Opony XTX/XTR

pytania, ciekawe materiały o rodzinie XT - zdjęcia, filmy, artykuły itp.
Awatar użytkownika
deny
Posty: 67
Rejestracja: 26 sie 2014, 12:12
Lokalizacja: Katowice

turas pisze:
deny pisze:A ja mam pytanie - jaki rozmiar opon typowo off roadowych , szerokość itd włożyc na felgi od XTXa - żeby upalić po sezonie asfaltowym w offie?
Przód 120/90/17 lub 4.60x17, tył 150/70/17.
Do przedniej będziesz musiał wyrzucić ten mały błotniczek, lub podnieść go na dystansach. Ja zrobiłem je z łączników prostych z gwintem wewnętrznym, który rozwierciłem.
Do przodu były teraz w dobrych cenach leżakowane Pirelli MT21 (dobra jest bo ma rzadko kostki i czyści się z błota). Tył Mitas E-09 lub cokolwiek co dobrze gryzie ;-)

Został mi komplet kół z tarczami, może chcesz mieć na stałe zestaw terenowo/ szosowy?
Bardzo bym chciał ale chyba mnie nie stać :-P
Zacznę od samych opon...... ;-)

Ps - i dętki tęż trzeba zmienić.....

Dzięki !!
Wydech tłucze w ucho jak lokomotywa - napędzana singlem - to właśnie Yadwiga.

Dyndyryndryndyn - jednocylindrowy młyn :)
krzsiekjab
Posty: 218
Rejestracja: 02 maja 2017, 21:19
Lokalizacja: Dęblin

Ja upchnalem mitasa e_09 120/90/17 na przod a na tyl. Heidenau 150/70/17. z przodem troszke kombinajcji i ciezko bo to typowo tylnia opona ale w terenie spisuje sie dobrze :)
Awatar użytkownika
bonzo
Posty: 3181
Rejestracja: 23 lut 2009, 0:34
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Ja na Gruzję zakupiłem karoo tył DOT2013 oczywiście nowa za 169zł :)
"Podczas dobrej jazdy na motocyklu przeżywasz więcej w ciągu 5 minut niż niektórzy ludzie przez całe swoje życie."
krzsiekjab
Posty: 218
Rejestracja: 02 maja 2017, 21:19
Lokalizacja: Dęblin

Ja smigam do wulkanizacji juz dostalem opierdziel bo przywiozę nieraz pare sztuk opon w stanie ideolo:D
Awatar użytkownika
MonsterX
Posty: 33
Rejestracja: 04 wrz 2017, 14:32
Lokalizacja: Poznań

bonzo pisze:Ja na Gruzję zakupiłem karoo tył DOT2013 oczywiście nowa za 169zł :)
Opłaca się kupować tak stare opony? Z tego co słyszałem to guma 5 lat i do śmieci się nadaje.
Awatar użytkownika
bonzo
Posty: 3181
Rejestracja: 23 lut 2009, 0:34
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Jeśli są trzymane w odpowiednich warunkach to nic im nie jest! Kiedyś chłopaki z Tarnowa którzy latają na supermoto dorwali partię 30szt. michelin po 300zł chyba 10 letnie i mówili że w ogóle bez różnicy tyle że przeszło 3x tańsze były niż rocznik bieżący. Jak rzucisz oponę za stodołę w trawę i będzie wystawiona na zmienne warunki atmosferyczne typu słońce, mróz, wilgoć to już po 2 latach będzie się nadawać na śmietnik, inaczej jest jak stoi w stałej temperaturze, odpowiedniej wilgotności i nie padają na nią bezpośrednio promienie słoneczne. Dodam że to już druga w tym sezonie karoo z tego rocznika na moim moto. Zastanawiam się czy nie kupić kilka sztuk na zapas ;-)
"Podczas dobrej jazdy na motocyklu przeżywasz więcej w ciągu 5 minut niż niektórzy ludzie przez całe swoje życie."
Awatar użytkownika
Bajros
Posty: 3302
Rejestracja: 10 lis 2008, 23:27
Lokalizacja: Warszawa

bonzo pisze:Jeśli są trzymane w odpowiednich warunkach to nic im nie jest! Kiedyś chłopaki z Tarnowa którzy latają na supermoto dorwali partię 30szt. michelin po 300zł chyba 10 letnie i mówili że w ogóle bez różnicy tyle że przeszło 3x tańsze były niż rocznik bieżący. Jak rzucisz oponę za stodołę w trawę i będzie wystawiona na zmienne warunki atmosferyczne typu słońce, mróz, wilgoć to już po 2 latach będzie się nadawać na śmietnik, inaczej jest jak stoi w stałej temperaturze, odpowiedniej wilgotności i nie padają na nią bezpośrednio promienie słoneczne.
Też się nad tym zastanawiałem i miałem w głowie te 5 lat.
W ostatnim Świecie Motocykli czy Motocyklu jest test opon nowych/leżakowanych etc.
Jedzie Jadzia Dziadzie ;) Braaap Braaap
"Tylne koło ucieka cały czas, przednie tylko raz"
Awatar użytkownika
MonsterX
Posty: 33
Rejestracja: 04 wrz 2017, 14:32
Lokalizacja: Poznań

