XXXI Zlot XT660.PL! Kaszuby 19-21.04.2024 / Zapisy -> viewtopic.php?f=22&t=18583

Xt660x nada się dla mnie ?

pytania, ciekawe materiały o rodzinie XT - zdjęcia, filmy, artykuły itp.
herbatkowy
Posty: 3
Rejestracja: 15 maja 2017, 10:31
Lokalizacja: Ostrołęka

Siema wszystkim. Do tej pory latałem F4i i troszkę 954 ale teraz nie mam żadnego moto, (kiedys miałem epizod z grizzly600 i i miło wspominam ten silniczek) motocyklem głównie po mieście rekreacyjnie i jazda szlifierką po porostu mnie nudziła, do tego jazda 200 czy tam 260kmh i więcej jakoś mnie nie rajcuje, kupa stresu i nic więcej, tym bardziej że mam w drodze dziecko i myślę już innymi kategoriami niż kiedyś. Dlatego zastanawiam się nad xt660x . Ale jestem dość wielki koniem 188cm i ok. 120kg . Czy xt będzie wygodne ? Do tego czy jak raz w miesiącu będzie chciała ze mną się przyjechać żona (żona jest normalnych wymiarów ;p) to damy radę wyskoczyć na wycieczkę kilkadziesiąt km ? No i ostatnie pytanie czy ten sprzęt wstanie z gazu na drugim biegu ? Jak z osiągami? Na kole nie jestem kozakiem ale tak kiedyś mi wychodziło : https://www.youtube.com/watch?v=KxhB6M4PYyk

Pozdrawiam i liczę na odpowiedzi pozdro.
Awatar użytkownika
Goral
Posty: 489
Rejestracja: 14 sie 2014, 16:10
Lokalizacja: Bielsko/Żywiec

Przy Twoich gabarytach celowałbym w małą tenerę:P
herbatkowy
Posty: 3
Rejestracja: 15 maja 2017, 10:31
Lokalizacja: Ostrołęka

Kurde nie podobają mi się te enduraki typowe :p
pawel
Posty: 248
Rejestracja: 21 paź 2015, 7:04
Lokalizacja: Kraków

Swojego XTR kupowałem od kogoś, kto chciał jeździć z żoną, więc poszedł w BMW :-) XTR/XTX (ten sam szkielet) wymiarowo już nie pasował do nich.
herbatkowy
Posty: 3
Rejestracja: 15 maja 2017, 10:31
Lokalizacja: Ostrołęka

Kumam, tak patrzyłem na suche dane to XTX jest ogólnie większe niż moja poprzednia cebra, dłuższa i wyższa.
pawel
Posty: 248
Rejestracja: 21 paź 2015, 7:04
Lokalizacja: Kraków

herbatkowy, tak może być. Przy czym też zależy na jaki egzemplarz trafisz. Np. można podnieś na lagach moto, co je podnosi i lekko wydłuża. Szersza kiera też robi różnicę. XT(X/R) to jeden cylinder. Fun z jazdy jest, ale wygodna to ona nie jest. Ruch nie jest płynny, więc trochę trzepie. Pasażer może czuć się nie komfortowo ;-) Ładowność moto to 184kg (zgodnie z dokumentami). Przy Twojej masie, żona by musiała mieć mniej niż 60kg ;-) Co więcej, jak chcesz jeszcze jakiś kufer dorzucić, to już się robi ciężko i ciasno. Punkt ciężkości jest tak mniej więcej na wysokości wlotu powietrza pod tyłkiem (potrzebne dane). Jak się ma pasażera, to się przesuwa do tyłu i góry (potrzebne dane), jak dobrze myślę.
Matheo
Posty: 55
Rejestracja: 15 mar 2016, 19:36
Lokalizacja: Gliwice-Katowice

Jeżeli cenisz sobie kulturę silnika, przyspieszanie z 40 km/h na 5tce bez redukcji i denerwują Cię wibracje, "dej se pokój". Silnik warczy, charczy, ale ma mocny dół i jedzie ^^ Gabarytowo jesteśmy podobni, wyprostowana sylwetka, wygodna. Siodło na dłuższa metę ugniata 4 litery ale pare h powinieneś w nim bezboleśnie przesiedzieć, jest szerokie. Tak tytułem wstępu :D Reszta w rożnych tematach. Czy dla Ciebie ? Musisz już sam sobie odpowiedzieć na to pytanie. ;) Pozdro
ODPOWIEDZ