jaki kask

Pytania dotyczące zakupu motocykla, akcesoriów itp. ( w tym miejscu można wklejać aukcje Allegro)
Awatar użytkownika
grynek
Posty: 59
Rejestracja: 10 lip 2015, 19:09
Lokalizacja: PRUSZKÓW

kalina pisze:Baja blue to będzie drożej.... Wogóle nie widze w dystrybucji w PL. Nexx baja a tym bardziej desert i plain
wiem,
trzeba będzie z zgaramanicy ciągnąć ;)
Awatar użytkownika
Goral
Posty: 489
Rejestracja: 14 sie 2014, 16:10
Lokalizacja: Bielsko/Żywiec

Pany miał ktoś z Was do czynienia z kaskami firmy Just 1 np: arma energy ? Strasznie ciężko coś znaleźć na necie w ojczystym języku a nawet na zagranicznych stronach też nie mogę się doszukać opinii
Awatar użytkownika
kindybal
Posty: 28
Rejestracja: 23 gru 2015, 19:56
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Goral,

Całkiem milusia ta skorupa, dołączam się do poszukiwań info.

Obrazek
[center]
"Dwie rzeczy są nieskończone - wszechświat i głupota ludzka"

Obrazek
[/center]
Awatar użytkownika
Goral
Posty: 489
Rejestracja: 14 sie 2014, 16:10
Lokalizacja: Bielsko/Żywiec

kindybal, nooo:) daj znać jak coś znajdziesz;)

A jak się sprawuje kask crossowy w chłodniejsze dni lub mżawce czy deszczu?? Bardzo się leje do środka i chłodno czy nie ma tragedii??
Awatar użytkownika
Laszowski
Posty: 21
Rejestracja: 25 gru 2015, 16:37
Lokalizacja: Marki k/Warszawy

Chciałbym poznać Waszą opinię o tych kaskach. Najbardziej kusi mnie ten Acerbis, ale nie lubię też przepłacać za markę. Słyszałem, że te LS2 są całkiem niezłe, a Wy co sądzicie o poniższej liście?

1. http://www.4ride.pl/kask-offroad-ls2-mx455-visor-matt-black.html
2. http://akcesoriamotocyklowe.pl/kaski/7211-kask-ozone-mxt-01-czarny-mat.html
3. http://akcesoriamotocyklowe.pl/enduro-z-szyba/5695-kask-ispido-desert-czarny-mat.html
4. http://allegro.pl/nox-kask-crossowy-z-szyba-atv-enduro-n311-m-i5925238512.html

Czy lepiej dołożyć kilka złotych i kupić acerbisa:
5. http://acerbis-polska.iai-shop.com/product-pol-6448-Kask-ACTIVE-czarny-matowy-PROMOCJA.htm
Awatar użytkownika
Mateusz93
Posty: 458
Rejestracja: 02 mar 2015, 17:30
Lokalizacja: Andrychów/Kraków

Stałem kiedyś przed identycznym dylematem.

Wszystkie chyba chińczyki, Acerbis też kupuje u Chinola i klei swoją naklejkę (przynajmniej takie info ja usłyszałem). NOX ponoć można znaleźć w pod inną marką. Tzn ta sama skorupa sprzedawana pod logiem kilku producentów.

Choć chyba Acerbis się pod byle czym nie podpisuje- wolałbym już dozbierać tę 100.

Ja zaproponowałbym używkę. Pewnie mnie zaraz zjedzą za to, ale sam kupiłem Araia X-Tour 2 w pięknym stanie za 570 zł. Sporo doświadczonych motocyklistów mi go polecało, bezpieczeństwo przede wszystkim.
Jeden ze sprzedawców zwrócił mi uwagę na fakt, że wszystkie kaski posiadające blendę wewnętrzną, tracą przy tym mocno na bezpieczeństwie. (osłabiony płat czołowy, stąd ponoć niektóre marki nie stosują takowej- w/w Arai nadal trzyma się tylko zewnętrznej (?)).
Oczywiście taki kask trzeba długo potestować, bo jeśli ktoś miał zupełnie inny kształt głowy i kask się do niej dopasował- może uwierać nas. Mój poprzednik (właściwie poprzedniczka) miała mniejszą głowę i kask idealnie dopasował się do mojej. Nic nie gniecie, nie uwiera, jest super wyważony.

