XXXI Zlot XT660.PL! Kaszuby 19-21.04.2024 / Zapisy -> viewtopic.php?f=22&t=18583

Wężykowanie XTX

pytania, ciekawe materiały o rodzinie XT - zdjęcia, filmy, artykuły itp.
Awatar użytkownika
Flaw
Administrator
Posty: 3614
Rejestracja: 07 wrz 2008, 20:19
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

oh yeah :twisted:
A tak na serio to już się nie mogę doczekać kiedy ta mordę zobaczę :-D
h e d o n i z m
Awatar użytkownika
pancio
Posty: 2383
Rejestracja: 05 lut 2009, 10:13
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

No to ch.... zobaczycie bedzie fajowo :mrgreen: siadziemy we trzech :mrgreen: jezdze czasem i sie zapominam 150 na stojaco i sobie mysle.. "wolne to moto" ;-)
A więc, z lewej nadjeżdża jakiś skuter. Z prawej też nic nie jedzie :)
Awatar użytkownika
fire123
Posty: 48
Rejestracja: 07 mar 2009, 20:33
Lokalizacja: Kraków

Wczoraj miałem przelot Zakopianką, pierwszy test tkc 80/mitas e 09 na trasie asfaltowej, starałem się 160 nie przekraczać bo się bałem o za szybkie zużycie kostek :twisted: Jadzia jeździ jak po sznurku. Jedyne co odczuwam to lekki spadek przyspieszenia na tych gumach.
Jazda na moto? Najlepsza rzecz jaką można robić w ubraniu ;)
szerszeniak
Posty: 3
Rejestracja: 15 lis 2009, 0:52
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

niestety k73 tak mają cojest nieprzyjemne i wydaje sie byc niebezpieczne max 145 jechałem dalej sie bałem na poprzednich szosowych spokojnie po 160 i nic sie nie dzialo. Wiec coś za coś. PS tył k73 środkiem wyszedł po 3tkm a przód jak nowy ale wyząbkowany. Nie polecił bym tych opon. pozdrawiam
Awatar użytkownika
malinn
Posty: 83
Rejestracja: 08 lis 2010, 14:12
Lokalizacja: Bydgoszcz

mam k73 i wsadziłem tulejki w przedni zawias, teraz wężykuje dopiero od 150km/h jadąc solo , z pasażerem koło 160km/h. To już dla mnie jest całkowicie do przyjęcia .

Tylna zeszła po 7500 km i ma jeszcze z 1,5mm bieżnika uważam to za dobry wynik , następną założę taką samą. Uważam że mają one dobry stosunek ceny do jakości.
Maciej nie żyje zginął w wypadku motocyklowym w Śmiłowie 08.08 o godz. 19. Grób znajduje się na cmentarzu przy ulicy Kossaka.
Awatar użytkownika
raczek_
Posty: 2111
Rejestracja: 02 lis 2008, 13:16
Lokalizacja: Ostrów Wlkp. Wrocław
Kontakt:

strasznie delikatnie musisz się obchodzić z gazem :P bo z poprzednich opinii guma znika w oczach :D
Awatar użytkownika
malinn
Posty: 83
Rejestracja: 08 lis 2010, 14:12
Lokalizacja: Bydgoszcz

Moto jeżdżę pierwszy sezon to całkiem możliwe.
Wolniej jest fajniej ;-)
Maciej nie żyje zginął w wypadku motocyklowym w Śmiłowie 08.08 o godz. 19. Grób znajduje się na cmentarzu przy ulicy Kossaka.
Awatar użytkownika
pietrek
Posty: 85
Rejestracja: 03 lut 2012, 19:45
Lokalizacja: ostrzeszów

coś w tym musi być. Miałem przyjemność bryknąć się XTXem parę dni temu. Pierwsze starcie z Yadzią, koleś też świeżak (pierwszy sezon Xem). Przed ruszeniem powiedział ze koło 120km/h wężykuje przód. Przewietrzyłem go do 150 i ciągle wężykuje.

