Opony XTX/XTR

pytania, ciekawe materiały o rodzinie XT - zdjęcia, filmy, artykuły itp.
tomi-ei
Posty: 498
Rejestracja: 15 lut 2010, 21:02
Lokalizacja: ok W-wy

Na przodzie została jeszcze Saharka ( zostało ok 45-50% bieżnika ) więc szkoda jeszcze ją zrzucać , ale w poczekaniu jest już TKC-80. W terenie zużyta już "prawie" Saharka jednak już nie daje rady przy nowym Mitasie na tyle i dość mocno przód ucieka, trzeba uważać, żeby się nie wyłożyć, ale ostatnio rzadko jeżdze w teren XT-kiem więc do końca sezonu musi wytrzymać.

Apropo co do głośności Mitasa to nie wiem czy zatyczki do uszu to dobry pomysł, bo nie będę słyszał kiedy kierowcy puszek będą trąbili :-> .
Awatar użytkownika
Bober
Posty: 495
Rejestracja: 02 wrz 2010, 19:21
Lokalizacja: DWR
Kontakt:

tomi-ei pisze: Apropo co do głośności Mitasa to nie wiem czy zatyczki do uszu to dobry pomysł, bo nie będę słyszał kiedy kierowcy puszek będą trąbili :-> .
zatyczki to na rajdy :mrgreen:
a ,Jacek Czachor w trakcie Dakaru w wywiadzie :,, Już myślałem, że mi wydech pękł, ale to tylko zatyczka wyleciała z ucha :)".

Wydechy pomagają w korkach:). Kończę OT.

[ Dodano: 2011-08-04, 21:45 ]
Przód bridgestone motocross 100/80, tył E09 Dakar 130/80 test czas zacząć :twisted:
Awatar użytkownika
marcins
Posty: 95
Rejestracja: 30 lis 2009, 11:59
Lokalizacja: podkarpacie

Miras C 02 zdarty :) - opona fajna , w terenie daje czadu jednak zchodzi w oczach . zrobiłem na niej może 2000 km ( 65 off/35 on ) .
dziś przyszła Pirelli mt 21 130/90/17 . Sprawia wrażenie solidnej i potęznie ( to chyba przez profil 90 )
mam nadzieje ze wejdzie . mam nadzieje ze bedzie równie dobra co jej siostra ( 90/90/21 ) którą mam na przodzie już od 3000 km


Obrazek


zdrówka
Awatar użytkownika
Trampek
Posty: 9
Rejestracja: 14 kwie 2011, 9:07
Lokalizacja: Szczecin/Rabka

marcins pisze:dziś przyszła Pirelli mt 21

Fajna oponka, w TTR lata w originale. U mnie po zakupie nowego kompletu po sezonie i 8 tyś. km nie było prawie widać zużycia. Plus tej opony jest też taki że ma homologację na ulicę.
Awatar użytkownika
rozyk88
Posty: 17
Rejestracja: 23 maja 2011, 15:58
Lokalizacja: Kępno
Kontakt:

przymierzam się do kupna nowych oponek do mojego xtx jeżdżę 60%on 40%off las i polne drogi myślałem nad HEIDENAU K73,Dunlop Mutant a wy co polecacie?
życie jest po to by jeździć na supermoto
Awatar użytkownika
pawel_ck
Posty: 33
Rejestracja: 07 sie 2011, 19:00
Lokalizacja: Wimbledon

rozyk88 pisze:przymierzam się do kupna nowych oponek do mojego xtx jeżdżę 60%on 40%off las i polne drogi myślałem nad HEIDENAU K73,Dunlop Mutant a wy co polecacie?
podpisuje sie pod pytaniem. W sumie mam nie zajechane jeszcze opony drogowe ale rowniez bede szukal czegos uniwersalnego. czy ktos jezdzil np na avon Distanzia ? jak to się ma z przyczepnością i ze zuzyciem?
Awatar użytkownika
Bajros
Posty: 3302
Rejestracja: 10 lis 2008, 23:27
Lokalizacja: Warszawa

pawel_ck pisze:czy ktos jezdzil np na avon Distanzia ? jak to się ma z przyczepnością i ze zuzyciem?
pawel_ck, Zachęcam do korzystania z opcji "Szukaj" na forum.
Na pewno nie jedna osoba może coś napisać o tych oponach -> http://xt660.pl/viewtopic.php?t=451&highlight=avon+dis
Jedzie Jadzia Dziadzie ;) Braaap Braaap
"Tylne koło ucieka cały czas, przednie tylko raz"
Awatar użytkownika
rozyk88
Posty: 17
Rejestracja: 23 maja 2011, 15:58
Lokalizacja: Kępno
Kontakt:

cenowo mutanty kosztują 1250zl komplet a k73 660zl
http://www.netcar.pl
życie jest po to by jeździć na supermoto
Awatar użytkownika
krakus55
Posty: 43
Rejestracja: 28 kwie 2010, 14:56
Lokalizacja: Bydgoszcz

