Problem z wyborem motoru.

pytania, ciekawe materiały o rodzinie XT - zdjęcia, filmy, artykuły itp.
fistach
Posty: 4
Rejestracja: 18 cze 2010, 10:27
Lokalizacja: Kraków

witam

jestem tutaj nowy ale prawdopodobnie bede stalym bywalcem :)

moze jestescie mi w stanie doradzic co nieco ...
Mianowicie jestem na kupnie jakiegos supermoto...
Wiem ze XT660 nie jest klasa SM... ale jest zblizony do niej.

Caly czas chodzi mi po glowie Husqvarna SM 610, poniewaz jest to dosc lekki motor (ok 140kg) i ma nawet sporo mocy...
Ale od jakiegos czasu znajomy mi podsunal pomysl kupna XT660X ... poniewaz bede mial mniej problemow z tym motorkiem i czesci sa duzo tansze niz do Huski.

Juz powoli mu przytakuje i jest opcja ze sie zdecyduje na Yamaszke... ale mnie przeraza waga motoru, jak na ta klase motocyklu... tak sprawdzalem rozne motory i nawet Naked Bike Honda Hornet jest tylko 20kg ciezsza.. a przeciez to bydle...

Jakbyscie mogli mi doradzic w tej kwesti to bede bardzo wdzieczny., poniewaz nie mialem jeszcze stycznosci z tym motorem i nie wiem jak to sie prowadzi.

PS.

Szukam motoru glownie na miasto... czasem na wypad do rodzicow .. max 80km
Mam 190cm wzrostu i waze 85kg.

pozdrowka i z gory dzieki za wszelkie info
Ostatnio zmieniony 06 mar 2014, 15:05 przez fistach, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
uziel2
Posty: 540
Rejestracja: 22 lut 2010, 13:01
Lokalizacja: Iwonicz
Kontakt:

Hm , ja mam 175cm wzrostu i wage powyżej 90kg. Nie mam żadnego problemu z xtx. Zwłaszcza na asfalcie ..

Problem to zakopac się xt600 w błocie albo skumulowac taką atrakcje jak gleba w błocie : he he he :-) dzwiganie , odpalenie kopnikiem bez odprężnika przy manetce , wtedy to się pot po d..ie leje .

Najlepiej przed zakupem po prostu spróbuj przejechac się xtx , lub xtr
...nie umiem jeździć... ale lubię !!!
Awatar użytkownika
raczek_
Posty: 2111
Rejestracja: 02 lis 2008, 13:16
Lokalizacja: Ostrów Wlkp. Wrocław
Kontakt:

Jakie masz doświadczenie z motocyklami ?
jeżeli już latałeś wcześniej jakimś mocnym moto to XT rzeczywiście może okazać się ociężałe w stosunku do mocy. Ma jednak wielką zaletę, nie wyżyłowany silnik potrafi robić duże przebiegi przy tylko podstawowym serwisowaniu. Kojarzę cię z forum supermoto i z tego co pamiętam masz nawet spory budżet na ten motocykl. Nowe Husqvarny już na wtrysku przy pilnowaniu wymiany oleju i regulacji zaworów tez potrafią być bez awaryjne. Duże znaczenie też ma sposób korzystania z takiej huski. Jak będziesz cały czas ją ostro katował na torze to sezonu bez remontu możesz nie przelatać ;) a może jeszcze dziobal ? (ktm 690 smr )
fistach
Posty: 4
Rejestracja: 18 cze 2010, 10:27
Lokalizacja: Kraków

raczek_ pisze:Jakie masz doświadczenie z motocyklami ?
nie duze.. jezdzilem wczesniej jedynie na skuterze a poznie na CRF 250 po gorach jakies 2 sezony... SM po raz pierwszy...

raczek_ pisze:Kojarzę cię z forum supermoto i z tego co pamiętam masz nawet spory budżet na ten motocykl
no na supermoto.pl bywam i ogladalem juz 2 huski... jedna nowa a druga uzywke (sredniawa byla)... budzet niestety mi sie zmniejszyl do ok 17 tysi max...
raczek_ pisze:Jak będziesz cały czas ją ostro katował na torze to sezonu bez remontu możesz nie przelatać
raczej ostro nie bede katowal... na tor sporadycznie moze wyskocze... glownie ma mnie ten motor wozic do pracy w korkach no i po pracy chce miec frajde po miescie...
raczek_ pisze:a może jeszcze dziobal
tez nad tym sie zastanawiam ...

