Tenere

pytania, ciekawe materiały o rodzinie XT - zdjęcia, filmy, artykuły itp.
Awatar użytkownika
Jacekxt
Posty: 65
Rejestracja: 01 sty 2009, 11:01
Lokalizacja: Piła

Ciekawe foteczki XT660Z z całego świata.
http://www.bikepics.com/yamaha/xtz660/08/pics.asp

Jacekxt
Bo motór to musi miec jeden cyliner!
Awatar użytkownika
raczek_
Posty: 2111
Rejestracja: 02 lis 2008, 13:16
Lokalizacja: Ostrów Wlkp. Wrocław
Kontakt:

na ostatniej stronie Varadero i XT :roll: I takie pytanie z mojej strony. Na co by się pan zdecydował wybierając motocykl do jazdy turystycznej jaką pan typowo uprawia. Domyślam się ze duży wpływ na wybór ma poprzedni motocykl i jego niezawodność. Według mnie ciekawsze jest to Varadero - jest niższy, opony bardziej na szosę, wygoda no i mocy pod dostatkiem. XTZ taki trochę bardziej na pustnie? czekam na opinie :)
Awatar użytkownika
Jacekxt
Posty: 65
Rejestracja: 01 sty 2009, 11:01
Lokalizacja: Piła

Boże Święty, tylko nie to wstretne bydle Varadero, opasłe, tandetne i brzydkie jak kupa odchodów. Wstydziłbym się stać przy nim, a co dopiero....brrr...(pewien mój znajomy dealer Hondy musiał chować Varadero przed deszczem, bo..śruby rdzewiały, jak w Oplu Kadecie nadkola...hahahahaa)
Africa była wspaniałym motocyklem jak na tamte czasy. Varadero miało ją zastąpic.Nie udało się...
Jeżdziłęm tym mastodontem, ma cechy typowe dla motocykli szosowych, wali się i jest..nie dla mnie. Moim zdaniem można ją porównac do TDM-a. Zobaczcie jak varadero wygląda przy nowej Tenerce? Jak opasły odyniec, wieprz jakiś przy Primabalerinie! Przyjżyjcie siędokładnie...
Jestem wdzieczny Bogu, że legenda Tenery ożyła, to prawdziwe ENDURO jest. Motocykl musi miec koło szprychowane 21 z przodu!
Co do mocy, to powiem Wam, biorąc całe moje sportowe i turystyczne doświadczenie, że we wszystkich moich XT600 wykorzystywałęm 50% mocy. Uważam, że mocą trzeba gospodarować i panować nad nią. Nie może ona nas przerażać i przerastać. Może nie mam kompleksów, nie wiem...
Mam na imię Jacek i nie jestem żadnym panem. Wszak koledzy, czy przyjeciele nie zwracają się do siebie per pan, prawda?
-------no nie wierzę, że tu, w gronie fanów XT mówi sięo varadero-cebeero.......
Bo motór to musi miec jeden cyliner!
Awatar użytkownika
raczek_
Posty: 2111
Rejestracja: 02 lis 2008, 13:16
Lokalizacja: Ostrów Wlkp. Wrocław
Kontakt:

W takim razie przepraszam za per pan, Jacku :) jakoś tak nie wypadało mi się zwracać per ty gdyż różni nas spory przedział wiekowy (przeglądając zjęcia na n-k.pl zauważyłem, że masz córkę w bodajże moim wieku). Jedak będzie mi bardzo miło. Z racji tego, że mieszkamy niedaleko od siebie na pewno będzie okazja się spotkać na jakimś zlocie.
A wracając do porównania to dobrze, że mamy taki wybór wśród 2kołowców, każdemu można dogodzić :) dziękuje za wypowiedź
Wojciech
Awatar użytkownika
Jacekxt
Posty: 65
Rejestracja: 01 sty 2009, 11:01
Lokalizacja: Piła

W oczekiwaniu wiosny, penetrując net natrafiłem na takie coś... http://www.tenerelegend.com/yamaha-exp/yamaha.htm

BYLE DO WIOSNY!
Ostatnio zmieniony 06 mar 2014, 17:49 przez Jacekxt, łącznie zmieniany 1 raz.
Bo motór to musi miec jeden cyliner!
Awatar użytkownika
raczek_
Posty: 2111
Rejestracja: 02 lis 2008, 13:16
Lokalizacja: Ostrów Wlkp. Wrocław
Kontakt:

Wspaniałe widoki :-o
aż się robi cieplej i śnieg szybciej topnieje ;-)
Awatar użytkownika
Bajros
Posty: 3302
Rejestracja: 10 lis 2008, 23:27
Lokalizacja: Warszawa

Przepiękne maszyny i zachwycające widoki!
Jedzie Jadzia Dziadzie ;) Braaap Braaap
"Tylne koło ucieka cały czas, przednie tylko raz"
Awatar użytkownika
Flaw
Administrator
Posty: 3618
Rejestracja: 07 wrz 2008, 20:19
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Bajros
Posty: 3302
Rejestracja: 10 lis 2008, 23:27
Lokalizacja: Warszawa

Jedzie Jadzia Dziadzie ;) Braaap Braaap
"Tylne koło ucieka cały czas, przednie tylko raz"
ODPOWIEDZ