Początkujący i już nie fajnie.

Alternatywa dla ShoutBox'a
Chcesz napisać o czymś co całkowicie nie pasuje do innego działu - Pisz tutaj!
Awatar użytkownika
amazur
Posty: 25
Rejestracja: 27 gru 2008, 3:22
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Moto mam dopiero od kilku dni (15lat wcześniej był Ogar)
Jadę sobie spokojnie Wrocław - Oława, a tu na mnie na trzeciego wyprzedza jakiś Peugot.
I nie żeby się wreszcie schował - wali twardo na mnie.
Hamulec i na pobocze.
Gdybym był lepiej obcykany w moto, to bym chyba zawrócił, dogonił i wpierdolił.

Chyba że znacie lepsze rozwiązania?

Ciekaw też jestem, co by się stało jak bym to nagrał na kamerę i dał na Policję - czy przyniosło by to jakiś skutek?
Awatar użytkownika
Łasica
Posty: 783
Rejestracja: 19 lis 2009, 11:32
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

amazur pisze: Gdybym był lepiej obcykany w moto, to bym chyba zawrócił, dogonił i wpierdolił.

Chyba że znacie lepsze rozwiązania?
nie :twisted:
amazur pisze:Ciekaw też jestem, co by się stało jak bym to nagrał na kamerę i dał na Policję - czy przyniosło by to jakiś skutek?
nie :roll:
Obrazek ::BIKEPICS:: | XT660X -> BMW F800GS
Awatar użytkownika
raczek_
Posty: 2111
Rejestracja: 02 lis 2008, 13:16
Lokalizacja: Ostrów Wlkp. Wrocław
Kontakt:

a wydechy masz seryjne ? Jeżeli nie zrobił tego specjalnie to obstawiam, że Cie po prostu nie widział
Awatar użytkownika
ceem
Posty: 216
Rejestracja: 02 kwie 2010, 13:45
Lokalizacja: Poznań

niestety taka jest rzeczywistosc na drogach. albo nas nie widza, albo sie spiesza, albo nie radza sobie z kierowaniem, albo, albo, albo...

lepiej przyzwyczaj sie do takich akcji i za kazdym razem zakladaj najgorsze.

poczytaj sobie "motocyklista doskonaly" - lepiej uczyc sie na cudzych bledach. przydatna literatura.
Awatar użytkownika
kosmal1098
Posty: 155
Rejestracja: 03 wrz 2010, 20:40
Lokalizacja: WSCHOWA

Mnie tak załatwił że miałem sezon w dupe :-x .Dobrze tylko że jechałem samochodem a nie motocyklem bo efekty widać. :-( http://elka.fm//content/view/38455/82/
Awatar użytkownika
Łasica
Posty: 783
Rejestracja: 19 lis 2009, 11:32
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

o kurrrrr! kosmal miales mega szczescie ze przezyles w ogole, przeciez z tej bejcy i lancii to nic nie zostalo prawie :-/
Obrazek ::BIKEPICS:: | XT660X -> BMW F800GS
Awatar użytkownika
kosmal1098
Posty: 155
Rejestracja: 03 wrz 2010, 20:40
Lokalizacja: WSCHOWA

Szczęście w nieszczęściu... :-/ :-? :-/ Trochę mnie naprawili , także czekam na nowy sezon :lol: :-P
Awatar użytkownika
uziel2
Posty: 540
Rejestracja: 22 lut 2010, 13:01
Lokalizacja: Iwonicz
Kontakt:

To szybkiego powrotu do pełni zdrowia.
...nie umiem jeździć... ale lubię !!!
kolo
Posty: 169
Rejestracja: 29 lis 2009, 14:19
Lokalizacja: wroclaw

wracaj do zdrowia i lecz sie ze 2 lat to i na jakas fure wycjągniesz
tomi-ei
Posty: 498
Rejestracja: 15 lut 2010, 21:02
Lokalizacja: ok W-wy

Podkręć sobie przedni reflektor żeby świecił bardziej do góry (śrubka regulacji jest umieszczona centralnie pod reflektorem), robie tak w każdym moto (zresztą nie tylko ja) i muszę przyznać, że przynosi to dobry efekt. Pomimo, iż bardziej oślepiasz kieorwców z naprzeciwka to napewno jesteś dużo wcześniej widoczny ;-) . Co do tego czy to jest zgodne z przepisami nie bedę się wypowiadał, moje zdrowie jest ważniejasze niz jakiś tam ewentualny mandat.
Awatar użytkownika
ceem
Posty: 216
Rejestracja: 02 kwie 2010, 13:45
Lokalizacja: Poznań

taaaaaaaa a potem mowia, ze "Ci motocykliści to takie chamy, jeżdżą jak idioci i świecą po oczach"...