Moje obserwacje: przednia oponka w stanie bardzo dobrym, a tylna to terenowa opona.
nie wiem co moze byc przyczyną takiego zachowania się Xa.
Awatar użytkownika
mik1046
Posty: 655
Rejestracja: 11 paź 2011, 0:10
Lokalizacja: Mazańcowice
Kontakt:

Trzymaj mocno kiere to nic nie będzie wężykować ;-)
A tak na poważnie też czasem mi wężykuje ale jak schowam się za szybą turystyczną to przestaje i podejrzewam że to po prostu pęd wiatru tak napiera na ręce i problem rozwiązany.
XTR/BMW w 3 odmianach / Mt09 Tracer / Ktm 1090 co następne nie wiem może T7
Awatar użytkownika
pietrek
Posty: 85
Rejestracja: 03 lut 2012, 19:45
Lokalizacja: ostrzeszów

wiesz, jezdziłem nakedami znajomych itd :) to był mój dziewiczy rejs na supermoto :) ale broń Boże żeby mnie to odstraszyło od zakupu ];->
Awatar użytkownika
MarqSz
Posty: 366
Rejestracja: 20 paź 2011, 7:25
Lokalizacja: Poznań

Ja mam w Xie komplet Heidenau K73. Wracając z Rajdu Pałuk miałem do zrobienia 500km, z tego ponad 300 w super warunkach - sucho, słonecznie, dobre drogi i niedzielne przedpołudnie. Większość z tych 300km zrobiłem lecąc 120-130km/h (poza terenem zabudowanym). Szybę mam oryginalną. Żadnego wężykowania. Na kilku odcinkach odwinąłem do 150. Także żadnego śladu wężykowania. W okolicach 130km/h jazda rzeczywiście walka z wiatrem - sporo zależy od kasku. Mam Horneta DS, z daszkiem. Przy prawidłowym (poziomym) ustawieniu opory są znośne. Za to wystarczy zadrzeć głowę, albo mijanie z TIRem to głowę chce urwać.
Tylko motocyklista wie, dlaczego pies wystawia łeb przez okno z samochodu...
hobelik
Posty: 478
Rejestracja: 27 kwie 2010, 10:03
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Najprościej puścić kierownicę. Wtedy macie pewność że to moto wężykuje a nie Wy ;P
DR 750 ---> XT660R ---> XT660R ---> APRILIA SHIVER 750 ---> WR450
Informatyk Śląsk
Awatar użytkownika
Wac
Posty: 183
Rejestracja: 27 paź 2011, 21:21
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

jak jadę sam moja Rka zaczyna wężykować przy 125km\h, 135km\h nie da się przekroczyć. Jak schowam się za szybę i położę na baku to rozpędziłem się do 160km\h i moto nawet nie zadrżało. Wniosek taki, że to wiatr walący w moje ręce powoduje wężykowanie moto. Mam turystyczną szybę z takimi skrzydełkami i handbary. Myślę, że to one mogą tak niekorzystnie kierować strugę powietrza na ręce.
Gdy jadę z żoną na plecach i trzema kuframi moto ciągnie elegancko 140km\h i nie wężykuje.
Z reguły nie przekraczam 120km\h, więc mi to nie przeszkadza aż tak bardzo.
Aby osiągnąć rzeczy których dotąd nie osiągnąłeś, musisz zacząć robic rzeczy, których dotąd nie robiłeś
Awatar użytkownika
SayTen
Posty: 347
Rejestracja: 02 mar 2011, 22:16
Lokalizacja: Warszawa

Ja jeżdżę na szosowych oponach, więc może moja metoda zda się na niewiele, jednak polecam zaprzyjaźnić się z bakiem.. Lepsze dociążenie przodu w moim wypadku pomaga.
Awatar użytkownika
mik1046
Posty: 655
Rejestracja: 11 paź 2011, 0:10
Lokalizacja: Mazańcowice
Kontakt:

Wac,
Czyli to samo co u mnie :mrgreen:
Trza iść na siłkę i łapy ćwiczyć :-P
XTR/BMW w 3 odmianach / Mt09 Tracer / Ktm 1090 co następne nie wiem może T7
ODPOWIEDZ