Jakie opony dual sport?

pytania, ciekawe materiały o rodzinie XT - zdjęcia, filmy, artykuły itp.
Awatar użytkownika
crazyrider12
Posty: 1459
Rejestracja: 04 mar 2010, 7:49
Lokalizacja: Krk/Siemianowice Śl

Kupiłem moto z założonymi Siracami ('05 r.) z bieżnikiem "prawie nowym" ale zaraz po zakupie poszły w kąt na rzecz kostek.
W tym roku poleciałem na Siracach do Rumunii i Bułgarii i sprawowały się całkiem przyzwoicie. Tylna dosyć szybko zaczęła znikać i już po 4,5k km zrobiła się odrobinę płaska środkiem,ale tył moto był dosyć mocno obciążony zestawem 3 kufrów.
Nie było okazji by przetestować jak zachowują się na mokrym bo temperaturę mieliśmy prawie cały czas +30' C lub więcej :mrgreen: .
Różnice w porównaniu do kostek są oczywiste: cichsze, pewniejsze prowadzenie po prostej i w winklach,lepsze hamowanie, efekt wężykowania nie wystąpił.
Nie mam porównania z innymi oponami tego typu ale jedno jest pewne-w teren, taki jak ja lubię, na Siracach bym się nie wybrał. Na szutrze miałem wrażenie że opony te nie hamują i czułem się bardzo nie komfortowo :-P
...bo każda okazja jest dobra by zjechać z utartej ścieżki i poszukać własnej ;)
mario79
Posty: 185
Rejestracja: 12 kwie 2011, 20:33
Lokalizacja: Grodzisk Wlkp
Kontakt:

crazyrider12 dzięki za opinię i grtuluję wyprawy. Jeszcze chciałbym przeczytać opinię o jeździe na tych gumach po mokrym. Twoją wypowiedź oczywiście wezmę pod uwagę. Szerokości.
Awatar użytkownika
Paul666
Posty: 97
Rejestracja: 08 maja 2013, 22:51
Lokalizacja: Silesia

Nie chcę zakładać nowego tematu o oponach więc napiszę tutaj. Jakie opony polecacie do XTX? Rozmiary jakie mnie interesują to 120/70/17 i 170/60/17.

Zastanawiam się nad:
-pirelli diablo rosso 2
-michelin pilot power
-dunlop mutant
-ContiAttackSM

Może polecacie jakieś inne oponki?
Awatar użytkownika
synek24
Posty: 18
Rejestracja: 02 lip 2012, 12:15
Lokalizacja: Szczecin

Jeżeli chodzi o przód, to ja jestem bardzo zadowolony z PilotPowera. Jeszcze nie udało mi sie stracić na niej przyczepności, nawet na mocno mokrym asfalcie przy ostrym hamowaniu.
buŁa
Posty: 425
Rejestracja: 22 lut 2010, 14:59
Lokalizacja: Libiąż
Kontakt:

Jest cały temat o oponach. Chyba wszystkie, które wymieniłes były tam poruszane.
LEWA W GÓRĘ!
Obrazek
lukasz2511
Posty: 158
Rejestracja: 26 maja 2013, 10:45
Lokalizacja: Poznań (Nojewo)
Kontakt:

do xtx na szprychową felgę idzie założyć coś szerszego niż 160 na tył ??
ODPOWIEDZ