Super Tenere - niezły jest kierowca :-)

pytania, ciekawe materiały o rodzinie XT - zdjęcia, filmy, artykuły itp.
Wojtek
Posty: 4727
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:32
Lokalizacja: XXX

Tomi jeszcze sentyment do marki :mrgreen:
Ozga mam nadzieję, że na zlocie dasz się przejechać i z lekka przetestować Super T... ;-)
Może Kloss przyjedzie GS-em i porównamy. :-P
Dla mnie największa wada GS-a to te wcześniej wspomniane przeze mnie wystające po bokach cylindry przed samymi piszczelami :-/
W enduro trzeba się podpierać wystawioną nogą do przodu a tu kicha. Może i można się do tego przyzwyczaić tylko, po co jak są moto bez tego przedwojennego "udogodnienia", które uparcie BMW forsuje :-?
W przyszłym roku będziemy mieli też do wyboru nowego Triumpha Tigera Explorera ;-)
http://moto.onet.pl/1651819,1,taki-bedz ... node=41837
tomi-ei
Posty: 498
Rejestracja: 15 lut 2010, 21:02
Lokalizacja: ok W-wy

Wojtek pisze: Dla mnie największa wada GS-a to te wcześniej wspomniane przeze mnie wystające po bokach cylindry przed samymi piszczelami :-/
to nie są cylindry tylko darmowe ogrzewanie nóg w zimne dni :-D u innych musisz za to dopłacać
Awatar użytkownika
bonzo
Posty: 3181
Rejestracja: 23 lut 2009, 0:34
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Wojtas podparcie w tych sprzętach i tak nic nie da bo waga motoru jest za wysoka. Co do BMW to jest jedna zaleta, jak się przewróci to oprze się na cylindrze :mrgreen:
"Podczas dobrej jazdy na motocyklu przeżywasz więcej w ciągu 5 minut niż niektórzy ludzie przez całe swoje życie."
Wojtek
Posty: 4727
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:32
Lokalizacja: XXX

Awatar użytkownika
Ozga
Posty: 405
Rejestracja: 14 wrz 2009, 22:35
Lokalizacja: POS | PZ
Kontakt:

Przeczytałem to i muszę przyznać że fajny test.
Lecz niektóre rzeczy to kwestia gustu jak dla mnie.
Tak jak pozycja za kierownicą ,pozycja szyby czy same manetki.

Każdemu pasuje coś innego.

Ale test jako osobisty test daje radę :-D
Awatar użytkownika
ex1
Posty: 109
Rejestracja: 30 cze 2011, 21:40
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

to ja pozwole dodać sobie coś od siebie, jako że 2 tygodnie temu dopuściliśmy się testów XTZ1200 na poligonie drawskim, Motocykl na kostkach, dało się polatać :)

Jako wieloletni użytkownik LC8, będę porównywał do tego modelu, na GSach latałem ale tylko na 1100 i 1150. jeździłem też na Afryce, co też może być ciekawym punktem odniesienia :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

po testach:
wnioski, są następujące:
- Mocny, ale bez szaleństw. przydała by się V-ka..
- Naszpikowany elektroniką, w terenie przeszkadza, ale da sie dorobić pstryczek elektryczek
- Bardzo wygodny, Świetny podróżnik
- W terenie Robi całkiem fajnie, główna to zasługa dobrej zawiechy,
- terenowo poziom Afryki, waga podobna, przegrywa przednim kołem, nadrabia zawiechą, bywa że brakuje skoku. dobry jeździec wjedzie tym prawie wszędzie...
- 30 kg mniej i były naprawdę fajny motor
- od GS-a w terenie lepszy, przede wszystkim dzięki zawieszeniu i z racji braku cycków

ST1200 to świetny motocykl, ale nie sądzę że ktokolwiek kto poczuł pomarańczową febrę zdecyduje się na niego... no chyba że go żona zmusi.

Kat Ma V-ke, kreci się do 8 tys. a od 4 tys jest torpeda, Yamaha fajne strzela mocą między 3-4 tys, potem jakby nieco ociężale idzie no i wcześniej się kończy. KAT jest mocniejszy, mimo mniejszej liczby koników
ST wygodzniejsza, no i dla niskich raczej, coś jak niska lc8 lub nawet niżej.
W terenie wiadomo, nie ma co porównywać, choć ST mile zaskakuje trakcją i niezłym zawiasem
przyłacza masą no i w oponach nie powybierasz...

ST to dobra alternatywa dla GS-a, ja bym wybrał ST
ROGAL 30L i już jest fajnie...
Awatar użytkownika
admirau
Posty: 331
Rejestracja: 02 paź 2011, 8:47
Lokalizacja: Pszczyna

ex1, dzięki za fajne porównanie.

Nie sądzę, by ktokolwiek, kto poczuł pomarańczową febrę mógł się nawrócić na cokolwiek innego :)

Fajna fotka ze starszą siostrą :)

W jakich kapciach tam byliście? To nie są Tourance?
Awatar użytkownika
ex1
Posty: 109
Rejestracja: 30 cze 2011, 21:40
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

XTZ-ta miała z przodu TKC80 z tyłu K60, który jako tako dawał radę, przydała by się jednak kostka. bo brakuje ciągu

o trzymaniu bocznym nie wspominając
ROGAL 30L i już jest fajnie...
Awatar użytkownika
Grzybek
Posty: 278
Rejestracja: 03 kwie 2010, 20:18
Lokalizacja: Płock

<object width="560" height="315"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/0VLwA2pxpDI?ve ... ram><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/0VLwA2pxpDI?version=3&hl=pl_PL" type="application/x-shockwave-flash" width="560" height="315" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true"></embed></object>
XT660R-->DRZ400E
,,Nie lekceważ potęgi Mocy" - Darth Vader
ODPOWIEDZ