Ciekawe oferty z Allegro / Otomoto

Pytania dotyczące zakupu motocykla, akcesoriów itp. ( w tym miejscu można wklejać aukcje Allegro)
Awatar użytkownika
Gilu
Posty: 251
Rejestracja: 12 maja 2014, 21:18
Lokalizacja: Rzeszów

Nie twierdziłem, a zapytałem to znacząca różnica. Pytanie wynikło z okropnych parametrów jezdnych motocykla i śladów po rozbieraniu zawieszenia przedniego. Na filmie zamieszczonym przez Pana wyraźnie słychać niedomaganie tego silnika. Dodatkowo widać na nim, że większość śrub przy silniku i nie tylko jest zardzewiałych widać także wszechobecne rysy, o których ani słowem nie wspomniał Pan podczas rozmów telefonicznych jak i w ogłoszeniu.

Opisałem stan motocykla jako tragiczny i takie jest moje zdanie na podstawie najważniejszego czyli tego jak ten motocykl się prowadzi, a następnie jak brzmi i pracuje silnik. Wygląd to aspekt dodatkowy, który rozmija się z tym co deklarował Pan przez telefon.

Gdybyśmy chcieli szukać motocykla źle jeżdżącego, źle pracującego, ze zniszczonymi nakrętkami główki ramy, po nieprofesjonalnych chaupniczych naprawach gdzie właściciel nawet nie wie czy dobrze zrobił czy źle, z brakującymi spinkami plasików, ze skorodowanymi śrubami w stanie dostatecznym ogólnym to byśmy takiego szukali. Szukaliśmy sprzętu w stanie bardzo dobrym i chcieliśmy za to zapłacić adekwatne pieniądze.

Moja złość wynika z wprowadzenia nas w błąd ogłoszeniem jak i kłamstwem przez telefon. Co mi ze zdjęć, które są zrobione tak, że nic z nich nie wynika. Nie przyszło mi do głowy aby prosić o zdjęcia z każdej strony bo wydawał się Pan uczciwym człowiekiem i nie miałem podstaw do tego aby nie wierzyć.

Jak już wspomniałem nie rozbieraliśmy nawet napinacza bo już nie było nad czym się zastanawiać po tym jak dwóch motocyklistów stwierdziło, że tym sprzętem nie da się jeździć. To moje ostatnie słowa w tym temacie. Swoje pieniądze wydałem na podróż, swój czas straciłem i wystarczająco dużo nerwów aby teraz się jeszcze przepychać.

To nie jedzie prosto, nie pracuje prawidłowo i nie wygląda tak jak Pan to opisywał.
lidoo
Posty: 34
Rejestracja: 31 paź 2012, 13:12
Lokalizacja: Kłodzko

Gilu pisze:Nie twierdziłem, a zapytałem to znacząca różnica. Pytanie wynikło z okropnych parametrów jezdnych motocykla i śladów po rozbieraniu zawieszenia przedniego. Na filmie zamieszczonym przez Pana wyraźnie słychać niedomaganie tego silnika. Dodatkowo widać na nim, że większość śrub przy silniku i nie tylko jest zardzewiałych widać także wszechobecne rysy, o których ani słowem nie wspomniał Pan podczas rozmów telefonicznych jak i w ogłoszeniu.


Gdybyśmy chcieli szukać motocykla źle jeżdżącego, źle pracującego, ze zniszczonymi nakrętkami główki ramy, po nieprofesjonalnych chaupniczych naprawach gdzie właściciel nawet nie wie czy dobrze zrobił czy źle, z brakującymi spinkami plasików, ze skorodowanymi śrubami w stanie dostatecznym ogólnym to byśmy takiego szukali. Szukaliśmy sprzętu w stanie bardzo dobrym i chcieliśmy za to zapłacić adekwatne pieniądze.



To nie jedzie prosto, nie pracuje prawidłowo i nie wygląda tak jak Pan to opisywał.


Mam dosyć kłamstw Gila. Nie oczekuje Pana wypowiedzi i opinii. Już Pan wyraził swoje opinie na temat np. że moje plastiki na motocyklu są tak w tragicznym stanie jak by motocykl bokiem zjeżdżał bokiem po kamienistym żlebie !!! Są zdjęcia, daj człowieku innym ocenić,.