Ps. myslalem ze bedzie to prosty wybor jezeli chodzi o SM ... ale nie jest :)

widze ze ty smigasz na XTX ?? twoj pierwszy SM ?? jak wrazenia i jak sie sprawuje ?

ps2. jeszcze widzialem pare Hond CRF 450 SM z mozliwoscia rejestracji... ale to wsumie dosc dobrze wyzylowany motor... wiec pewnie wiekszosc czasu bym spedzal przy naprawach...

z gory dzieki za info
Awatar użytkownika
raczek_
Posty: 2111
Rejestracja: 02 lis 2008, 13:16
Lokalizacja: Ostrów Wlkp. Wrocław
Kontakt:

ja używam moto tak jak ty wspomniales do jazdy po miescie. Zwinne przeciskanie sie przez korki ;) Od czasu do czasu wyskoczyć gdzieś dalej. Ostatnio przytrafila sie wycieczka do wetliny circa 600km w jedna strone i dal rade :) mocy jak dla mnie wystarcza, oczywiście czasami tez bym chcial zeby mial odejscie jak husabergi :P i szedl na gumę z manety. Jak bym zarabial, wiecej to na pewno pomyslalbym o jakims enduro na dalsze wypady a do jazdy na tor wlasnie jakas 450tka z 2ma kompletami kólek :twisted:
Awatar użytkownika
Bajros
Posty: 3302
Rejestracja: 10 lis 2008, 23:27
Lokalizacja: Warszawa

Witaj fistach, Nie Ty jeden masz ten dylemat : Chce motocykl supermoto do codziennego użytku w mieście, lekkie traski weekendowe i mały reżim serwisowy . Ja korzystam w ten sposób z XTX już 3ci sezon i jestem bardzo zadowolony z uniwersalności tego motocykla. Wprawdzie waga jego jest problemem ale nie na mieście tylko na torze przy szybkim przerzucaniu z winkla w winkiel i w terenie (kopny piach lub błoto). Po za tym, motocykl bezawaryjny, raz w sezonie olej wymieniam, dbam o naciąg łańcuch, smarowanie wszystkiego i leję wachę - to wszystko. W weekend śmiało dziewczynę zabieram, sakwy i na wycieczkę, a co tydzień szkolę się na treningach wśród zawodników supermoto i też mam fajną zabawę. Tak samo jak Raczek uważam, że do pełni szczęścia i wyżycia się na moto - potrzebuję drugiego motocykla (250 lub 450) wraz z dwoma kompletami kółek. Powodzenia w wyborze i pisz śmiało jeśli masz jeszcze jakieś pytania odnośnie XT660X - YO
Jedzie Jadzia Dziadzie ;) Braaap Braaap
"Tylne koło ucieka cały czas, przednie tylko raz"
fistach
Posty: 4
Rejestracja: 18 cze 2010, 10:27
Lokalizacja: Kraków

wielkie dzieki za wyczerpujace info..
no to bede sie rozgladal za jakims fajnym XTX ...

Choc mysle jeszcze na Huska SM 610 .... generalnie nie duzo osob posiada takowa... i nie wiem jak wyglada sprawa z awaryjnoscia itp...

taka by mnie interesowala:

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M1954407

juz na elektronicznym wtrysku... ponoc drugi wlasciciel i kupil motorek rok temu od jakiegos Doktorka z Warszawki... A sprzedaje bo kupil sobie Kawasaki 750z.. Twierdzi ze stan wzorowy (jak wszyscy z allegro :) ) ale dodal ze moge sobie nawet rozkrecic co chce dla sprawdzenia, ze nie ma nic do ukrycia... Tylko jest to jednak kawalek drogi z Krakowa..

Moze ktos lepiej zna ten egzemplarz i jest w stanie cos dodac :) ... bo moj mechanik odrazdzal Huski... no ale kazdy ma swoje zdanie. Choc XT na pewno mniej sie psuje.. bo to Japan :)

takze jeszcze jakis tam dylemat mam ... :-(


ps. jeszcze pytanko mam do XTX , jak wyglada sprawa manewrowana w korkach ?
Awatar użytkownika
raczek_
Posty: 2111
Rejestracja: 02 lis 2008, 13:16
Lokalizacja: Ostrów Wlkp. Wrocław
Kontakt:

ta huska chyba wiem kogo, bo to moje rodzinne miasto ;)
upewnie się i jak się dowiem czegoś ciekawego o niej to ci napisze.

