XXXI Zlot XT660.PL! Kaszuby 19-21.04.2024 / Zapisy -> viewtopic.php?f=22&t=18583

Co zrobiłem w swoim moto??

Alternatywa dla ShoutBox'a
Chcesz napisać o czymś co całkowicie nie pasuje do innego działu - Pisz tutaj!
pawulon182
Posty: 207
Rejestracja: 29 maja 2014, 13:27
Lokalizacja: Łódź

trolik pisze:dzieki za info! W przyszłym roku będę chciał jechac dosyc daleko i dlatego sie zastanawiam. Pavlin z jutuba ma przejechane 130kkm i tez nic nie robil i dalej jezdzi:-) Kocham ten motorek:-)!
pozdrawiam trolik
Jeszcze jedna sprawa bo mi się przypomniało - jesli wozisz dużo bambetli to warto go nieco usztywnić. Jeśli nie dobijasz zawiechy to luz, ale po załadowaniu warto zwiększyć mu tłumienie. Bez grzebania w środku możesz to zrobić dmuchając w wentyl komory kompensacyjnej pompką od amortyzatorów rowerowych. Ori powinno tam być 1200 psi a ja dałem 1400 i jest o niebo lepiej. Wczesniej jeżdżąc 1+1+góra szpejów musiałem mocno nogami tłumić bo bywąło że dobijałem zawieszenie.
Czuwaj :)
you could argue "why not buy a 690 enduro?"...but the XT is bomb proof and can be treated like shit and still runs like a peach.
trolik
Posty: 481
Rejestracja: 24 kwie 2016, 21:20
Lokalizacja: SZCZECIN

pawulon182 pisze:
trolik pisze:dzieki za info! W przyszłym roku będę chciał jechac dosyc daleko i dlatego sie zastanawiam. Pavlin z jutuba ma przejechane 130kkm i tez nic nie robil i dalej jezdzi:-) Kocham ten motorek:-)!
pozdrawiam trolik
Jeszcze jedna sprawa bo mi się przypomniało - jesli wozisz dużo bambetli to warto go nieco usztywnić. Jeśli nie dobijasz zawiechy to luz, ale po załadowaniu warto zwiększyć mu tłumienie. Bez grzebania w środku możesz to zrobić dmuchając w wentyl komory kompensacyjnej pompką od amortyzatorów rowerowych. Ori powinno tam być 1200 psi a ja dałem 1400 i jest o niebo lepiej. Wczesniej jeżdżąc 1+1+góra szpejów musiałem mocno nogami tłumić bo bywąło że dobijałem zawieszenie.
Czuwaj :)
Dzieki za sugestie:-)
co prawda na razie nie odczuwałem dyskomfortu, ale zrobię prubę i zobaczę jak będzie..:-)
Czuwam!
i pozdrawiam trolik
Awatar użytkownika
med86
Posty: 74
Rejestracja: 06 mar 2017, 22:20
Lokalizacja: LU/PO

@KrisWrp - wygląda na solidną, pasuje zgodnie z orginałem, zobacze jak w eksploatacji. Kontakt z gosciem dobry, trzeba tylko czasem poczekać bo dotacza większą ilość z jednym razem i wysyła zamówienia. Jak wstrzelisz w termin to max 3 dni i masz u siebie.
"Jeśli nic nie poszło źle, jasne jest, że nie rozumiesz sytuacji" Zasady MR
Awatar użytkownika
KrisWrp
Posty: 600
Rejestracja: 01 lis 2017, 11:38
Lokalizacja: Będzin

med86 pisze:@KrisWrp - wygląda na solidną, pasuje zgodnie z orginałem, zobacze jak w eksploatacji. Kontakt z gosciem dobry, trzeba tylko czasem poczekać bo dotacza większą ilość z jednym razem i wysyła zamówienia. Jak wstrzelisz w termin to max 3 dni i masz u siebie.
Mas jakieś namiary na niego bo już na olx nie ma ogłoszeń
Sanderka98
Posty: 1
Rejestracja: 29 maja 2019, 12:24
Lokalizacja: Września

znajdę jakiś fajny motocykl 125 do 3 tys złotych ? :)
Awatar użytkownika
maciokrk
Posty: 516
Rejestracja: 14 kwie 2013, 19:49
Lokalizacja: Kraków