prawda jest taka, ze jak ktoś dostaje po oczach to samoistnie przesuwa wzrok w inne miejsce. w efekcie zdecydowanie mniej zwraca na Ciebie uwagę i efekt masz odwrotny od zamierzonego. jeszcze gorzej jest przy jeździe na długich.

jeśli chcesz mieć bardziej zauważalne światła to pomyśl o dziennych led'ach. nie oslepiają a widać je zdecydowanie lepiej niż zwykłe mijania.
Awatar użytkownika
amazur
Posty: 25
Rejestracja: 27 gru 2008, 3:22
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

tomi-ei pisze:Podkręć sobie przedni reflektor żeby świecił bardziej do góry (śrubka regulacji jest umieszczona centralnie pod reflektorem), robie tak w każdym moto (zresztą nie tylko ja) i muszę przyznać, że przynosi to dobry efekt. Pomimo, iż bardziej oślepiasz kieorwców z naprzeciwka to napewno jesteś dużo wcześniej widoczny....
To wydaje mi się genialny pomysł. Na pewno tak zrobię.
Myślałem też o jeździe na długich - ale to lekko ekstremalne i jak już to tylko na trasę.
ceem pisze:taaaaaaaa a potem mowia, ze "Ci motocykliści to takie chamy, jeżdżą jak idioci i świecą po oczach"... [...] jeśli chcesz mieć bardziej zauważalne światła to pomyśl o dziennych led'ach. nie oslepiają a widać je zdecydowanie lepiej niż zwykłe mijania.
Myślę że lepiej żyć i niech mówią (choć tak jak mówiłem długie - to chyba przesada)

A o ledach też myślałem - a gdzie je zamotować???
Awatar użytkownika
ceem
Posty: 216
Rejestracja: 02 kwie 2010, 13:45
Lokalizacja: Poznań

oczywiscie, lepiej zyc :) jednak wydaje mi sie, ze z tymi dlugimi czy podniesieniem moze byc wlasnie gorzej. tzn paradoksalnie maleje szansa na przeżycie. ale jak zawsze tutaj tez jest wiele opinii za i przeciw wiec musisz przetestowac na sobie ;)))

ledy - to zalezy jakie kupisz. myslalem, zeby zamontowac wersje podluzna po obydwu stronach owiewki, na wysokosci reflektora. trzeba pokombinowac, zeby tez ladnie wygladalo :D
tomi-ei
Posty: 498
Rejestracja: 15 lut 2010, 21:02
Lokalizacja: ok W-wy

ceem pisze:taaaaaaaa a potem mowia, ze "Ci motocykliści to takie chamy, jeżdżą jak idioci i świecą po oczach"...

prawda jest taka, ze jak ktoś dostaje po oczach to samoistnie przesuwa wzrok w inne miejsce. w efekcie zdecydowanie mniej zwraca na Ciebie uwagę i efekt masz odwrotny od zamierzonego. jeszcze gorzej jest przy jeździe na długich.

jeśli chcesz mieć bardziej zauważalne światła to pomyśl o dziennych led'ach. nie oslepiają a widać je zdecydowanie lepiej niż zwykłe mijania.
Każdy robi oczywiście jak chce, ja tak przestawiam delikatnie do góry reflektor we wszystkich moich moto i naprawdę to daje to pożądany efekt.
Faktycznie wieczorami jest to trochę denerwujace dla innych kierowców, ale tak jak pisałem dla mnie moje zdrowie jest ważniejsze, poza tym bardzo mało jeżdzę wieczorami, a podaczas dnia to tak mocno nie oślepia.
W sumie jednak jesteś o wiele bardziej widoczny i inni kierowcy mogą zauważyć Twój motocykl o wiele wcześniej, co skutkuje tym że masz o wiele mniej sytuacji z zajechaniem drogi bo to te sytuacje są właśnie najbardziej niebezpieczne dla motocyklisty.

Natomiast zgodzę się, że "dobre" światla ledowe będą lepsze niż zwykłe światła mijania, tylko jak i gdzie je zamontować do XT oraz jak to będzię wyglądało...
ODPOWIEDZ