XT660x = A2 Jak to działa ?

pytania, ciekawe materiały o rodzinie XT - zdjęcia, filmy, artykuły itp.
VestUN
Posty: 33
Rejestracja: 08 wrz 2014, 20:03
Lokalizacja: Tu, tam

Siemańsko !

Niedługo trzeba będzie zabierać się za zdanie A2. Przechodząc do sedna zainteresowany jestem XT'ką 660x oczywiście po zdaniu kat. A2.

Z tego co wiem A2 daje uprawnienia do kierowania moto do 48km.
Po przeczytaniu danych technicznych o XT660x udało mi się znaleźć iż motocykl ten legitymuje się mocą właśnie 48km.

Zakładając jestem świeżo po zdaniu A2 i znalazłem sobię taką o to XT :
http://olx.pl/oferta/yamaha-xt660x-xtx6 ... 51af2b34d2

Ma ona 48km, ale jest zarejestrowana zapewne na kat. A. Co muszę zdziałać, aby legalnie poruszać się takim motocyklem na kat. A2 ? Muszę go od nowa "przerejestrować" na A2 tak ?
Chciałbym o dokładne opisanie co z czym się je.
Dobrze byłoby gdyby ktoś też napisał mi jak postępować w przypadku XT sprowadzonej z zagranicy, ale legalnie poruszać się nią na A2 ;)

Myślę że wiecie o co chodzi. Za pomoc z góry dziękuje.
Awatar użytkownika
ZIBI
Posty: 437
Rejestracja: 23 lip 2012, 8:40
Lokalizacja: OSTROWIEC ŚW./W-WA

Witaj szukaj takiej co ma już w dowodzie wpisane 35,00 kw , wtedy nie musisz nic robić i możesz się legalnie poruszać na A2.
Bo nasze yamahy mają też wpisane ponad 35,3 kw i wtedy musisz mieć kategorie A.
link do tematu:
http://xt660.pl/viewtopic.php?t=3254&highlight=moc
VestUN
Posty: 33
Rejestracja: 08 wrz 2014, 20:03
Lokalizacja: Tu, tam

Dobra czyli zdałem A2 szukam XT znalazłem zarejestrowaną w Polsce. Pytam gościa ile ma w dowodzie po czym on odpowiada że 35,0kw. No dobra i po kupnie przerejstrowuje tylko na blachy ze swojego miasta? Nie muszę zmieniac zadnych kategorii dobrze rozumiem ?
Awatar użytkownika
ZIBI
Posty: 437
Rejestracja: 23 lip 2012, 8:40
Lokalizacja: OSTROWIEC ŚW./W-WA

Tak dobrze rozumiesz.
gajowy
Posty: 470
Rejestracja: 27 maja 2014, 23:13
Lokalizacja: Bydgoszcz

Dla pewności zapytaj się po prostu w twoim lokalnym Wydziale Komunikacji, czasem dziwie się jak ludzie szukają wszystkiego na forum omijając podstawowe źródło informacji.
Ponadto poszukiwanie XT z wpisem 35 KW może być trudne, lepiej dowiedz się czy na stacji kontroli pojazdów rzeczoznawca nie dokona Ci zmian za opłatą, nasze XT ponad 35KW wykazuja tylko na papierze. Badanie może wykazać że ma znacznie poniżej 35kW
marider
Posty: 339
Rejestracja: 22 paź 2012, 13:40
Lokalizacja: Bialystok

Bo ma -> rzeczoznawca + podpisany pomiar z hamowni mogą zdziałać cuda. Znajomy dusił jakąś 'sportową' 125 na A1 /była 'za mocna'/ także da się ;)
VestUN
Posty: 33
Rejestracja: 08 wrz 2014, 20:03
Lokalizacja: Tu, tam

Żeby nie zakładać nowego tematu znalazłem coś takiego :
http://otomoto.pl/yamaha-xtx-xtx-660-kt ... 33365.html

Co wstępnie myślicie ?
180cm i 60kg wagi ogarnie takie XT ?
Awatar użytkownika
arkadius0
Posty: 771
Rejestracja: 27 kwie 2010, 23:43
Lokalizacja: Białystok

Takie samo jak inne z tej rodziny.
Ogarniesz, ale pamiętaj, że nawet na rowerku dziecięcym można sobie krzywdę zrobić.
Wszystko zależy, co masz pod kopułą.

