jaki kask

Pytania dotyczące zakupu motocykla, akcesoriów itp. ( w tym miejscu można wklejać aukcje Allegro)
hobelik
Posty: 478
Rejestracja: 27 kwie 2010, 10:03
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Hejka zastanawiam się nad :kask astone gtr ktoś coś wie ?? jakieś doświadczenia ?? ten integral z pinlockiem i blendą 800 wychodzi z alle drogo... mierzyłem go i całkiem fajnie leży ale jeździć w mnim testowo nie dali :D Czemu integral ?? Bo tak :P Nie chce enduro crossowy mam i mi nie odpowiada :D
DR 750 ---> XT660R ---> XT660R ---> APRILIA SHIVER 750 ---> WR450
Informatyk Śląsk
buŁa
Posty: 425
Rejestracja: 22 lut 2010, 14:59
Lokalizacja: Libiąż
Kontakt:

Obrazek
Ale Hobelik tylko w tym malowaniu Cię widzę :mrgreen:
LEWA W GÓRĘ!
Obrazek
hobelik
Posty: 478
Rejestracja: 27 kwie 2010, 10:03
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

nie bo wtedy ciągle chciał byś pożyczać :P
DR 750 ---> XT660R ---> XT660R ---> APRILIA SHIVER 750 ---> WR450
Informatyk Śląsk
Awatar użytkownika
Herflick
Posty: 1676
Rejestracja: 19 lip 2009, 20:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Niemalże zdecydowałem się już na Shoei Hornet DS .. ale nadal nie jestem pewien czy chcę daszek. Mój target odnośnie kasku to w większości miasto, raz w miesiącu długa wycieczka, zloty i raz w roku długi wypad. Czy aby ten DS będzie ok? Co z przelotową prędkością około 130km/h (szybciej raczej nie jeżdżę).

Alternatywą która mi przypada do gustu to nowość Shoei Neotec taki jak w linku Shoei Neotec .

Cena podobna i o kasę się nie rozchodzi. Teraz mam niszowy kask otwierany jest to mega wygodne.

Użytkownicy Shoei'a DS jak i reszto :) pomóżcie w wyborze.
Awatar użytkownika
berserkers
Posty: 965
Rejestracja: 25 mar 2009, 12:22
Lokalizacja: Szczecin/ Bezrzecze

Herflick, ja mam obecnie DS i teraz obstawiałbym właśnie Nanotec a to dlatego że szczekowiec bedzie wygodniejszy:)
Awatar użytkownika
MarqSz
Posty: 366
Rejestracja: 20 paź 2011, 7:25
Lokalizacja: Poznań

Ja mam DSa od jakiegoś czasu i mimo że jestem okularnikiem (okulary muszę zdjąć aby włożyć kask), jestem zadowolony ze sprzętu. Do 130 można jeździć, tylko przy mijaniu z tirami trzeba uważać bo potrafi głową szarpnąć.
Zalety?
- integral = bezpieczniej
- dobre pole widzenia
- bardzo dobra wentylacja
- pinlock w komplecie
- możliwość odłączenia daszka (są zaślepki w komplecie)
- możliwość wymontowania szyby i jazdy z goglami (nie wszystkimi, nie sprawdzałem, ale OIMW są modele pasujące)
- szyba opuszcza się skokami, można nie domykać
- w porównaniu z nolanem N43AIR który wcześniej używałem, mega cichy
- dobry dla okularników
- zapięcie DualD
- dostępne akcesoria dodatkowe, np. poduszki przy policzkach cieńsze i grubsze.

Wady:
- przy podniesieniu szyba nadal fragmentem w zasięgu wzroku (to nie mój argument, mi nie przeszkadza)
- brak blendy
Tylko motocyklista wie, dlaczego pies wystawia łeb przez okno z samochodu...
Awatar użytkownika
admirau
Posty: 331
Rejestracja: 02 paź 2011, 8:47
Lokalizacja: Pszczyna

Zrobiłem na razie 3000km w DS'ie więc nie mogę się wypowiedzieć o trwałości, ale mogę go polecić jako najlepszy ze wszystkich, w których jeździłem.
Moja pasażerka też ma DS i bardzo go chwali.
Nie mam porównania z Neotec.

Oboje jeździmy z daszkami.

Wady:
- trudno się zakłada (pasażerka: mega trudno się zakłada) - ale potem jest już wyjątkowo wygodny
- daszek brzęczy przy dużych prędkościach (nie uciążliwe, ale słychać)
- czasem przydała by się blenda (ale za to jest zgrabny)


Do wad można zaliczyć też cenę, ale jest adekwatna do jakości.