TRYTKA ?! Jest jedna. Mam zrobić kolejne zdjęcie ?
Awatar użytkownika
soniq2
Posty: 162
Rejestracja: 08 wrz 2014, 12:30
Lokalizacja: Niemcz
Kontakt:

Wątek jest o ciekawych ofertach z allegro, a zrobił się prywatnym "pierdolnikiem" "mojej racji". Ludzie nie zauważyliście, że nie dochodzicie, do żadnego konsensusu, tylko przepychacie się w swoich racjach zaśmiecając ten wątek. Już wiadomo, że jeden jest sfrustrowany, bo wywalił pieniądze w błoto jadąc bez sensu tyle kilometrów, a drugi uważa, że moto jest OK - stan bardzo dobry i nic się nie stało. Dajcie już spokój - było minęło. W ten sposób możecie jeszcze ten temat ciągnąć przez pół roku i nic z tego nie wynika. Ani jeden nie kupi ani też drugi nie sprzeda. Transakcja nie dojdzie do skutku, a wylewanie dalsze swoich racji nie wpłynie na zmianę Waszych zdań na ten temat.

Proponuję dajcie już spokój i pozwólcie, by w tym temacie pokazały się kolejne ciekawe oferty z allegro, a nie wojna na argumenty, która od kilku dni do niczego nie prowadzi.

Pozdrawiam i życzę ochłonięcia po nieudanej transakcji dla obydwu Panów.
matwer90
Posty: 13
Rejestracja: 02 mar 2016, 15:51
Lokalizacja: DolnyŚląsk

Panowie, warto jechac 400km obadac taki sprzet?

http://olx.pl/oferta/yamaha-xt660x-2013rok-nowy-model-okazja-a2-CID5-IDeeaj3.html#6d243e1c26

Wlasciciel twierdzi ze to motocykl z Niemiec, oprocz uszkodzen widocznych na zdjeciach wszystko w jak najlepszym porzadku. Rok 2013 wiec przebieg i stan techniczny moze byc bardzo dobry. Bok z peknietym plastikiem nie ma nigdzie przecierek, wlasciciel podpowiada ze mogl lezec w rowie bo troche blota na nim bylo kiedy go sprowadzal.

Jesli ktos by mial w miare blisko do Żyrardowa i mogl sprawdzic stan techniczny (oczywiscie oplace dojazd i czas potrzebny na zbadanie tematu) bylbym wdzieczny.

Ewentualnie jaki warszat motocyklowy w poblizu moglibyscie polecic, zeby dokladnie sprawdzic moto.
marider
Posty: 339
Rejestracja: 22 paź 2012, 13:40
Lokalizacja: Bialystok

Uwielbiam takie określenia - "delikatnie uszkodzony, okazja", pewnie Niemiec za darmo to oddal i jeszcze dopłacił za wycieczkę pod granicę z Francją :mrgreen: . A później jedziesz przez pół Polszy oglądać uklepanego za grosze szrota i wkurw jak wyżej..

Ciekawe czy choć ograniczniki skrętu przeżyły tego rowa, IMHO powinien być gorzej wymielony po takiej przygodzie ale może już ktoś go podpicował po wyciągnięciu i ściągnięciu ;)
matwer90
Posty: 13
Rejestracja: 02 mar 2016, 15:51
Lokalizacja: DolnyŚląsk

moze byc tak jak mowisz, cena jest moim zdaniem niska jak na taki rok wiec kto wie
jedyna opcja to sprawdzic stan techniczny na miejscu w dobrym serwisie motocyklowym
marko
Posty: 1
Rejestracja: 15 lut 2016, 19:39
Lokalizacja: Częstochowa, Wawa

Cześć,

Zastanawiam się, czy warto za te pieniądze rozważać taki sprzet. W terenie to mu pewnie
będzie źle z takim kolorem, ale wizualnie prezentuje się dobrze.
Widać, że naklejki nie pasują na bokach i że biały plastik z tyłu jakiś nierówny.

Czy ktoś może oglądał ten sprzęt i może coś napisać ?

http://otomoto.pl/oferta/yamaha-xt-jede ... 74fa619dd5

Dzięki z góry za wszystkie rady.
janina
Posty: 6
Rejestracja: 22 paź 2015, 19:31
Lokalizacja: Malbork

lidoo pisze: [...]

Film na zimnym silniku i jego stan wizualny:
https://youtu.be/cWTE2eRQ-ko
Z ciekawości. Czy ktoś jest się w stanie wypowiedzieć na temat pracy silnika? Wystarczy tyle informacji?