Całe info wrzucam w mocnym cudzysłowie, sprawdź dokładnie jak to jest z produkcją itp, ręki uciąć nie dam czy Arai dalej się tego trzyma, tak usłyszałem i z grubsza traktując temat, potwierdziłem.
Ja posłuchałem starszych motocyklistów, którzy taką samą drogą poszli i nie żałuję.

pozdrawiam, udanego wyboru!

Mateusz
Awatar użytkownika
Laszowski
Posty: 21
Rejestracja: 25 gru 2015, 16:37
Lokalizacja: Marki k/Warszawy

Mateusz93, kask chciałbym kupić nowy. Jeżeli chodzi o blendę to właśnie specjalnie szukałem kasku z blendą. Pamiętam jakie to rozwiązanie było wygodne, kiedy raz pożyczyłem taki kask od kumpla, żeby się przejechać na jego Kawie 636. Kwestia bezpieczeństwa płatu czołowego to ciekawe spostrzeżenie, nie patrzyłem na to z tej strony.

Moto będzie czarne z czerwonymi akcentami, ciuchy w sumie też będą ciemne, więc ten FLUO byłby fajnym, zwiększającym bezpieczeństwo rozwiązaniem: http://acerbis-polska.iai-shop.com/product-pol-6904-Kask-ACTIVE-FLUO-PROMOCJA.html

Jeszcze się zastanowię nad kolorem, ale raczej wezmę Acerbisa. Masz rację, że byle co nie obrandują swoją marką. Nie mam jeszcze dobrego rozeznania w markach. Nie wiem czy to dobra marka, nie miałem z nią jeszcze do czynienia. Wiem tylko, że jest sporo podrób handbarów acerbisa na allegro, ale czy jej produkty są wysokiej jakości, czy tylko markowe to nie wiem.

Na co dzień zajmuję się strageiami komunikacji dla marek, więc wiem jak to działa ;-)

Myślę, za to nad używanymi butami, może jakieś spidi. Bo więcej niż 500-600 zł, teraz nie wygospodaruje. Zje mnie zakup moto i prawko.
Awatar użytkownika
Mateusz93
Posty: 458
Rejestracja: 02 mar 2015, 17:30
Lokalizacja: Andrychów/Kraków

Warto przejść się do sklepu i wymacać kaski.
Ja napalałem się na NOXa, ale jak tylko go wziąłem do ręki, to wiedziałem, że u mnie nie zagości.
Jak zabawka, odlewy, w dotyku tandetny plastik. Nie chciałbym go skrzywdzić, to na 90% był ten, na pewno któryś z topowych, niskobudżetowych.

doświadczenie:
weź sobie do ręki kask i ściśnij płat czołowy w kasku z blendą i bez.
Czasem wyniki są szokujące.
Choć nie da się ukryć, blenda to super sprawa.
Warto też zauważyć, że kaski dualowe mają daszki, które w jakimś stopniu robią robotę i jak latamy z kumplami, to oni nieraz się odwracają, kręcą, bo nic nie widzą, a gdy słońce jest wysoko, to u mnie zbiera go daszek.

Najlepiej niech się wypowiedzą doświadczeni motocykliści ;)
Awatar użytkownika
rafalp300
Posty: 101
Rejestracja: 19 sty 2014, 9:56
Lokalizacja: Skrwilno

