Giant Loop - torby off-road

pytania, ciekawe materiały o rodzinie XT - zdjęcia, filmy, artykuły itp.
Awatar użytkownika
mroova
Posty: 339
Rejestracja: 29 kwie 2011, 16:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wojtek pisze:Mam to samo, ale z boxem na XT-ku.
Z boxem trochę łatwiej, bo jest bardziej z tyłu - można przerzucić nogę zgiętą w kolanie.
Spróbuję przesunąć rogala trochę do tyłu, może pomoże... :mrgreen:
pancio pisze:Ja zawsze na podnóżku staje :-)
Na niepodpartego konia? To masz pancio niezły balance 8-)
Awatar użytkownika
pancio
Posty: 2383
Rejestracja: 05 lut 2009, 10:13
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

No mam, najpierw ruszam i dopiero wsiadam ;-)
A więc, z lewej nadjeżdża jakiś skuter. Z prawej też nic nie jedzie :)
Awatar użytkownika
ex1
Posty: 109
Rejestracja: 30 cze 2011, 21:40
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

sposoby są w sumie 3, często się wywalam więc i często muszę sobie z tym radzić :D

jak mam gdzie postawić moto na nóżce to stawiam na stopce, włażę lewą noga na lewy podnóżek i przerzucam nogę górą.

2 opcja to przekładam kolano prawej nogi nad siedzeniem z mocno zawiniętą nogą ku górze.

3 sposób to trzymam jedną ręką kieronicę motocykla, i przekładam nogę metoda kopa na wprost ponad siedzeniem.
można tez tak jak pisał pancio startować jak na rowerze stając jedną nogą na podnóżku, ale to wymaga nieco sprawności :)

przy okazji auto reklama, ROGALE w Grecji :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
ROGAL 30L i już jest fajnie...
Awatar użytkownika
mroova
Posty: 339
Rejestracja: 29 kwie 2011, 16:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Dzięki ex1, muszę poćwiczyć metodę nr 3 :twisted:
Numer 2 stosowałem jak moto było spakowane na dojazd - na rogalu jeszcze miałem przytroczony kask. Dosyć pokraczna technika :mrgreen:
Jac
Posty: 13
Rejestracja: 29 gru 2012, 9:01
Lokalizacja: Słomianki

Kiedyś wpadło mi do oka takie coś:
http://www.polo-motorrad.de/en/hecktasc ... uraum.html
Vhyba są i większe wersje, ale to już przesada. Na podróż offową powinno w zupełności wystarczyć, a cena jest niezła.
pzdr
Jac
Awatar użytkownika
ex1
Posty: 109
Rejestracja: 30 cze 2011, 21:40
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

pewnie nie będę obiektywny, ale ta torba nie ma za wiele wspólnego z rogalem, i zupełnie nie nadaje się na Off
ROGAL 30L i już jest fajnie...
Jac
Posty: 13
Rejestracja: 29 gru 2012, 9:01
Lokalizacja: Słomianki

ex1 pisze: ... zupełnie nie nadaje się na Off
Dlaczego nie? Logika mocowań jest dosyć podobna, jak w rogalach. Może czegoś nie widzę.
Wyjaśnij poproszę.
Jac
Awatar użytkownika
Bober
Posty: 495
Rejestracja: 02 wrz 2010, 19:21
Lokalizacja: DWR
Kontakt:

Jac raczej chodzi o offtop i konflikt interesów ;-)
Kando
Awatar użytkownika
ex1
Posty: 109
Rejestracja: 30 cze 2011, 21:40
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Bober pisze:Jac raczej chodzi o offtop i konflikt interesów ;-)
trochę nie fajnie oceniasz... wydaje mi się że jednak lepiej jest wydawać osąd na podstawie jakiś wypowiedzi.

Torba z Linka, jest torbą na płytę bagażnika, nie na siedzenie, tak jak to ma miejsce w przypadku Rogala. Sposób mocowania też jest zupełnie inny, Rogala łapiesz w 3 punktach za ogon oraz za podnóżki lub ramę.

3 różnica to kształt, Tutaj mamy koształt mega spłaszczonego U gdzie 90% pojemności jest u góry, w rogalu ok 50-60 % pojemności jest u góry reszta niżej. dodatkowo rogal ma kształt gdzie boczne - nazwijmy to uszy są przesunięte ku przodowi co sprawia że Torba wchodzi nieco pod uda, dzięki czemu jeszcze lepiej rozkłada masę. Mogę też udostępnić namiar do osoby która miała obie torby obecnie lata z rogalem, na pewno wyjaśni rzeczowiej niż ja jakie są dokładnie różnice


Obrazek

oczywiście nie przekonam was samymi słowami... najlepiej jest spróbować z tym polatać.
na facebooku zrobiłem małą galerię motocykli z Rogalami na wyjazdach i dalszych wyprawach. Od razu powiem że nie sponsorowałem żadnej z tych wypraw. Ludzie wybierali te torby jako najlepsze rozwiązanie na dalekie wyjazdy

http://www.facebook.com/media/set/?set= ... 121&type=1
ROGAL 30L i już jest fajnie...
Jac
Posty: 13
Rejestracja: 29 gru 2012, 9:01
Lokalizacja: Słomianki

Ex, dzięki za wyjaśnienie. Jestem jak najdalszy od niepoważnych zarzutów. Byłem ciekaw opinii Twojej, bo wiem że temat rozkładałeś na części, pod kątem użyteczności offwej.

Już na koniec, myślę, że tę torbę można i za kierownikiem dopiąć, tak jak rogala, więc akurat ten argument działa mniej. Anyway, dzięki :idea: .
pzdr
Jac
Awatar użytkownika
ex1
Posty: 109
Rejestracja: 30 cze 2011, 21:40
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Jac pisze:Ex, dzięki za wyjaśnienie. Jestem jak najdalszy od niepoważnych zarzutów. Byłem ciekaw opinii Twojej, bo wiem że temat rozkładałeś na części, pod kątem użyteczności offwej.

Już na koniec, myślę, że tę torbę można i za kierownikiem dopiąć, tak jak rogala, więc akurat ten argument działa mniej. Anyway, dzięki :idea: .
pzdr
Jac
z tego co wiem, mocowania na takie zapięcie raczej nie pozwalają, problemem może być też kształt dna, Zapytaj ROB-a z forum ADV on posiadał tę torbę i ją użytkował przez pewien czas.
ROGAL 30L i już jest fajnie...
Awatar użytkownika
pancio
Posty: 2383
Rejestracja: 05 lut 2009, 10:13
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

Koles mial ta torbe z polo, jego wymagania spelniala. Moje nie, ta torba nie nadaje sie na konkretny off.
A więc, z lewej nadjeżdża jakiś skuter. Z prawej też nic nie jedzie :)
ODPOWIEDZ