Sanderka98 pisze:znajdę jakiś fajny motocykl 125 do 3 tys złotych ? :)
Raczej nie u nas. Przywitalnia -> zapraszam.
Panocek
Posty: 125
Rejestracja: 09 kwie 2018, 13:51
Lokalizacja: Warszawa

Wymiana klocków z przodu, czyszczenie zacisków i wymiana płynu hamulcowego były dziś na wokandzie
Awatar użytkownika
KrisWrp
Posty: 600
Rejestracja: 01 lis 2017, 11:38
Lokalizacja: Będzin

Panocek, jakie klocki ?
Panocek
Posty: 125
Rejestracja: 09 kwie 2018, 13:51
Lokalizacja: Warszawa

KrisWrp pisze:Panocek, jakie klocki ?
TRW MCB683SV, sintermetalowe.
Awatar użytkownika
KrisWrp
Posty: 600
Rejestracja: 01 lis 2017, 11:38
Lokalizacja: Będzin

Dziś sprawdzanie naciągu łańcucha bo miałem delikatne szarpania jak jechałem na biegu bez gazu . Łańcuch wyregulowany objawy szarpania zniknęły ale nie do końca jestem pewien czy nie za mocno . Więc pytanie ten naciąg łańcucha z instrukcji 40-55 jest mierzony od dolnej kreski do górnej czy np. Łańcuch luźny daje to Max do góry i wtedy ma być między 40-55 mierzone od luźnego położenia.
Awatar użytkownika
KrisWrp
Posty: 600
Rejestracja: 01 lis 2017, 11:38
Lokalizacja: Będzin

Przyszedł czas na kolejny komplet opon wcześniejsze przetrwały 6k
Przy okazji wymieniłem łożysko tylnego kola 6203 i simmering 23x40x6 miało delikatny luz.

Obrazek

Obrazek



Obrazek
trolik
Posty: 481
Rejestracja: 24 kwie 2016, 21:20
Lokalizacja: SZCZECIN

Kolejny raz przygotowałem Gienię do wyprawy:-). W tym roku Gruzja i Armenia. W tamtą stronę przez Turcję, a powrót planujemy promem do Odessy i jeśli pogoda pozwoli to połoniny zakarpackie. Tym razem jadę na Mitasach e07. Na razie testowanie ok, ale akumulator LiOn trochę mnie rozczarował - rozładował się ostatnio po 2 tygodniach, a podłączony był tylko jeden mały odbiornik (miernik napięcia ładowania).
Pozdrawiam trolik
Awatar użytkownika
Flaw
Administrator
Posty: 3614
Rejestracja: 07 wrz 2008, 20:19
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Trolik, na ile dni planujecie wyjazd? Zmieniacie opony w trakcie?
h e d o n i z m
trolik
Posty: 481
Rejestracja: 24 kwie 2016, 21:20
Lokalizacja: SZCZECIN

Flaw pisze:Trolik, na ile dni planujecie wyjazd? Zmieniacie opony w trakcie?
Ok 6 tygodni. Opon nie zmieniamy- w zeszłym roku mieliśmy traumę z powodu zmiany opon i teraz jedziemy na jodełkach:-). Chcesz dołączyć...?
pozdrawiam troliki
Awatar użytkownika
Flaw
Administrator
Posty: 3614
Rejestracja: 07 wrz 2008, 20:19
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Już się bałem, że chcesz to zrobić np w 3 tygodnie. Na 6 tygodni mnie nie wypuszcza z domu i wywala z roboty ;)

My (kilka osób z forum) lecimy do Gruzji we wrześniu na 2 tygodnie. W planach Azerbejdżan jak czasu wystarczy.
h e d o n i z m
ODPOWIEDZ