obejrzeć żeby jednoznacznie stwierdzić co to naprawdę jest, jeśli kupującemu nie przeszkadzają minusy które wymieniłem na liście.
babel600
Posty: 3
Rejestracja: 22 gru 2013, 12:26
Lokalizacja: Chrzanów

dziękuję za info :-) słabo to wygląda
nawet nie ma sensu jechać oglądać i tracić paliwa
wcześniej był wystawiony na allegro, ale zdjęcia widać że zrobione zaraz po przyjeździe
było nawet widać na pompie hamulcowej i klamce ślady szlifa, także może czasza, szyba i inne rzeczy przez to były wymienione
teraz fajnie umyty i fotki fajniejsze

dzięki jeszcze raz
_arek_
Posty: 115
Rejestracja: 22 lut 2014, 19:55
Lokalizacja: ZachPom

Jak już pewnie niektórzy wiedza poszukuje dla siebie XTX/R w swojej okolicy mam w sumie dwie dość ciekawe oferty a w sumie nigdzie nie chce mi się za bardzo jeździć. No chyb, że po jakiegoś pewniaka :mrgreen:

Budżet jakim dysponuje troszkę mnie ogranicza w wyborze pośród wielu ciekawych ofert.

Znalazłem takie oto dwie sztunie ;-)


Opcja nr 1 (przedstawiana już na forum w temacie aledrogo itd...)


http://tablica.pl/oferta/yamaha-xt-660-r-super-stan-CID5-ID54NeL.html#ba1f926457


Byłem już oglądać, tyle, ze było ciemno.
Ogólnie tak jak widać na foto. Gość ma ja podobno rok, wymieniony aku, opona tył, płyny, olej itd.

Silniczek chodził w sumie chyba ładnie... Mówię w sumie, bo po raz pierwszy miałem styczność z singlem... Jednak żadnych niepokojących dźwięków nie było raczej słychać. na obroty wkręcał się ładnie.

Przejechałem się kawałeczek dosłownie... no i jedyne co mogę powiedzieć to to, że jechałem bez kasku i było tak zimno, iż na niewiele rzeczy zwróciłem uwagę. Przyśpieszał raczej OK... Jazda bez trzymanki też przebiegła sprawnie.

Tak mnie przewiało, ze głowa do dziś mnie boli :mrgreen: Było to nieplanowane oglądanie wiec nie miałem nawet kasku.

Moto ogólnie wydawał być się OK. Gościu taki trochę dziwny nie wiem w sumie czy handlarz jakiś czy jakiś po prostu lekko nawiedzony heheh ;-)

Moto podobno 15kkm przebiegu w Polsce od ok 3lat to jest 2 właściciel... Zakupił w lipcu 2013 a teraz sprzedaje bo chce KTM jakiegoś i niby już na piątek potrzebuje $$.


Kandydat nr 2

http://tablica.pl/oferta/yamaha-xt-660r-sprzedam-lub-zamienie-CID5-ID4N3L1.html#2c193e5a47

Tego nie widziałem nawet po ciemku ;-) Ale jutro wybieram się do SZS wiec poddaje i oglądnę.

W PL od około 2 lat. Sprzedający twierdzi iż zrobił nim w sumie może z 1500km dlatego sprzedaje bo nie ma czasu.

Z tego co mówił iż było robione to... Olej w lagach, jakieś łożysko kola, łożysko główki ramy, chyba aku i opony... Napęd podobno OK.
Przebieg 34kkm sprowadzony z UK.


Dwie oferty dość ciekawe teraz tylko która warta uwagi...

W pierwszej trochę ten przebieg mi nie pewny, chociaż nigdy nic nie wiadomo. Ma tylko jeden kluczyk- czarny. Z kolei ten drugi posiada też tylko jeden kluczyk ale czerwony serwisowy...


Jeden ma grzane manety , wydech, kierownice. Drugi płytę i handbary No i jest tez lekka różnica ceny...

Co moglibyście podpowiedzieć zielonemu w temacie tego typu moto i nigdy nie mającemu styczności z singlem ??

Czy są jakieś typowe bolączki/usterki itp dla tego moto ??

Jak wy w/w wygląda sprawa oklejenia ??

Pierwszy widziałem ma cała gamę rożnych "reklamówek" , pewnie ktoś sobie chciał upiększyć moto.

Drugi natomiast nie ma wcale... podobno zdjęte, a moto nie malowane zostały już w UK.



