Jakie buty?

Trasy, przygotowania, wspomnienia
gajowy
Posty: 470
Rejestracja: 27 maja 2014, 23:13
Lokalizacja: Bydgoszcz

a ile chcesz wydac na te buty chłopoku? jesli jestes z Krakowa to masz tam sporo sklepów, jedz oblookaj i kup, teoretyzowanie nie ma sensu. sam najlepiej znasz własne oczekiwania. myśle że do 500zł musisz liczyc na buty minimum, 1000zł nie dałbym za buty bo juz kiedys dałem, nie opłąca sie lepiej częsciej kupić nowe, to akurat ta czesc garderoby która najszybciej sie zużywa,
Awatar użytkownika
Goral
Posty: 489
Rejestracja: 14 sie 2014, 16:10
Lokalizacja: Bielsko/Żywiec

A miał ktoś z was do czynienia z takimi butami jak O'neal Taranis supermoto? http://www.motox.pl/newsy-motocross/now ... -2013.html
Awatar użytkownika
ZIBI
Posty: 437
Rejestracja: 23 lip 2012, 8:40
Lokalizacja: OSTROWIEC ŚW./W-WA

Ja miałem inne ale z takim samym materiałem na przegubie i dwa razy były w reklamacji i wymiana na nowe za trzecim razem odpuściłem i wziąłem inne, bo ten materiał ciągle się rozłaził.
https://www.moto-akcesoria.pl/buty-mx-m ... 75,p,61329
Awatar użytkownika
Goral
Posty: 489
Rejestracja: 14 sie 2014, 16:10
Lokalizacja: Bielsko/Żywiec

po wielu poszukiwaniach zdecydowałem się na lansiarskie sportowe kapocie
Obrazek
Arturros
Posty: 109
Rejestracja: 10 maja 2013, 14:26
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

gajowy pisze:a ile chcesz wydac na te buty chłopoku? jesli jestes z Krakowa to masz tam sporo sklepów, jedz oblookaj i kup, teoretyzowanie nie ma sensu. sam najlepiej znasz własne oczekiwania. myśle że do 500zł musisz liczyc na buty minimum, 1000zł nie dałbym za buty bo juz kiedys dałem, nie opłąca sie lepiej częsciej kupić nowe, to akurat ta czesc garderoby która najszybciej sie zużywa,
Lepiej jednak zainwestować raz, a dobrze. Takie Gearne SG12, czy SIDI Crossfire można "naprawiać" dosłownie w każdym zużytym elemencie i kosztuje to mniej niż najtańsze buty co sezon. A druga sprawa to ochrona, szczególnie jeśli ktoś zapuszcza się w off.
Obrazek | Obrazek
Awatar użytkownika
OstaszM
Posty: 5
Rejestracja: 24 kwie 2015, 23:46
Lokalizacja: Wołomin

Podłączę się pod wątek. Wraz z poszukiwaniem poważniejszego moto chcę nabyć też porządne buty.
Najbardziej zależy mi na bezpieczeństwie (cenię sobie pełnię ruchów jaką posiadam obecnie) + zabezpieczenie przed przemakaniem (kilkukrotnie przemokły mi buty w trasie - paskudne uczucie, najgorsze jakie miałem).

Buty tak na 80% asfalt + 10% szutry + 10% może jakiś większy off (tj. przetarta ścieżka w lesie, bez topienia w bagnie :P )

Dobry znajomy poleca mi Sidi Adventure Gore. Cena bardzo wysoka, ale budżet się znajdzie (nie stać mnie na tanie rzeczy w tym względzie). Widziałem, że ten model polecaliście też tutaj.

Pytanie czy ktoś na forum kojarzy porównywalną alternatywę dla tych SIDI? :) Najchętniej tańszą :D
Awatar użytkownika
BZ
Posty: 154
Rejestracja: 15 kwie 2015, 14:49
Lokalizacja: Tarnów

Hej,

Od niedawna mam Sidi Adventure. Jedno co mogę powiedzieć - są wręcz idealnie wodoszczelne. Łaziłem w nich po wodzie i nic, jak w gumiakach :) Dopóki ci się woda nie naleje górą to nic im nie grozi. Wyglądają poważnie i trochę ważą, ale to raczej nie problem. Wygodnie się jeździ i równie dobrze chodzi (a to wcale nie takie oczywiste). Jedyne co można by uznać za wadę - w czasie chodzenia skrzypią, zwłaszcza uwalone syfem.

Jeśli chodzi o tańsze alternatywy, też poszukiwałem, oglądałem, czytałem o różnych pantoflach. Im więcej się w temat zagłębiałem, tym bardziej byłem przekonany, że Sidi to będzie to. A jak w pewnym momencie trafiłem na dobrą cenę (zapłaciłem 1200), to się nie zastanawiałem tylko kupiłem. Jeśli tylko znajdziesz worek pieniędzy na buty, to nie kombinuj tylko bierz te Sidi - takie jest moje zdanie. Aha, buty kupowałem mając w głowie podobne rozłożenie on/off o jakim wspominasz.

