Przeglądy serwisowe...

jesteś ciekaw co na ten temat uważają pozostali użytkownicy? Pisz tutaj
Mariusz XTX
Posty: 8
Rejestracja: 14 sie 2012, 20:08
Lokalizacja: Warszawa

Mój XTX ma 3800 km 2010 r. Nie mam niestety wiedzy jak był serwisowany (mam nadzieje ze dowiem sie w serwsie, moto z francji) ale pytanie co wypadałoby zrobić przy takim przebiegu ?
Awatar użytkownika
berserkers
Posty: 965
Rejestracja: 25 mar 2009, 12:22
Lokalizacja: Szczecin/ Bezrzecze

Wiesz jak kupiłeś moto to powinieneś zrobić podstawowe czynności takie jak wymiana oleju, filtra oleju i powietrza.
Jeżeli przebieg oryginalny to nic wiecej raczej nie bedziesz robił.
Mariusz XTX
Posty: 8
Rejestracja: 14 sie 2012, 20:08
Lokalizacja: Warszawa

Masz rację, zgadzam się i mam świadomość.
Miałem na mysli jakąś regulacje zaworów czy coś powazniejszego.
Awatar użytkownika
berserkers
Posty: 965
Rejestracja: 25 mar 2009, 12:22
Lokalizacja: Szczecin/ Bezrzecze

Regulacja to raczej przy 20 000 km, ewentualnie sprawdz jeszcze w jakim stanie masz płyn hamulcowy i swiece
Awatar użytkownika
bonzo
Posty: 3181
Rejestracja: 23 lut 2009, 0:34
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Przy tym przebiegu można by powoli myśleć nad umyciem moto ;-)
W XT to możesz sobie sprawdzić naciąg łańcucha, wyczyścić, nasmarować. Sprawdzić płyny ustrojowe tj. olej, płyn hamulcowy, płyn cłodniczy w razie braku uzupełnić. Sprawdzić ciśnienie w kołach i czy wszystkie światła świecą. Na 10tyś. masz wymianę oleju (jeśli ktoś zmienił wcześniej na 1000km). W okolicach 10tyś prawdopodobnie możesz się spodziewać wymiany uszczelniaczy przedniego zawieszenia (tak przynajmniej jest w R-kach). Poza tym to chyba tylko cieszyć się z jazdy nowym nabytkiem i nawijać kilometry ;-)
"Podczas dobrej jazdy na motocyklu przeżywasz więcej w ciągu 5 minut niż niektórzy ludzie przez całe swoje życie."
Awatar użytkownika
admirau
Posty: 331
Rejestracja: 02 paź 2011, 8:47
Lokalizacja: Pszczyna

Mariusz XTX, Tak jak Bonzo i Berserkers napisali, upewnić się, że z wszystkimi drobnymi serwisowymi sprawami jesteś na bieżąco, a potem wg. tabelki, która jest w instrukcji (znajdziesz ją na forum, musisz znać tę tabelkę, żeby nie zajechać moto).
gordon
Posty: 2
Rejestracja: 28 wrz 2012, 0:45
Lokalizacja: łaskarzew

koledzy niedawno kupilem xtx z 2006 r przebiek ok 26 tys, z tego co mowil poprzedni wlasciciel olej niedawno wymienial, co dalej robic aby czerpac tylko przyjemnosc ?
Awatar użytkownika
pancio
Posty: 2383
Rejestracja: 05 lut 2009, 10:13
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

Łańcuch rozrządu, napęd, uszczelniacze zaworowe, klocki zwalniające szybkość, uszczelniacze przedniego zawieszenia, łożyska w tylnym kole, sprzęgło. To na początek :-)


Skoro jeżdzi i nic się nie dzieje to nic, albo jak wolisz zrób konkrety serwis i będziesz wiedział na czym stisz!!
A więc, z lewej nadjeżdża jakiś skuter. Z prawej też nic nie jedzie :)
Awatar użytkownika
Flaw
Administrator
Posty: 3619
Rejestracja: 07 wrz 2008, 20:19
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

gordon, na forum jest serwisówka, ściągnij ją i tam masz wszystko opisane co się robi przy konkretnym przebiegu.
h e d o n i z m
gordon
Posty: 2
Rejestracja: 28 wrz 2012, 0:45
Lokalizacja: łaskarzew

dzieki koledzy, zdecydowalem sie na przeglad, wole uniknac wiekszych wydatkow
ODPOWIEDZ