Co najlepiej sprawdzić czemu się przyjrzeć jak ocenić i w końcu wybrać tego jedynego :mrgreen:

Edit: Przeniosłem twój post do odpowiedniego działu. Proszę zapoznać się z regulaminem!
Ostatnio zmieniony 25 lut 2014, 18:48 przez _arek_, łącznie zmieniany 1 raz.
marek1397
Posty: 1
Rejestracja: 01 wrz 2013, 18:16
Lokalizacja: Tarnow Opolski

Witam, już od jakiegoś czasu przymierzam się do przesiadki na wymarzonego XTXa i w wolnym czasie doczytuję ile mogę ad tego modelu no i szperam-obserwuję otomoto, allegro, tablice.
Znalazłem takie ogłoszenie:
http://allegro.pl/show_item.php?item=3972264641
Motocykl pochodzi z Francji, wg karty pojazdu rocznik 2007 a tymczasem malowanie 2008... Czy to możliwe? Co sądzicie?
Z góry dziękuję i pozdrawiam ;)
kudlok23
Posty: 1
Rejestracja: 03 gru 2012, 19:37
Lokalizacja: tarnów

derg
Posty: 6
Rejestracja: 01 maja 2013, 19:35
Lokalizacja: Przeworsk

Co do motocykla się nie wypowiem, ale sprzedawce to raczej szerokim łukiem omijać.
Wojtek
Posty: 4727
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:32
Lokalizacja: XXX

kudlok23 pisze:Proszę o opinię:
http://otomoto.pl/yamaha-...a-M3871556.html
Pełen standard plus płyta pod silnik- przygotowany jak przystało na handlowca ;-)
Nic szczególnego nie widzę :roll:
Jak z Włoch to pewnie będzie wyblakłe siedzenie, ale to zobaczysz dopiero na miejscu :-)

Sprzedawcy nie znam- niech Ci Derg wyjaśni o co biega z tym omijaniem :-P
Awatar użytkownika
Bajros
Posty: 3302
Rejestracja: 10 lis 2008, 23:27
Lokalizacja: Warszawa

Wojtek pisze:Nic szczególnego nie widzę
No jak? :)
Wersja plastików/naklejek 2006 i wyżej, przednie zawieszenie srebrne więc poniżej 2006. To na pewno warto sprawdzić po numerze VIN, tam przecież jest rocznik produkcji. Porównując dalej do oryginału to malowane osłony metalowe tłumików.

Generalnie motocykl prezentuje się dobrze w ogłoszeniu.
Jedzie Jadzia Dziadzie ;) Braaap Braaap
"Tylne koło ucieka cały czas, przednie tylko raz"
Wojtek
Posty: 4727
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:32
Lokalizacja: XXX

Paweł ale gość pisze, że rocznik 2005, więc lagi się zgadzają.
Naklejki to raczej szczegół i mogli nawet z końca racznika takie puścić.
Malowane są tylko te blaszki osłonowe- detalista :mrgreen:

Tak teraz patrzę dokładniej to na lagach widać wyraźnie ślad do jakiego miejsca dochodzą, więc możliwe, że ciekną lub gość tak usmarował całe moto jakimś "świecidłem" ;-)
Awatar użytkownika
Bajros
Posty: 3302
Rejestracja: 10 lis 2008, 23:27
Lokalizacja: Warszawa

Wojtek pisze:Paweł ale gość pisze, że rocznik 2005, więc lagi się zgadzają.
Naklejki to raczej szczegół i mogli nawet z końca racznika takie puścić.
Detalista przyznaje Ci rację :-) Po napisaniu tego postu zwróciłem uwagę, że rocznik jaki podaje sprzedawca to 2005. Także moje niedopatrzenie. Pozdróweczki
Jedzie Jadzia Dziadzie ;) Braaap Braaap
"Tylne koło ucieka cały czas, przednie tylko raz"
Awatar użytkownika
robas
Posty: 340
Rejestracja: 20 lis 2012, 8:13
Lokalizacja: dolnośląskie

Czy widział ktoś z kolegów tą teresę?

http://otomoto.pl/yamaha-tenere-xtz-660 ... 17507.html

Moto jest z importu, a takich to najbardziej się boję...
Awatar użytkownika
rafiii
Posty: 51
Rejestracja: 20 sie 2012, 19:18
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Ten z drugiego linku już dość długo jest oferowany do sprzedaży, chyba w tamtym sezone już go widziałem. Ten z pierwszego linku wydaje się ok, oferta już nieaktualna, z tego co pamiętam to kosztował ponad 9tys, wiec niedrogo, fotki trochę słabe by sie wypowiedzieć.
MarianXT
Posty: 9
Rejestracja: 04 mar 2014, 12:27
Lokalizacja: BDG

Witam,
jestem swieżak na tym forum wiec proszę o wyrozumiałość ;)
jakieś sugestie mogę prosić?

http://allegro.pl/yamaha-xt660x-i4016030673.html

z góry dziekuje
ODPOWIEDZ