XXXI Zlot XT660.PL! Kaszuby 19-21.04.2024 / Zapisy -> viewtopic.php?f=22&t=18583

jakie handbary

Pytania dotyczące zakupu motocykla, akcesoriów itp. ( w tym miejscu można wklejać aukcje Allegro)
Awatar użytkownika
Tommy
Posty: 111
Rejestracja: 12 cze 2017, 22:25
Lokalizacja: Krosno

szczerze to zakupiłem acerbisy te węższe ale sprzedałem i obecnie mam z metalowym rdzeniem te szersze, ale tam również jest kołek w kierownicę i nie ma możliwości go wkręcić w gwint który tam jest. dokupiłem śruby i będę modził jakieś przejściówki bo nie chce gwintów z kiery wywalać. a nie widziałem do tej pory żadnych przejściówek do tych gwintów. także na dzień dzisiejszy nie mam założonych żadnych.
jakby ktoś miał takie przejściówki na zbyciu lub mógł zrobić foto byłbym wdzięczny :idea:
Awatar użytkownika
Alibaba
Posty: 103
Rejestracja: 21 wrz 2017, 22:37
Lokalizacja: Hornówek

Doskonale pasują Leosie , Bart właśnie zamontował u siebie w xt
http://allegro.pl/handbary-oslony-rak-d ... 00317.html
Awatar użytkownika
Tommy
Posty: 111
Rejestracja: 12 cze 2017, 22:25
Lokalizacja: Krosno

czyli te kołki wsadzić w gwint w kierownicy? bo tam są jeszcze jakieś kawałki węża w zestawie. może to i prozaiczne ale wprasowane gwinty w kierze mi nie pasują.
Bart76
Posty: 28
Rejestracja: 18 lis 2017, 15:59
Lokalizacja: Stare Babice

Tak dla sprostowania - osłony pasują ale do akcesoryjnej kiery ( u mie jest Accel SH-07) :-D
W oryginalnej kierze chyba należałoby wydłubać jakoś te gwinty bądź dobrać odpowiednie śruby do osłon.
Awatar użytkownika
Tommy
Posty: 111
Rejestracja: 12 cze 2017, 22:25
Lokalizacja: Krosno

Dzieki, to musze znalezc sposob na mocowanie do ori gwintow w kirrownicy
Bart76
Posty: 28
Rejestracja: 18 lis 2017, 15:59
Lokalizacja: Stare Babice

Tommy sądzę, iż dobór odpowiednich śrub załatwi sprawę (w zestawie nawet chyba są ) - coś z płaskim łbem i gitara :lol: Ja mocowałem na kołki rozporowe + przewód gumowy, które były w zestawie.
Pozdro
Bart
Awatar użytkownika
Tommy
Posty: 111
Rejestracja: 12 cze 2017, 22:25
Lokalizacja: Krosno

zakupiłem śruby ale są WIELKIE i nie znalazłem do tej pory z ładnymi łbami, poza tym nie wejdą w handbary bo za duże(16 lub 18 mm) a powiększenie otworu nie wchodzi w rachubę. i tak pewnie zrobię jak ty z wężykiem, chyba że w dużych wywiercę i nagwintuje otwory. wszystko to dlatego by nie uszkodzić oryginalnych gwintów :-|
Bart76
Posty: 28
Rejestracja: 18 lis 2017, 15:59
Lokalizacja: Stare Babice

Hej,
Mocowanie osłon na kołek + wężyk jedynie kiedy nie ma gwintu w kierze !!! Coś słabo szukasz tych śrub. Na wzór (skok gwintu/średnica) mozesz wykorzystać oryginały(imbus) od ciężarków - jeśli je posiadasz oczywiście :-D Będę dziś dłubał coś w moim garażu to sprawdzę.
Awatar użytkownika
Tommy
Posty: 111
Rejestracja: 12 cze 2017, 22:25
Lokalizacja: Krosno

może i słabo szukam, ale ja mam ciężarki od razu z gwintem. :roll: a śruby jak mówiłem mam . tylko za duża w nich średnica aby przez osłony przekręcić


https://6.allegroimg.com/s192/013f80/a0 ... 1ecb0dbdb6
Bart76
Posty: 28
Rejestracja: 18 lis 2017, 15:59
Lokalizacja: Stare Babice

Tommy, zgodnie z obietnicą- w R`ce masz zwykły/standart gwint i śrubę 6 więc problem=000.
w Z`tce masz galimatias jakiś także faktycznie jakaś rzeźba z tego wychodzi. Nie wiem jak ci poradzić bo nie mam nic podobnego pod ręką. Optowałbym za wydupieniem tych gwintów po wczesniejszym sprawdzeniu sredn. kołka w zestawie od osłon. Te ciężarki może i robią ale głównie na czarnym; w offie zdecydowanie osłony dłoni!!!
Pozdro
B
Awatar użytkownika
Alibaba
Posty: 103
Rejestracja: 21 wrz 2017, 22:37
Lokalizacja: Hornówek

Każdy gwint 6 pasuje do oryginalnej kiery , jaką śrubę zapodasz będzie dobra .
Awatar użytkownika
Tommy
Posty: 111
Rejestracja: 12 cze 2017, 22:25
Lokalizacja: Krosno

u mnie jest drobny zwój i jedyne 16mm...
ODPOWIEDZ