Taka ciekawostka z dziedziny dobrego wychowania.
Witamy się, tu i nie tylko. Nikt nawet nie wie jak się nazywasz.
PRZYWITAJ SIĘ
- gmole silnika wg SW-Motech / HOLAN - nieaktualne
- gmole owiewek wg. TOURATECHa - nieaktualne
- stelaże pod kufry na zamówienie - nieaktualne
VestUN
Posty: 33
Rejestracja: 08 wrz 2014, 20:03
Lokalizacja: Tu, tam

Przywitałem się ;D

Wiem wiem przebiegu przez internet nie sprawdzę, ale 100% wydaje się podejrzany nieprawdaż ?
Do tego powiedzcie mi czy widzicie w nim coś podejrzanego ? Ponieważ przesiadam się z kompletnie innego typu motocykla i nie mam pojęcia na co patrzeć.
VestUN
Posty: 33
Rejestracja: 08 wrz 2014, 20:03
Lokalizacja: Tu, tam

Co by nie zakładać drugiego tematu mam pytanie odnośnie Kw w dowodzie. Jeżeli w dowód będę miał wpisane 35.3 czy tam 35.5 kw to przy kontroli będzie duży problem?
Miał ktoś może z Was kontrolę w takim przypadku ?
Bardzo na to Policemany patrzą ?
Awatar użytkownika
Gilu
Posty: 251
Rejestracja: 12 maja 2014, 21:18
Lokalizacja: Rzeszów

Na mój rozum i interpretacje przepisów to będzie tak samo duży problem jak jechanie ciężarówką na prawo jazdy kategorii B. Prawo musi być szczelne i sztywne bo nie dałoby się go w żaden sposób egzekwować. Wiem wiem, nasze prawo dalekie jest od ideału. Ale 35,09kW to już jest motocykl który nie łapie się na uprawnienia kategorii A2. Jedziesz czymś na co nie masz uprawnień. Mandat już wg taryfikatora.
VestUN
Posty: 33
Rejestracja: 08 wrz 2014, 20:03
Lokalizacja: Tu, tam

Dokładnie tak samo rozumuje. Pytanie jak to ma się w praktyce. Z tym że u jednego użytkownika kontrola będzie "luźna" a u drugiego szczegółowa i dogłębna.
Awatar użytkownika
Gilu
Posty: 251
Rejestracja: 12 maja 2014, 21:18
Lokalizacja: Rzeszów

Aczkolwiek dalej obstawałbym, że to nie jest lekko łysa opona, którą można zinterpretować dwojako i przymknąć oko. Ręką można machnąć też na rozbity kierunkowskaz, za wysokie decybele czy inne mankamenty ale czy jazda bez uprawnień to coś co policjanci będą chcieli pomijać? Szczerze wątpię.
VestUN
Posty: 33
Rejestracja: 08 wrz 2014, 20:03
Lokalizacja: Tu, tam

Wiem wiem, ale różnie Policemany na to patrzą. Ale tutaj nie ma co gdybać u jednego jest tak a u drugiego tak a u trzeciego jeszcze inaczej. Najlepiej być "legalnym" i no problemo :)
Awatar użytkownika
SayTen
Posty: 347
Rejestracja: 02 mar 2011, 22:16
Lokalizacja: Warszawa

Szczerze, to problem mandatu i policji uważam za jeden z mniejszych szczegółów.
Jeżdżąc pojazdem, do którego się nie ma uprawnień nie posiada się ochrony ubezpieczeniowej - tj. OC NIE DZIAŁA.

Wbić się w tył mercedesa to jeszcze pikuś, bo do zapłaty będzie tylko 30tys złotych i to jednorazowo. Gorzej, jak wyprzedzając pojazdy przy przejściu przypadkiem skosimy człowieka, który będzie przebiegał w słuchawkach, złamiemy mu coś i renta (sponsorowana przez nas) na następne 50 lat gotowa! Co to jest płacić komuś tysia dwanaście razy do roku?

W praktyce szczerze wątpię by przy badaniu na hamowni nietuningowanego (i nie nowego ) XTka wyszło więcej niż 35kW. Może lepiej wyłożyć na te badania i spać spokojnie ?
ODPOWIEDZ