Opony XTX/XTR

pytania, ciekawe materiały o rodzinie XT - zdjęcia, filmy, artykuły itp.
Awatar użytkownika
Roman
Posty: 19
Rejestracja: 07 sty 2009, 22:21
Lokalizacja: Częstochowa

Anakee 2 to opony bezdętkowe. Z tego co czytałem wcześniej to można (a nawet trzeba :-D ) założyć normalną "kiszkę". Co ile sezonów trzeba taką kiszkę wymienić.
hobelik
Posty: 478
Rejestracja: 27 kwie 2010, 10:03
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Opony mogą być bezdętkowe... ale do jadzi jak to ująłeś kiska musi być. Podobno co 4 - 6 lat lub przy kazdym przebiciu. A opony jak mowilem anaki w twoim przypadku. Po szutrach tez na nich sie da w miare jeździć.
DR 750 ---> XT660R ---> XT660R ---> APRILIA SHIVER 750 ---> WR450
Informatyk Śląsk
Awatar użytkownika
krakus55
Posty: 43
Rejestracja: 28 kwie 2010, 14:56
Lokalizacja: Bydgoszcz

Ja mam pytanko, na wiosne przyjdzie czas na wymianę opon i bardzo się zastanawiam na Dunlopami Mutantami. Miał ktoś okazje je użytkować, bo ogólnie ciężko jest znaleźć opinie użytkowników. Teraz mam założone Metezelery(niewiem jaki model). Zależy mi aby trakcja na asfalcie nie była gorsza a można by też troche po utwardzonych gruntówkach pośmigać.
Awatar użytkownika
xlukaszx
Posty: 88
Rejestracja: 24 sie 2009, 21:47
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

ja w tej chwili na xtx -ie mam pirelli diablo strada , ale ogolnie przez okres jaki sie znajduje na tej ziemi to do auta jak i do moto kupowalem i nadal bede kupowal to michelin-y PILOTY jak i do auta tak i do MOTO jezdzilem na roznych ale ta firma jest naprawde ok takze to moej zdanie i juz nigdy nie kupie innej opony mimo ceny pozdro
Łukasz
Awatar użytkownika
malinn
Posty: 83
Rejestracja: 08 lis 2010, 14:12
Lokalizacja: Bydgoszcz

Ja kupuje takie:

http://allegro.pl/opona-opony-17-kpl-16 ... 96433.html

ze wzgledu na cenę i bieżnik , tez lubię szutrem czy lasem przejechać ;-) Nawet jak tylna szybko zejdzie to za tą cenę myślę warto.
Awatar użytkownika
martyna
Posty: 51
Rejestracja: 10 mar 2010, 12:54
Lokalizacja: wroclaw

witam obecnie z tyłu mam mutanta opona z 2009 i jestem niezadowolony ogolnie opona się slizga na asfalcie podczas ruszania zmiany biegów z1na2 opona ma przejechane coś ok 7000km i się już kończy.Teraz zbieram kase na nowe oponki :-D
Awatar użytkownika
erde
Posty: 31
Rejestracja: 30 lip 2010, 23:37
Lokalizacja: Kraków

Cześć, planuję założyć do xtxa komplet heidenau K73, lecz z tego co wiem są trzy wersje - superRain, RKM i jakaś zwykła. Która Waszym zdaniem będzie najlepsza na ulice? Najlepsza pod względem przyczepność, a utrata bieżnika.
Planuję raczej tą zwykłą. Jak rozróżnić te wersje? Są jakieś dodatkowe napisy z boku?
buŁa
Posty: 425
Rejestracja: 22 lut 2010, 14:59
Lokalizacja: Libiąż
Kontakt:

erde pisze:Są jakieś dodatkowe napisy z boku?
Są.
LEWA W GÓRĘ!
Obrazek
Awatar użytkownika
grzegorz
Posty: 254
Rejestracja: 19 wrz 2009, 21:37
Lokalizacja: PL

W moim moto mam shinko F 006 i są wspaniałe pod każdym względem. Na tył mam już przygotowane do próby maxxis. Zobaczymy jak działa.
Awatar użytkownika
PawelO
Posty: 36
Rejestracja: 20 maja 2010, 11:59
Lokalizacja: Legionowo

Ja mam juz drugi komplet Michelinow Pilot Power - są super na drogę - szybko się grzeją i stabilnie trzymja. W terenie, po mokrym ślizgają się.
Minus za szybkie zużycie - ok 5-7 tys i koniec! Sa teraz Pilot 2TC (czy jakos tak) i maja po srodku mieszanke wolno zużywającą się, a na bokach miekką, trzymającą. Znajomy używa i tez zadowolony.
Awatar użytkownika
xlukaszx
Posty: 88
Rejestracja: 24 sie 2009, 21:47
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

tak to prawda PILOT-y szybko znikaja ale naprawde asfal rewelka nie raz na zakretach SPORT-y bralem :) takze PawelO ma racje te co opisuje to niby maja byc tak jak mowi, w polowie sezonu potwierdze :)
Łukasz
Awatar użytkownika
malinn
Posty: 83
Rejestracja: 08 lis 2010, 14:12
Lokalizacja: Bydgoszcz

Co do heidenau k73 rain czytałem , że bieznik schodzi z tylnej na środku na asfalcie już po 2000km więc raczej nie ciekawie.

Co to za skrót innej wersji :

RKM ?
Maciej nie żyje zginął w wypadku motocyklowym w Śmiłowie 08.08 o godz. 19. Grób znajduje się na cmentarzu przy ulicy Kossaka.
Awatar użytkownika
bonzo
Posty: 3181
Rejestracja: 23 lut 2009, 0:34
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Ja na ten sezon ubiorę swoją R-kę w Conti TKC80. Miał być Miechlin T63 ale niestety nie znalazłem :-/
"Podczas dobrej jazdy na motocyklu przeżywasz więcej w ciągu 5 minut niż niektórzy ludzie przez całe swoje życie."
Awatar użytkownika
darekxxl
Posty: 149
Rejestracja: 14 lis 2010, 21:41
Lokalizacja: Trzemeszno k Gniezna
Kontakt:

No niestety E09 mitas niespełna 1000km i leci jak nie wiem co na rajd trzeba będzie pewnie nowa sztukę odziać
Wojtek
Posty: 4727
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:32
Lokalizacja: XXX

A myślałem, że E09 jest bardzo żywotna :-/
Pancio ich chyba najwięcej zdarł :-P
ODPOWIEDZ