XXXI Zlot XT660.PL! Kaszuby 19-21.04.2024 / Zapisy -> viewtopic.php?f=22&t=18583

Opony XTX/XTR

pytania, ciekawe materiały o rodzinie XT - zdjęcia, filmy, artykuły itp.
lukasz2511
Posty: 158
Rejestracja: 26 maja 2013, 10:45
Lokalizacja: Poznań (Nojewo)
Kontakt:

Michelin pilot Road 4 czytałem że mają to zastosowanie twarde na szczycie po bokach miękkie. Jednak dalej dziela się na trzy wersje standard GT i trial. Które będą najlepsze do X-ksa?
Awatar użytkownika
pancio
Posty: 2383
Rejestracja: 05 lut 2009, 10:13
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

Alibaba pisze:pancio, będzie pan zadowolony :mrgreen: już 3 sezon zajeżdżam motozy z przodu a jeszcze nowy zapas na półce . Po C 02 na tyle chętnie założę takiego motoza.
Na przod mam od 5 lat ale tyl doszedl. Dzis upalalem na poligonach, piekna sprawa!! :mrgreen:
A więc, z lewej nadjeżdża jakiś skuter. Z prawej też nic nie jedzie :)
Awatar użytkownika
arrasq
Posty: 770
Rejestracja: 06 lut 2009, 15:04
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Przy standardowej feldze w eRce ktoś wkładał Mitasa E-10? Jakieś spostrzeżenia? Refleksje? Jaki rozmiar?
Awatar użytkownika
Lotek
Posty: 474
Rejestracja: 19 lut 2014, 12:29
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

moje spostrzeżenie to że mitas e 10 po 3000km prawie nie żyje. Rozmiar 17 80/140
maxkrystian
Posty: 6
Rejestracja: 18 mar 2018, 21:25
Lokalizacja: Białogard

Chłopaki doradzcie proszę. Do XTR Mitas e09 tył oraz przód TKC 80 bezdętkowe TL czy dętkowe?

Pozdr
Awatar użytkownika
bonzo
Posty: 3175
Rejestracja: 23 lut 2009, 0:34
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Dętkowe TT, łatwiej ściągnąć i założyć i zazwyczaj tańsze.
"Podczas dobrej jazdy na motocyklu przeżywasz więcej w ciągu 5 minut niż niektórzy ludzie przez całe swoje życie."
maxkrystian
Posty: 6
Rejestracja: 18 mar 2018, 21:25
Lokalizacja: Białogard

A dętki jakieś konkretne marki, zwykle, wzmacniane czy pierwsze lepsze ? Co polecacie?
Awatar użytkownika
bonzo
Posty: 3175
Rejestracja: 23 lut 2009, 0:34
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Jakieś grubsze team10, veerubber, dunlop, widziałem też że chłopaki mieli marki kenda. Byle nie awina bo raz kupiłem 2 sztuki i nawet się nie napompowały, jedna puściła na łączeniu gumy a druga miała pęcherzyki.
"Podczas dobrej jazdy na motocyklu przeżywasz więcej w ciągu 5 minut niż niektórzy ludzie przez całe swoje życie."
AdamCro
Posty: 2
Rejestracja: 02 cze 2018, 15:34
Lokalizacja: Warszawa

Chciałbym trochę odświeżyć temat.

Kupiłem własnie Yamahę XT660X z 2008 roku, z rzeczy MUST potrzebne mi są nowe gumy.

Moj plan związany z XTX to : dojazdy do pracy, jazda po mieście, ponieważ mieszkam blisko lasu to czasem będę chciał zjechać z asfaltu na leśne ścieżki.
Do tego dojdą pewnie wyprawy nad morze, w jedną stronę mam jakieś 150 km, także wycieczki weekednowe po 300-400km.

Jakie opony polecacie?
Zależy mi na stabilności i bezpieczeństwie, także raczej coś markowego.

Będe wdzięczny za pomoc w temacie.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
KrisWrp
Posty: 600
Rejestracja: 01 lis 2017, 11:38
Lokalizacja: Będzin

Ja mam pirelli diablo strada pieknie się kleją . Wydaje mi się że są miękkie więc mogą mieć małą żywotność . Puki co jestem z nich mega zadowolony . Moja jazda to głównie miasto ale po szuterku też się zdarzy .
Panocek
Posty: 125
Rejestracja: 09 kwie 2018, 13:51
Lokalizacja: Warszawa

AdamCro pisze:Chciałbym trochę odświeżyć temat.

Kupiłem własnie Yamahę XT660X z 2008 roku, z rzeczy MUST potrzebne mi są nowe gumy.

Moj plan związany z XTX to : dojazdy do pracy, jazda po mieście, ponieważ mieszkam blisko lasu to czasem będę chciał zjechać z asfaltu na leśne ścieżki.
Do tego dojdą pewnie wyprawy nad morze, w jedną stronę mam jakieś 150 km, także wycieczki weekednowe po 300-400km.

Jakie opony polecacie?
Zależy mi na stabilności i bezpieczeństwie, także raczej coś markowego.

Będe wdzięczny za pomoc w temacie.

Pozdrawiam
Pytanie jest jak bardzo "czasem" będziesz zjeżdzał z asfaltu. Opony stricte szosowe radzą sobie z niezbyt szybkim i ogólnie ostrożnym toczeniem się po zgrubsza ubitych szutrach, natomiast trawa, błoto czy luźny piach to już niekoniecznie, wkońcu nie do tego były projektowane.

Z "uniwersalnych" opon przychodzą mi do głowy Pirelli MT60RS, Continentale TKC 70 i Heidenau K60 Scouty. Z szosówek to Metzelery 08, 01, Micheliny Pilot Road 4/5 choćby.
AdamCro
Posty: 2
Rejestracja: 02 cze 2018, 15:34
Lokalizacja: Warszawa

Dzięki za odpowiedzi.
Właśnie wczytuje się w różne porównania i testy i moją uwagę przykuwają MICHELIN PILOT ROAD 4.
Mają bardzo dobre opinie.
Czy ktoś z forumowiczów używa i może się na ich temat wypowiedzieć ?

Co do opuszczania asfaltu to raczej na spokojnie ,
Awatar użytkownika
maciokrk
Posty: 516
Rejestracja: 14 kwie 2013, 19:49
Lokalizacja: Kraków

AdamCro pisze:Dzięki za odpowiedzi.
Właśnie wczytuje się w różne porównania i testy i moją uwagę przykuwają MICHELIN PILOT ROAD 4.
Mają bardzo dobre opinie.
Czy ktoś z forumowiczów używa i może się na ich temat wypowiedzieć ?

Co do opuszczania asfaltu to raczej na spokojnie ,
Ja jeździłem na nich w VFR 750 i byłem mega zadowolony. Guma na asfalt bardzo przyjemna, dobrze się klei, nie znika w oczach. Jedyną ich wadą jest cena :)
jachu1111
Posty: 51
Rejestracja: 21 sie 2017, 21:23
Lokalizacja: Szubin

Hej szybkie pytanie bo mam opony Pirelli rosso II i nijak w nich zjechać w polna drogę szczególnie po deszczu . I pytanie co polecacie w budżecie do 1000 zł za 2 szt . Potrzebuje opony w 40 % szosa i 60 % Szuter przelot szybki . Moto xt660x
jachu1111
Posty: 51
Rejestracja: 21 sie 2017, 21:23
Lokalizacja: Szubin

Dobra już po temacie padł wybór na TKC 80
ODPOWIEDZ