Ja za Mutanty za allegro zaplacilem 900 z przesyłka.
Awatar użytkownika
Flaw
Administrator
Posty: 3618
Rejestracja: 07 wrz 2008, 20:19
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

A ja się tak zastanawiam czy nie wrzucić jakiejś bardziej off'owej oponki na tył.
Avon powoli się kończy i trzeba pomyśleć nad kolejną gumą.

Co polecacie do Xa na szutrowe drogi?
h e d o n i z m
Awatar użytkownika
Herflick
Posty: 1676
Rejestracja: 19 lip 2009, 20:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Mogę ci wysłać E09 na testy jak chcesz bo leży mi w garażu. C02 pewno nie chcesz:)

Tylko nie przemyślałem czy ci na felgę wejdzie... bo ja mam o szerokości 130.
Awatar użytkownika
gkogut
Posty: 119
Rejestracja: 19 mar 2009, 9:49
Lokalizacja: Podkowa Leśna

Polecam TKC-80. Kumpel opisał tą oponę jako "kostkę ale taką asfaltową". O swoich wrażeniach z jazdy na tej oponie pisałem już na forum:
gkogut pisze:Od pewnego czasu jeżdżę na fabrycznie nowych TKC 80. Pisałem o tym już tutaj... http://xt660.boo.pl/viewtopic.php?t=212 . Kilometry lecą a ja mam nowe spostrzeżenia na temat tych opon. Gumy naprawdę świetnie trzymają na asfalcie. Po przejechaniu ok. 1000 km, na przednim kole nie widać w ogóle śladów zużycia. Inna sprawa to tył. Klocki już się troszeczkę wytarły (wiadomo od czego) ale dramatu nie ma i przejadą jeszcze ze dwa razy tyle. Mam wrażenie, że są to jednak opony asfaltowe, które dają możliwość zjechania z ubitej drogi. Na szutrach itp pozwalają na duuuużo, dużo więcej niż oryginalnie montowane w eRce Metzelery. Niestety, na błotnych odcinkach, jakich przy obecnej pogodzie niemało w naszych lasach, przód potrafi się nieźle uśliznąć. A to, niestety, odbiera trochę frajdy podczas błotnych taplanin. XT to nie piórko i w terem potrzebuje chyba czegoś bardziej agresywnego. Przynajmniej na przód. Zamówiłem więc coś takiego... http://www.netcar.pl/opon...527435,szi.html . Termin realizacji dość odległy bo nie ma w polskich magazynach. Zastanawiam się także nad wymianą tyłu ale z 17 produkują tylko rozmiar 130/90 i nie wiem czy się zmieści w XT. Może ktoś próbował wcisnąć na tył oponę o tej wielkości ?
Awatar użytkownika
Flaw
Administrator
Posty: 3618
Rejestracja: 07 wrz 2008, 20:19
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Obawiam się, że kostka może być zbyt hardcorowa dla mnie ;)

podoba mi się bieżnik w K60 i Shinko E705...
h e d o n i z m
Wojtek
Posty: 4727
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:32
Lokalizacja: XXX

K60 150/70/17 idealny kompromis na asfalt i teren ;-)
Wyprawa Chorwacka i moje trasy Tuszyńskie + tor :-P
Teraz jest nowy model ponoć ciut lepszy w teren i lepiej się prowadzi po asfalcie, ale to już nie moja opinia :-/
Idealnie pasuje na felgę X-sa :lol:
Awatar użytkownika
Radekbat
Posty: 41
Rejestracja: 08 lis 2010, 20:56
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Flaw ja również mam ten sam dylemat co ty, czyli przymierzam się do zmiany opon do mojego X na bardziej uniwersalne czyli i na asfalt i w teren, myślałem o Michelin Anakee,do tyłu wejdzie bez problemu, tylko nie wiem co z przodem bo ma rozmiar 120/90 -17 , więc nie wiem czy nie będzie za wysoki profil. Mam podjechać do GMS w Tarnowskich Górach na przymiarkę więc może niedługo będę wiedział. Jak będzie pasowało to komplet z wymiana około 800 zł. A tu link do ich aukcji:
http://allegro.pl/michelin-150-70-r17-o ... 98726.html
ODPOWIEDZ