XXXI Zlot XT660.PL! Kaszuby 19-21.04.2024 / Zapisy -> viewtopic.php?f=22&t=18583

Spawanie tłumików metodą TIG

Alternatywa dla ShoutBox'a
Chcesz napisać o czymś co całkowicie nie pasuje do innego działu - Pisz tutaj!
Awatar użytkownika
daniels1
Posty: 9
Rejestracja: 29 gru 2016, 20:40
Lokalizacja: Dzierżoniów

Witam wszystkich :-)

Mam pytanie odnośnie pospawania tłumików TIGiem.
Nie orientuje się ktoś może ,kto w okolicach Świdnicy, Dzierżoniowa bądź Wrocławia ma odpowiedni sprzęt i w miarę to ogarnia.I jakie koszty mniej więcej by były za taką usługę.
Tłumiki są "rozebrane", rury przycięte mniej więcej na wymiar, wszystko jest poznaczone.
Po prostu chodzi o pospawanie do kupy tego wszystkiego.


Pozdrawiam.
krzsiekjab
Posty: 216
Rejestracja: 02 maja 2017, 21:19
Lokalizacja: Dęblin

Poszukaj na olx spawanie tig i swoją okolice. Tylko dopytuje się żeby nie zdzierali z Ciebie bo tłumiki sława się bardzo łatwo dobra stał.
Nigdy nie spawalem wziąłem. Tigra i pospawalem tak że wygląda na oryginalny spraw a drutu na dwa tłumiki zużyłem tyle co nic
Awatar użytkownika
daniels1
Posty: 9
Rejestracja: 29 gru 2016, 20:40
Lokalizacja: Dzierżoniów

Właśnie słyszałem z paru źródeł ,że stal jest bardzo "przyjazna" w spawaniu tą metodą.Tylko ,że właśnie u mnie w okolicy nie ma praktycznie nikogo kto chciałby się tego podjąć.
Rozmawiałem ostatnio z jednym gościem na ten temat który spawa aluminium to powiedział mi coś ponad 300 zł....i jeszcze usłyszałem że nie daje mi gwarancji ,że nie przepali blachy przy spawaniu ... zasugerowałem ,żeby spawać pulsem to usłyszałem ,że on dawno nie spawał tak...
rozumiem ,że nikt tego za darmo nie zrobi ale zważając na fakt że praktycznie wszystko jest przygotowane to cena jest chyba trochę przesadna...
krzsiekjab
Posty: 216
Rejestracja: 02 maja 2017, 21:19
Lokalizacja: Dęblin

Na Olx jest parę różnych ogłoszeń w google też jakieś są dzień i pytaj bo jak na razie nikt więcej chyba nie da Ci dobrej rady ... Już taniej by Cię wysłać do kogoś z forum wysłać kto ma możliwość pospawania i żeby Ci odesłał :0 300 to kosmos no chyba że cioles wzdłuż xd
Spawacz ogółem około 100/200za godzinę spawania weźmie jak gotowe masz to max godzina roboty z przerwami na fajka
Awatar użytkownika
daniels1
Posty: 9
Rejestracja: 29 gru 2016, 20:40
Lokalizacja: Dzierżoniów

No ok .Właśnie widzę ,że raczej nikt więcej się nie udzieli w tej sprawie.Dzięki za nakierowanie i podpowiedź.
Pozdro :-D
Awatar użytkownika
Rogulec
Posty: 152
Rejestracja: 13 sty 2018, 22:41
Lokalizacja: RRS, RZE

Sam planuję tłumiki do SLRa ogarnąć TIGiem. Choć i migomatem posiadając odpowiedni drut idzie to ogarnąć.
Suzukie GSR > Honda slr > XT660Z
Awatar użytkownika
daniels1
Posty: 9
Rejestracja: 29 gru 2016, 20:40
Lokalizacja: Dzierżoniów

Właśnie słyszałem ,że mając jakieś doświadczenie oraz odpowiedni drut i osłonę gazu szlachetnego np Argonu można pospawać tłumiki Migomatem.Szkoda ,że mam tak daleko bo na pewno bym podjechał na serwis :-D
krzsiekjab
Posty: 216
Rejestracja: 02 maja 2017, 21:19
Lokalizacja: Dęblin

Do migomatu nie trzeba jeszcze takiego czegoś co zmienia napięcie ?pozqtym migomatem w osłonie nie pospawasz tak jak tigiem po wycięciu katow pospawanie trwało 20minut i śladu nie ma a materiału zużyłem 5 cm max na oba
Stankox
Posty: 4
Rejestracja: 22 wrz 2017, 13:02
Lokalizacja: Zamość

Ja kupiłem sobie spawarkę TIG i świetnie się sprawdza, spawałem tłumik w samochodzie i wszystko działa jak należy, więc przy motorze też można by było coś podziałać.
krzsiekjab
Posty: 216
Rejestracja: 02 maja 2017, 21:19
Lokalizacja: Dęblin

I nie trzeba mieć wielkich umiejętności:)
Awatar użytkownika
daniels1
Posty: 9
Rejestracja: 29 gru 2016, 20:40
Lokalizacja: Dzierżoniów

Tłumiki już ogarnięte :-)
Okazało się ,że kilka kilometrów od mojej miejscowości mieszka gościu ,który ma całkiem sporo nowego sprzętu i jeszcze więcej lat i praktyki w zawodzie spawacza.Trochę czasu zajęło mi znalezienie kogoś kto to ogarnie ale opłacało się czekać.Robota wykonana profesjonalnie oraz za całkiem małe pieniądze.Żałuje ,że wcześniej nie zabrałem się za modyfikację wydechów bo dźwięk jest z kosmosu :mrgreen: Jedynie co go przebija dla mnie to Akrap albo MIIV.Wszystkie Leo Arrowy oraz cała reszta się chowa.Oczywiście to tylko moje odczucie ale najważniejsze ,że posiadacz moto(czyt. ja:)) jest zadowolony :lol:
ODPOWIEDZ