XT'ek w korkach... hmm przejedzie każdą szczeliną na szerokość kierownicy :P dobry skręt i wysokie zawieszenie pozwala omijać korki chodnikami lub wężykować pomiędzy puszkami :)
Co weekend muszę przedzierać się przez zakorkowane miasto do pracy i powiem ci nie ma lepszej opcji jak SM :D
Awatar użytkownika
BarteQ
Posty: 335
Rejestracja: 20 gru 2009, 21:18
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Kontakt:

Ta Huska to Huska Artura od nas zmiasta, nie nalezy on do spokojnych ludzi pod względem jazdy ale długo nią nie pojeździł, na pewno jej nie oszczędzał, z drugiej strony moto w miare młode i kupione od 1 własciciela, faktycznie ma teraz z750. Oglądałem ją zaraz po jego zakupie to była w stanie naprawdę ładnym, jak teraz nie wiem, ale za dużo czasu na zniszczenie jej nie miał, wieć mysle ze bedzie ok. Powodzenia w szukaniu, jak masz jakieś pytania pisz na gg 6270911
Yamaha DT 125 X > Husqvarna SM 125 RR > Yamaha XT 660 X > Aprilia Dorsoduro 750 > Suzuki DRZ 400 SM > KTM 690 SM > KTM 690 SMC > Husqvarna 701 SM + Aprilia SRV 850 > Husqvarna Norden 901
fistach
Posty: 4
Rejestracja: 18 cze 2010, 10:27
Lokalizacja: Kraków

ej chlopaki jestescie naprawde zajebisci !!!

z gory dziekuwa z info :)

ps. widze ze wiekszosc ziomali jezdzacych na SM to wlasnie z ostrów wlkp....

pewnego czasu jeszcze bylem zainteresowany tym motorkiem :

http://allegro.pl/item1072093592_husqva ... olska.html

i rowniez z ostrowa wlkp.....

motorek troche bardziej hardcorowy.... ale potrzebuje jednak cos bardziej codziennego...
Awatar użytkownika
raczek_
Posty: 2111
Rejestracja: 02 lis 2008, 13:16
Lokalizacja: Ostrów Wlkp. Wrocław
Kontakt:

aa to sprzecik Tomka :P Ogólnie to sprzęt mało jeżdżony. W zeszłym roku lataliśmy razem na torze we Wrocku. tutaj masz filmik z nim ;) http://vimeo.com/8273362
Jak można zauważyć na zdjęciach ziom dorobił się już córeczki ;) Mało ma czasu na moto. A miał też jakieś tam kontuzje i z tego powodu nie mógł jeździć. Jednak tak jak wspomniałeś nie bardzo jest to moto do codziennego użytku, koszty serwisowania itp.
Awatar użytkownika
raczek_
Posty: 2111
Rejestracja: 02 lis 2008, 13:16
Lokalizacja: Ostrów Wlkp. Wrocław
Kontakt:

fistach pisze:ej chlopaki jestescie naprawde zajebisci !!!

z gory dziekuwa z info :)

ps. widze ze wiekszosc ziomali jezdzacych na SM to wlasnie z ostrów wlkp....

pewnego czasu jeszcze bylem zainteresowany tym motorkiem :

http://allegro.pl/item1072093592_husqva ... olska.html

i rowniez z ostrowa wlkp.....

motorek troche bardziej hardcorowy.... ale potrzebuje jednak cos bardziej codziennego...
Dzisiaj gadałem, ze znajomym ode mnie z miasta. Okazało się, że Tomek sprzedaje tą huskę bo wykryto u niego raka. Sprawa jest poważna także jeżeli ktoś jest chętny to serdecznie zapraszam, jest możliwość zakupu tego motocykla znacznie taniej bez wydechu.
Awatar użytkownika
bonzo
Posty: 3181
Rejestracja: 23 lut 2009, 0:34
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

fistach jak to ma być motór na codzień to bierz XT, będziesz lał wachę i zmieniał olej i filtry to wszystko czego on potrzebuje, no może jeszcze trochę miłości :mrgreen:
"Podczas dobrej jazdy na motocyklu przeżywasz więcej w ciągu 5 minut niż niektórzy ludzie przez całe swoje życie."
Awatar użytkownika
Trampek
Posty: 9
Rejestracja: 14 kwie 2011, 9:07
Lokalizacja: Szczecin/Rabka

Podepnę się do tematu. Miałem ostatnio możliwość przysiąść się w salonie do X-a 2011 i co mi się od razu w nim nie spodobało to bardzo nisko jak dla mnie umiejscowiona kanapa. Zdecydowanie lepiej siedziało mi się na Z-ce. Jak to jest na waszych X-ach, chodzi mi o tych po lifcie po 07' ??
Awatar użytkownika
raczek_
Posty: 2111
Rejestracja: 02 lis 2008, 13:16
Lokalizacja: Ostrów Wlkp. Wrocław
Kontakt:

wysokość spowodowana jest rozmiarem kółek i wyprofilowaniem kanapy
X - Wysokość siedzenia (mm): 875 mm
Z - Wysokość siedzenia (mm): 895 mm
wg. danych z serwisówki
ODPOWIEDZ