Nie chcę eskalować konfliktu. Interesuje mnie odpowiedź na pytanie.
Pozdrawiam : )
Awatar użytkownika
Mateusz93
Posty: 458
Rejestracja: 02 mar 2015, 17:30
Lokalizacja: Andrychów/Kraków

Panowie, oglądał ktoś te egzemplarze:

http://olx.pl/oferta/yamaha-xt660x-xtx- ... 1fb4791bef
http://olx.pl/oferta/yamaha-xt660r-xtr- ... 1fb4791bef
http://olx.pl/oferta/yamaha-xt-660x-kra ... 1fb4791bef

albo czy widzi ktoś na dzień dobry po zdjęciach coś podejrzanego w w/w sztukach? ;)

pozdrawiam!
Mateusz
Awatar użytkownika
crazyrider12
Posty: 1459
Rejestracja: 04 mar 2010, 7:49
Lokalizacja: Krk/Siemianowice Śl

Ta niebieska to forumowego kolegi
http://xt660.pl/viewtopic.php?p=83694&highlight=#83694
Z tą czarną jest chyba coś nie tak:
-źle puszczony przewód hamulcowy,
-chyba nieoryginalne balansery na kierownicy-w orygi są czarne,
-nie wiem czy w tym roczniku wahacz,osłony tłumików i lagi nie powinny być już czarne
...bo każda okazja jest dobra by zjechać z utartej ścieżki i poszukać własnej ;)
Awatar użytkownika
Miquel1
Posty: 64
Rejestracja: 22 paź 2010, 13:44
Lokalizacja: Wieliczka/Krakow

Hej

Niebieska moja, zapraszam do ogladania, nie ma nic do ukrycia..

Szkoda mi sprzedawac, ale marnuje sie stojac przez 80 % sezonu..

Pzdr, Krzysztof
Awatar użytkownika
Mateusz93
Posty: 458
Rejestracja: 02 mar 2015, 17:30
Lokalizacja: Andrychów/Kraków

O, dobrze wiedzieć.

A w pozostałych ktoś widzi coś interesującego bądź przekreślającego?
(moto dla kobiety, także aspekty wizualne [biała poliftowa] b. ważne...]

Seryjnie przewód hamulcowy nigdy nie szedł po zewnętrznej wahacza (biały XTX), mechanik amator? jest powód do zdejmowania zacisku hamulca przy "22k" przebiegu?
w ile km mniejwięcej zjada się klocki?
mirkoslawski
Posty: 69
Rejestracja: 24 paź 2015, 21:35
Lokalizacja: Kielce

Mateusz93 pisze:O, dobrze wiedzieć.

A w pozostałych ktoś widzi coś interesującego bądź przekreślającego?
(moto dla kobiety, także aspekty wizualne [biała poliftowa] b. ważne...]

Seryjnie przewód hamulcowy nigdy nie szedł po zewnętrznej wahacza (biały XTX), mechanik amator? jest powód do zdejmowania zacisku hamulca przy "22k" przebiegu?
w ile km mniejwięcej zjada się klocki?
Zdejmowanie zacisku po 22 k km - normalne zachowanie kogoś, kto dba o siebie i moto.
Klocki - nie wiem jak w XT ale w AT Nissiny na przodzie wytrzymują około 22 - 25 k km ale dużo zależy od stylu jazdy (off, on, czy dużo miasta czy dużo autostradowych przelotów)
Awatar użytkownika
bonzo
Posty: 3181
Rejestracja: 23 lut 2009, 0:34
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Mateusz93 pisze: jest powód do zdejmowania zacisku hamulca przy "22k" przebiegu?
na pewno koło 10tyś robił uszczelniacze w lagach i wtedy mógł ten przewód niewłaściwie poprowadzić.
"Podczas dobrej jazdy na motocyklu przeżywasz więcej w ciągu 5 minut niż niektórzy ludzie przez całe swoje życie."
Awatar użytkownika
ZIBI
Posty: 437
Rejestracja: 23 lip 2012, 8:40
Lokalizacja: OSTROWIEC ŚW./W-WA

Jak ktoś szuka fajnego XTX to oferta na olx ciekawego egzemplarza w rozsądnej cenie i z wydechami akrapovic.

YAMAHA XT660X 2008
ODPOWIEDZ