Pozdrawiam,
Bartek
Awatar użytkownika
bonzo
Posty: 3181
Rejestracja: 23 lut 2009, 0:34
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Nie patrzyłem dawno na ceny, ale z tego co ja pamiętam to dałem za te buty niecałego tysiąca ;-)
"Podczas dobrej jazdy na motocyklu przeżywasz więcej w ciągu 5 minut niż niektórzy ludzie przez całe swoje życie."
Awatar użytkownika
OstaszM
Posty: 5
Rejestracja: 24 kwie 2015, 23:46
Lokalizacja: Wołomin

BZ dzięki za opinię i podzielenie się doświadczeniem. A jeszcze pytanko - czy Ty określiłbyś swoją stopę jako wysoką w podbiciu, zwykłą czy niską? :) Zastanawiam się nad zakupem z neta i rozmiarówka może pasować ale kwestia podbicia jest nie do zmierzenia, jedynie przymierzenia.

bonzo teraz te Sidi to tak między 1200 a 1400 PLN można znaleźć więc mało grosza to to nie jest...
Awatar użytkownika
BZ
Posty: 154
Rejestracja: 15 kwie 2015, 14:49
Lokalizacja: Tarnów

OstaszM pisze:BZ dzięki za opinię i podzielenie się doświadczeniem. A jeszcze pytanko - czy Ty określiłbyś swoją stopę jako wysoką w podbiciu, zwykłą czy niską? :) Zastanawiam się nad zakupem z neta i rozmiarówka może pasować ale kwestia podbicia jest nie do zmierzenia, jedynie przymierzenia
Powiedziałbym, że zwykłą. Może tak, nigdy nie miałem problemów z jakimikolwiek butami, przynajmniej w kwestii wysokości podbicia.
Ogólnie jeśli chodzi o rozmiar, podobno Sidi ma lekko walniętą rozmiarówkę, tzn do twojego normalnego rozmiaru trzeba dodać jeden. Tak słyszałem, nie do końca potwierdzam, zwykłe buty noszę przeważnie 44, czasem 43, a Sidi pasowały 44.

Tak czy inaczej, kupuj, a będziesz zadowolony.

Pozdrawiam,
Bartek
Awatar użytkownika
ZIBI
Posty: 437
Rejestracja: 23 lip 2012, 8:40
Lokalizacja: OSTROWIEC ŚW./W-WA

OstaszM jak chcesz być pewny rozmiaru to wpadasz do sklepu w Warszawie jest ich pełno przymierzasz a potem zamawiasz przez Internet tam gdzie taniej, i po problemie.
Awatar użytkownika
OstaszM
Posty: 5
Rejestracja: 24 kwie 2015, 23:46
Lokalizacja: Wołomin

BZ dzięki za info ale chyba będę musiał zrobić jak ZIBI poleca - przymierzę offline a kupię online ;) Chciałem trochę przyspieszyć zakup bo laczek na weekend by się przydał, a w tygodniu nie dam odwiedzić moto sklepu.

Z drugiej strony mam stopę wysoką w podbiciu, miałem problem znaleźć buty narciarskie (a te Sidi trochę mi je przypominają ;) ) więc chyba poczekam żeby oszczędzić sobie kłopotów ze zwrotem złego rozmiaru.
Awatar użytkownika
Fuczak
Posty: 445
Rejestracja: 07 wrz 2008, 21:45
Lokalizacja: Siemianowice Śl

Mi rozmiar w Sidi wyszedł ten sam co cywilne.
Awatar użytkownika
pancio
Posty: 2383
Rejestracja: 05 lut 2009, 10:13
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

Z Sidi miałem podobny problem, kupiłem rozmiar jaki mi pasował był w porządku w sklepie. Za to jak pojeżdżę trochę to mnie lekko cisną ( tylko jeden prawy) sprzedawca powiedział ze mogłem numer większy wsiąść. Dobra rada na przyszłość, jednak jak sie katuje w takich butach cały dzien to stopa puchnie.
A więc, z lewej nadjeżdża jakiś skuter. Z prawej też nic nie jedzie :)
Awatar użytkownika
Goral
Posty: 489
Rejestracja: 14 sie 2014, 16:10
Lokalizacja: Bielsko/Żywiec

Co do Sidi to ja nosze buty 44 le Sidi kupilem 45, po pierwszych minutach z butem na nodze wydawalo mi sie ze sa ciagle za male, ale po ok 300km na moto fajnie sie dopasowaly i teraz dobrze leza na nodze. Jeszcze co do rozmiarowki to sa rozne opinie, jedzym pasuja rozmiary jak w butach na codzien innym zas o numer wieksze. Jak masz mozliwosc to przymierz jakies sidi w sklepie jak masz taka mozliwosc. pozdro
ODPOWIEDZ