mik1046 pisze:Ja posiadam Nishua enduro carbon dałem 1100 zł. i to chyba jest najlepszy kask na świecie.
Po co mi blenda ?? skoro mam daszek .
Każdy kto go trzymał w ręce jest mega zaskoczony wagą.
Po dzwonie który miałem w marcu nie oszczędzam ani złotówki na ubranie motocyklowe. Żona też mam wszystko z wysokiej półki.
W którymś numerze motocykla był test kasków enduro. I Nishua wykosiła całą konkurencję. Kask jest mega lekki i przy testach wytrzymałościowych okazał się najmocniejszy z całej testowanej grupy. Dla zainteresowanych link do testu: http://www.motocykl-online.pl/testy/Tes ... ure,8511,1
Artykuł ten zapadł mi mocno w pamięci i polowałem na ten kask bardzo długo. W końcu udało mi się go nabyć za 600 PLN. Jeszcze nie miałem okazji w nim jeździć, ale pierwsze moje wrażenia jak miałem kask w dłoniach wprowadziły mnie w szok. Z tak lekkim kaskiem nie miałem jeszcze do czynienia. Jakoś wykonania na wysokim poziomie. Jedyny minus to brak blendy. Jak zrobię w nim parę kilosów to podzielę się opinią.
A tak na marginesie dla tych osób co chcą kupić tańszy kask. Myślę, że lepiej dołożyć do jakiegoś droższego. Mając jeszcze ściga jeździłem w AGV GP TECH. Kask mega wygodny, cichy i nawet przy złych warunkach meteo nigdy nie parowała szyba. Po przesiadce na Tereskę i wypłukaniu się z gotówki kupiłem FLY Trekker. No i moje spostrzeżenia: Kask bardzo głośny (ale to usprawiedliwię z uwagi na daszek i kanciaste kształty), wygoda nawet OK ... ale szyba? Nieporozumienie - czegoś tak mocno parującego jeszcze nie miałem. Jedyny ratunek to jazda z uchyloną szybką i wiatr w oczy, albo gogle (stosowanie anty pary praktycznie nic nie dało). Jednym słowem do AGV nawet nie ma co porównywać. Dlatego zawsze twierdzę jaka cena taka jakość ;-)
Co do kasków to przymierzałem też kiedyś Shoei Hornet. Moim zdaniem WYPAS! Myślę, że Ci którzy go używają są mega zadowoleni. Tylko ta cena :-(
Awatar użytkownika
kindybal
Posty: 28
Rejestracja: 23 gru 2015, 19:56
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Mnie również niedługo czeka zakup pierwszej skorupy. Przymierzam się właśnie na Horneta DS w białym kolorze i tutaj szkoda, że nie ma takiego biało-czarno-szarego no ale nie ważne. Zwrócił moją uwagę również AGV K-5, K-4 też jest niczemu sobie także nawet mi pasuje. Ostatnie kilometry, które nakręciłem latałem w starym K-3 kumpla. Przyjrzę się bliżej właśnie SHOEIowi i AGV. Wpadł mi w oko również ten JUST1 lecz w tej chwili posłużę się cytatem z filmu: "Ciężko Cię znaleźć Proszę Ja Ciebie" :q aktualnie tylko jedna aukcja na allegro. Razem z Goral, nie poddajemy się, zobaczymy co z tego będzie. Być może wymyślę coś jeszcze innego. Od siebie dodam jeszcze, że wg. mnie kask jest jedną z części garderoby motocyklowej na której nie wolno oszczędzać. Kask musi być nowy i na wyj*bce, rzecz jasna.


5!
Ostatnio zmieniony 05 lut 2016, 23:44 przez kindybal, łącznie zmieniany 2 razy.
[center]
"Dwie rzeczy są nieskończone - wszechświat i głupota ludzka"

Obrazek
[/center]
suchy998
Posty: 17
Rejestracja: 12 wrz 2013, 11:02
Lokalizacja: Myszyniec

Trzeba dobrze poszukać, ja w tamtym roku sprzedawałem horneta ds za 500zł, a jeździłem w nim tylko na kursie na A.
Awatar użytkownika
kindybal
Posty: 28
Rejestracja: 23 gru 2015, 19:56
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Ano trzeba trzeba. Do miasta i na krótkie wypady będzie dobry, bo raczej tak będą wyglądać moje loty. Na chwilę obecną nie planuję dalszych wypraw a jeśli już zaplanuję to kupię sobie drugi ;)
[center]
"Dwie rzeczy są nieskończone - wszechświat i głupota ludzka"

Obrazek
[/center]
Awatar użytkownika
gatewayfl
Posty: 81
Rejestracja: 05 paź 2015, 21:45
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Mój LS2 mx455 znalazł nowego właściciela, a myślę nad tym: NISHUA ENDURO CARBON
fajna waga, bardzo dobrze wypadł w testach bezpieczeństwa i wygląd niczego sobie.
Ale cena ok 1250..
Obrazek
Awatar użytkownika
kindybal
Posty: 28
Rejestracja: 23 gru 2015, 19:56
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

gatewayfl,

Fajne to to i ten geomofiradny spojler : ).
Ale chyba tylko w jednym malowaniu : (.
[center]
"Dwie rzeczy są nieskończone - wszechświat i głupota ludzka"

Obrazek
[/center]
Awatar użytkownika
rafalp300
Posty: 101
Rejestracja: 19 sty 2014, 9:56
Lokalizacja: Skrwilno

Zgadza się tylko w jednym malowaniu. W zasadzie to tylko lakierowaniu :-) bo ta powłoka to pokryty lakierem karbon. Wielkim plusem jest to, że w motoakcesoria do tego kasku można dokupić wszystko tj: wnętrze, pojedyncze policzki, daszek, mocowania, szyby, pinloka itp.
Link do testu wkleiłem wcześniej - można poczytać.
ODPOWIEDZ