Pierwsze wrażenia z jazdy XT

pytania, ciekawe materiały o rodzinie XT - zdjęcia, filmy, artykuły itp.
bodziu
Posty: 26
Rejestracja: 27 sty 2009, 22:01
Lokalizacja: gorzow

Wczoraj odebrałem swoją Jadźkę z salonu i nawinąłem pierwsze 200 km. Pierwsze wraźenia ogólnie pozytywne. Na plus zaskoczyła mnie skrzynia i sprzęgło tyle się naczytałem że niska kultura pracy, a tu masełko. Orginalna szyba turystyczna słabo chroni i wiatr daje po klacie (czy jest jakaś optymalna szyba do turystyki?). Dźwięk silnika przy niższycg obrotach super potem tylko huragan wiatru. Motocykl robi wrażenie bardzo lekkiego i poręcznego. zawiedziony natomiast jestewm przednim hamulcem, przy podgrzewanych manetkach ledwo łapię klamkę (brak regulacji), a do tego wymaga dużej siłe i jest ogólnie drewniany. mam nadzieję że to z powodu nowych klocków i z każdym km będzie lepiej.
Ostatnio zmieniony 06 mar 2014, 17:46 przez bodziu, łącznie zmieniany 1 raz.
xl1000
Awatar użytkownika
Bajros
Posty: 3302
Rejestracja: 10 lis 2008, 23:27
Lokalizacja: Warszawa

Cześć,
Fajnie, że się podzieliłeś z nami swoimi wrażeniami. Przy okazji gratuluje salonówki :)
Jeśli chodzi o hamulce to jest dużą szansa, że poprawi się ich działanie po tym jak się dogrzeją klocki. Poręczność tego motocykla według mnie to duża zaleta.
Jedzie Jadzia Dziadzie ;) Braaap Braaap
"Tylne koło ucieka cały czas, przednie tylko raz"
bodziu
Posty: 26
Rejestracja: 27 sty 2009, 22:01
Lokalizacja: gorzow

bodziu pisze:Wczoraj odebrałem swoją Jadźkę z salonu i nawinąłem pierwsze 200 km. Pierwsze wraźenia ogólnie pozytywne. na plus zaskoczyła mnie skrzynia i sprzęgło tyle się naczytałem że niska kultura pracy, a tu masełko. Orginalna szyba turystyczna słabo chroni i wiatr daje po klacie (czy jest jakaś optymalna szyba do turystyki?). Dźwięk silnika przy niższycg obrotach super potem tylko huragan wiatru. Motocykl robi wrażenie bardzo lekkiego i poręcznego. zawiedziony natomiast jestewm przednim hamulcem, przy podgrzewanych manetkach ledwo łapię klamkę (brak regulacji), a do tego wymaga dużej siły i jest ogólnie drewniany. mam nadzieję że to z powodu nowych klocków i z każdym km będzie lepiej.
xl1000
Awatar użytkownika
RADAR
Posty: 20
Rejestracja: 26 gru 2008, 19:38
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Gratuluje również Bodzio nowej maszyny !!! Hebel się dotrze, ale niema fajerwerków !!!
Awatar użytkownika
darth0s
Posty: 245
Rejestracja: 04 mar 2009, 10:09
Lokalizacja: Warszawa

ja tez mam problemu z hamulcami u siebie.. polatalem troche po lesie i nie jestem w stanie juz tak zaciagnac zeby zablokowac przednie kolo.. cos czuje ze sie mocno zapowietrzyly i ze czeka mnie wymiana przewodu na oplot i klamki na two-finger lever'a :D
bodziu
Posty: 26
Rejestracja: 27 sty 2009, 22:01
Lokalizacja: gorzow

ciekawe czy dałoby pokombinować coś z podwójną tarczą od Tenere?
xl1000
Awatar użytkownika
pancio
Posty: 2383
Rejestracja: 05 lut 2009, 10:13
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

Pewnie że da radę tylko zmiejszyc dystanse dospawac uchwyt do lagi i piastę przerobic tzn. od od innego moto wziąść . Ale po co jak jest dobrze :-o Lepiej sie spytaj " dlaczego HP2 ma jedną tarczę a silnik 1200ccm i 200kg. wagi ;-) ..... jedna nie znaczy gorsza ;-)
A więc, z lewej nadjeżdża jakiś skuter. Z prawej też nic nie jedzie :)
ODPOWIEDZ