Reszta to same zalety. Komfort jazdy wyśmienity, idealna wentylacja, pinlock działa znakomicie. Daszek nawet przy miejskiej jeździe się przydaje (słońce).

Może znajdziesz lepszy, ale Hornetem na pewno nie będziesz rozczarowany.

Z tego co pamiętam, np. w Ratka Motocykle w Mikołowie możesz się umówić na jazdy testowe.
Awatar użytkownika
MarqSz
Posty: 366
Rejestracja: 20 paź 2011, 7:25
Lokalizacja: Poznań

admirau pisze:- daszek brzęczy przy dużych prędkościach (nie uciążliwe, ale słychać)
Ja wykręciłem wkręty, zdjąłem klapkę i daszek. Poustawiałem równo wszystkie części i skręciłem ponownie. Żadnych brzęczeń, nawet przy 160kmh.
Tylko motocyklista wie, dlaczego pies wystawia łeb przez okno z samochodu...
Awatar użytkownika
bonzo
Posty: 3181
Rejestracja: 23 lut 2009, 0:34
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Nie zawiedziesz się jak kupisz Horneta. Nic więcej ciekawego nie dodam co MarqSz i admirau napisali, bo trafnie przedstawili zalety i wady (tych jest niewiele). Przemek proponuję się wstrzymać do zlotu i przymierzyć się na zlocie do Shoei'a i innych garnków wtedy będziesz miał rozeznanie.
"Podczas dobrej jazdy na motocyklu przeżywasz więcej w ciągu 5 minut niż niektórzy ludzie przez całe swoje życie."
Wojtek
Posty: 4727
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:32
Lokalizacja: XXX

proponuję się wstrzymać do zlotu i przymierzyć się na zlocie do Shoei'a i innych garnków wtedy będziesz miał rozeznanie.
Święte słowa Bonzo to samo mu od wczoraj tłumaczę :-P
Ochłonąć, przymierzyć, pojeździć i na spokojnie wybrać ;-)
Może mi w końcu dacie na test- do Szczyrku i z powrotem przez przełęcz- jak zacznie mi rzucać łbem przy 120 to wrzucę do.................. :mrgreen:
Awatar użytkownika
admirau
Posty: 331
Rejestracja: 02 paź 2011, 8:47
Lokalizacja: Pszczyna

Wojtek pisze: Święte słowa Bonzo to samo mu od wczoraj tłumaczę :-P
Ale Herflick już na zlocie się chciał lansować :)

W razie czego, mam M i XS.
Awatar użytkownika
bonzo
Posty: 3181
Rejestracja: 23 lut 2009, 0:34
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Wojtek pisze:jak zacznie mi rzucać łbem przy 120
W Hornecie nie ma z tym tragedii bo w Marushinie który mam to głowę chce urwać od daszku jak się leci z tymi prędkościami. Widać shoei lepiej wyprofilował daszek aerodynamicznie.

A Herflick jak chce się lansować to niech umyje motor na zlot :D
"Podczas dobrej jazdy na motocyklu przeżywasz więcej w ciągu 5 minut niż niektórzy ludzie przez całe swoje życie."
Awatar użytkownika
Herflick
Posty: 1676
Rejestracja: 19 lip 2009, 20:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Na zlot chciałem już mieć ekstra... lans, aplauz i podziw współtowarzyszy ale macie chyba rację. Może uda mi się w Łodzi przetestować oba.. sklepy nie są chętne współpracować co jest nieco denerwujące przy tej cenie kasku.

Bonzocis: już powoli brud sam odpada :) więc za 3 tygodnie powinno być git :)
Jestem "nieumi" i o tym wiem, o tym wiem, że jestem "nieumiem"
Awatar użytkownika
Herflick
Posty: 1676
Rejestracja: 19 lip 2009, 20:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Mierzyłem jeszcze raz Horneta i przymierzyłem Neotec'a. Chyba dokonałem wyboru. Neotec baja, szczena chodzi jak należy, blenda bardzo płynnie, ponosiłem z 10 minut w sklepie :) i lekko zaczęła parować szyba. Cena trochę zabija.
Jestem "nieumi" i o tym wiem, o tym wiem, że jestem "nieumiem"
Awatar użytkownika
admirau
Posty: 331
Rejestracja: 02 paź 2011, 8:47
Lokalizacja: Pszczyna

Herflick pisze:ponosiłem z 10 minut w sklepie :) i lekko zaczęła parować szyba. Cena trochę zabija.
A on nie ma pinlocka? Co to za kask, w którym paruje szyba :)
Neotec to teraz chyba najintensywniej promowany kask, wszędzie widać reklamy.
A widzę, że ceny Hornetów spadły ostatnio troszkę.

Będzie ktoś na zlocie z Neotekiem? :)
ODPOWIEDZ