No tak, ale teoretycznie nie mamy pewności w jakich warunkach opona przez 4 lata była przechowywana..
Nie miałem okazji jeszcze kupować nowych opon dlatego pytam, cały czas żyłem w przekonaniu, że lepiej wydać jeszcze raz tyle i miec 2017r np Michelin pilot na dłużej.
Teraz mam '11/'12 i np tył mi sie w ogóle nie klei dlatego patrze za nówkami..
Awatar użytkownika
turas
Posty: 73
Rejestracja: 27 paź 2015, 10:50
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Chybił trafił. Nie wiesz co kupisz.
Dwa lata temu kupiłem kpl leżakowanych, 4- letnich opon Scorpion Trail i to była masakra.
Przez pierwsze 100 km to była walka o życie. Motocykl na każdym ostrzejszym zakręcie tak się ślizgał, że odbijałem się nogami. Ciężko było zetrzeć tą powłoczkę.
Postanowiłem jeździć na nich do końca, ale to było bez sensu, bo przez 5 tys km zero zaufania do przyczepności i brak przyjemności z zakrętów, bo myślisz co się stanie.
Teraz kupiłem dla żony 5- letnie Pirelli MT21 do tyłu i z kolei są faktycznie jak nowe.
Nie wyczujesz co dostaniesz...
Awatar użytkownika
MonsterX
Posty: 33
Rejestracja: 04 wrz 2017, 14:32
Lokalizacja: Poznań

No właśnie o to mi chodzi, że można trafić na dobre, a można się zawieść, chyba, że mamy jakieś sprawdzone źródło...
Ja teraz mam tak samo, 20km/h w zakęt bo aż strach a jak jest mokro to już w ogóle 40 min trasę co zwykle 20.. 350zł za oponę 2017 to chyba nie jest najgorzej jak mówicie ze 200 za 4 letnie ?
Guziec
Posty: 12
Rejestracja: 04 wrz 2017, 12:00
Lokalizacja: Warszawa

Ja wsadziłem leżakowane 5lat do vtx1800 Pirelli ( nowa sama tylna kosztuje chyba 1000zl...) I strasznie żałuje. W deszczu blokuje się przy byle naciśniętym hamulcu ( a Moto waży że mną 450kilo) honda jeździ głównie mój ojciec i twierdzi że od wymiany zniknęło 680zl z portfela i 40% frajdy. NIE POLECAM
Awatar użytkownika
deny
Posty: 67
Rejestracja: 26 sie 2014, 12:12
Lokalizacja: Katowice

MonsterX pisze:
bonzo pisze:Ja na Gruzję zakupiłem karoo tył DOT2013 oczywiście nowa za 169zł :)
Opłaca się kupować tak stare opony? Z tego co słyszałem to guma 5 lat i do śmieci się nadaje.
Guma ma 5 lat przydatności " do spożycia"

Był w jakimś magazynie czy tam ścigaczu artykuł - o PROSZĘ: LINK NA DOLE


Ja wsadziłem leżakowane 5lat do vtx1800 Pirelli ( nowa sama tylna kosztuje chyba 1000zl...) I strasznie żałuje. W deszczu blokuje się przy byle naciśniętym hamulcu ( a Moto waży że mną 450kilo) honda jeździ głównie mój ojciec i twierdzi że od wymiany zniknęło 680zl z portfela i 40% frajdy. NIE POLECAM
Pytanie czy masz porównanie do takiej samej gumy tylko nowej?
Bo subiektywne odczucia czasem są związane z samym modelem konkretnej opony.

Ja wsadziłem leżakowane 5lat do vtx1800 Pirelli ( nowa sama tylna kosztuje chyba 1000zl...) I strasznie żałuje. W deszczu blokuje się przy byle naciśniętym hamulcu ( a Moto waży że mną 450kilo) honda jeździ głównie mój ojciec i twierdzi że od wymiany zniknęło 680zl z portfela i 40% frajdy. NIE POLECAM
Jak gumy nie widziały słońca i deszczu i leżały sobie pod daszkiem na leżały piętnascie razy na giełdzie w Gliwicach u handlarza to nic im nie będzie.


Ja zawsze kupuję leżaki do 5 lat do moto , aut prywatnych i służbowych i nie było wtopy.
Lepsze od nówek lekko używanych z DE a oszczędności wymierne.


>>>>>>>>>>>>> TUTAJ KLIKAMY I CZYTAMY MĄDREGO WARTO POSŁUCHAĆ :p >>>>>>>>>>>>>>>>>
Wydech tłucze w ucho jak lokomotywa - napędzana singlem - to właśnie Yadwiga.

Dyndyryndryndyn - jednocylindrowy młyn :)
tosiek
Posty: 351
Rejestracja: 11 kwie 2016, 16:29
Lokalizacja: Sucha Beskidzka

Czy ktoś może jeździł na takich oponach? Zmieści się z tyłu?

KENDA K760 Trakmaster 2 130/90-17
http://allegro.pl/kenda-k760-trakmaster ... 66187.html
Łukasz zawny Tośkiem
https://gruuf.com/
Awatar użytkownika
bonzo
Posty: 3181
Rejestracja: 23 lut 2009, 0:34
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

MGB ma opony tej firmy ale nie ten model. Może się wypowie. Po zdjęciu ciekawa!
"Podczas dobrej jazdy na motocyklu przeżywasz więcej w ciągu 5 minut niż niektórzy ludzie przez całe swoje życie."
brendixglobus
Posty: 15
Rejestracja: 27 lip 2017, 15:17
Lokalizacja: Jeleśnia

Witam,
Co polecacie na dzień dzisiejszy do X ?
99% czarne.

Znalazłem takie cuśiki.
Opony
ODPOWIEDZ