Opony XTX/XTR

pytania, ciekawe materiały o rodzinie XT - zdjęcia, filmy, artykuły itp.
hobelik
Posty: 478
Rejestracja: 27 kwie 2010, 10:03
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

T63 na tył odradzam pękają i urywają się kostki już lepszy chyba mitas e-09. Na przód fajna oponka ... fajnie też schodzi jakieś 7 - 8kkm na prawie 0
DR 750 ---> XT660R ---> XT660R ---> APRILIA SHIVER 750 ---> WR450
Informatyk Śląsk
titto
Posty: 56
Rejestracja: 03 mar 2012, 16:31
Lokalizacja: Warszawa/Żyrardów
Kontakt:

Poszukuje Pirelli MT60 na tył - znacie jakieś sprawdzone miejsca gdzie można ją dostać?
Może być lekko używana ;-)

Jak Wasze doświadczenia z przyczepnością Mitasa 09 na asfalcie?
Ktoś może polecić tak samo jak MT 60 pozamykaną przez Bajrosa na torze :twisted:

Chyba że jeszcze inne sprawdzone propozycje (mutant; scorpion itp)

Pozdrowienia!
titto
Awatar użytkownika
SayTen
Posty: 347
Rejestracja: 02 mar 2011, 22:16
Lokalizacja: Warszawa

Ja kupiłem w zeszłym tygodniu mt60 z oponeo. Niby więcej niż płaciłem wcześniej za opony, ale przynajmniej większy wybór.
titto
Posty: 56
Rejestracja: 03 mar 2012, 16:31
Lokalizacja: Warszawa/Żyrardów
Kontakt:

a ile zapłaciłeś jeśli można zapytać?
i z którego tygodnia oponę Tobie wysłali?

na zdjęciu na oponeo.pl jakoś inaczej wygląda bieżnik.
możesz potwierdzić czy coś się zmieniło, nowy model nowy wzór?

titto
Awatar użytkownika
SayTen
Posty: 347
Rejestracja: 02 mar 2011, 22:16
Lokalizacja: Warszawa

508 z dostawą. Bieżnik na foto jakiś dziwny jest - chyba od sync czy jakieś innej opony. Dosyłają to co miało być. Nie patrzyłem który tydzień, ale z roku 12.
Myślę, że nie ma się co martwic jej wiekiem, i tak do połowy 2013 trzeba będzie ją zmienić. ;-)
Awatar użytkownika
pietrek
Posty: 85
Rejestracja: 03 lut 2012, 19:45
Lokalizacja: ostrzeszów

no to może ja powiem że przymierzam, a właściwie przymierzyłem sie już do kompletu papci do Xa :) (musze aby zamówić) obecnie mam Michelin PILOT POWER 2CT. Gumka klei się jak marzenie, kilka wypadów w góry i wrażenia tylko pozytywne ! na nowy sezon już startuje w nowym ogumieniu :D
titto
Posty: 56
Rejestracja: 03 mar 2012, 16:31
Lokalizacja: Warszawa/Żyrardów
Kontakt:

Dzięki za info.
Ja szukam czegoś co będzie się nadawało poza czarnym na szutry i do lasu ;-)

Pzdr 660!
titto
Awatar użytkownika
pietrek
Posty: 85
Rejestracja: 03 lut 2012, 19:45
Lokalizacja: ostrzeszów

no ja mam gumy typowo na popylanie po czarnym bo jazdy w terenie nie praktykuje i z czystym sumieniem polecam każdemu;) udanych poszukiwań ;)
Awatar użytkownika
SayTen
Posty: 347
Rejestracja: 02 mar 2011, 22:16
Lokalizacja: Warszawa

ad. pilot power 2ct. Mam taką na przedzie.
Patrząc na znacznik po przejechaniu 25tysi - opona przejedzie jeszcze drugie tyle .
marider
Posty: 339
Rejestracja: 22 paź 2012, 13:40
Lokalizacja: Bialystok

Mam zalozone Continental Road Attack w XTx , niestety nie daja rady w terenie a chcialbym czasem choc do lasku jakiegos czy na lake wjechac wiec mozecie mi cos doradzic z opon uniwersalnych miejsko+turystycznych? Np. taki bieznik wydaje sie byc OK ale nie wiem co to za opony sa?

http://otomoto.pl/yamaha-xt-xt660r-M3465463.html

Dzieki

PS: sorry za brak ogonkow ale znowu alt mi wycielo. Zaraz zrobie restart kompa i powinno byc OK.
Awatar użytkownika
bonzo
Posty: 3181
Rejestracja: 23 lut 2009, 0:34
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Wygląda na Heidenau k60 scout ;-)
"Podczas dobrej jazdy na motocyklu przeżywasz więcej w ciągu 5 minut niż niektórzy ludzie przez całe swoje życie."
Wojtek
Posty: 4727
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:32
Lokalizacja: XXX

Tak jak Bonzo napisał to jest HEIDENAU K60 SCOUT do X-sa 150/70/17- super opona- 50/50 idealnie prowadzi na asfalcie i daje radę w terenie- testowałem poszukaj moje opinie ;-)

Co do ogonków to zanim zrestartujesz naciśnij Shift i Ctrl- z pewnością wrócą ogonki :-)
marider
Posty: 339
Rejestracja: 22 paź 2012, 13:40
Lokalizacja: Bialystok

A to są opony dętkowe czy bezdętkowe? I jakie rozmiary byście polecali na przód/tył do XT? Google wypluwa: Oznaczenie - ( M + S ) BŁOTO + ŚNIEG czyli to tylko gumy na jesień i zimę czy można na nich latać także latem? Dzięki!
Awatar użytkownika
SayTen
Posty: 347
Rejestracja: 02 mar 2011, 22:16
Lokalizacja: Warszawa

Felga szprychowa w XT nie jest szczelna, więc czy opona jest dętkowa czy nie - dętkę pod nią będziesz mieć :-)
Wojtek
Posty: 4727
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:32
Lokalizacja: XXX

Tak jak napisał SayTen dętka obowiązkowa ;-)
Opona jest bezdętkowa, ale mamy szprychy na wylot.
Na śniegu to raczej na nich nie pojeździsz :-)
W tym roku zrobiłem na nich trasę do Turcji, Grecji i całe Bałkany bywało 40 stopni w cieniu, poniżej 30-tu temp. nie spadała :-D
Trzy lata temu na poprzednim modelu K60 zrobiłem Bałkany, ale w deszczu :-P

Tylko wiesz, że do X-sa są tylko tylne, przednie występują z tego co wiem tylko w rozmiarach 21 i 19 cali :-/
ODPOWIEDZ