Regulacja zaworów

jesteś ciekaw co na ten temat uważają pozostali użytkownicy? Pisz tutaj
Awatar użytkownika
pancio
Posty: 2383
Rejestracja: 05 lut 2009, 10:13
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

Ja w swoim robiłem przy 12tyś, ale to profilaktycznie. Luzów nie było.
A więc, z lewej nadjeżdża jakiś skuter. Z prawej też nic nie jedzie :)
Awatar użytkownika
DocoFx
Posty: 317
Rejestracja: 01 maja 2009, 11:20
Lokalizacja: Kąty Wrocławskie
Kontakt:

Właśnie muszę to zrobić . Mam juz 27tys wbite ,a jak kupiłem to nie zaglądałem .
Na świecie nie ma ludzi normalnych i nienormalnych. Tylko są ci pozamykani w zakładach i Ci którzy nie zostali przebadani.
Awatar użytkownika
bonzo
Posty: 3181
Rejestracja: 23 lut 2009, 0:34
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

DocoFx myślę że po sprawdzeniu luzów napiszesz dokładnie to co Pancio :)

[ Dodano: 2009-08-15, 13:17 ]
boe pisze:Macie racje. chyba trzeba bedzie ja zabrac do yamaha w krakowie i tam sie zajma jadzią odpowiedni specjaliści.
A przy okazji jak już będę w Krakowie to rzeczywiście muszę się z kimś spotkać kto ma XT.

btw. nie wiem ile mam faktycznie kilometrów nabite bo mam wymieniony licznik ( tak już kupiłem). W książce serwisowej wpis z sierpnia 2008 to 16 tys. ale co potem to juz nie wiem. Podejżewam że napewno jest więcej nabite, ale ile to już nigdy się nie dowiem. Jak narazie sprzęt jezdzi :)
Dzieki
Tak jak pisałem skontaktuj się z Fire123 on jest z KRK a jak nie to jak mi za tydzień oddadzą moto to i tak często bywam w Krakowie to się umówimy i posłuchasz mojej
"Podczas dobrej jazdy na motocyklu przeżywasz więcej w ciągu 5 minut niż niektórzy ludzie przez całe swoje życie."
Awatar użytkownika
fire123
Posty: 48
Rejestracja: 07 mar 2009, 20:33
Lokalizacja: Kraków

Bonzocis dobrze gada ;-) Trzeba mu polać :-P
A więc boe, telefon do mnie znajdziesz w Kontakty, dzwoń śmiało, jak nie odbieram znaczy że jeżdżę, to wtedy może być sms, a oddzwonię.
Jazda na moto? Najlepsza rzecz jaką można robić w ubraniu ;)
Awatar użytkownika
DocoFx
Posty: 317
Rejestracja: 01 maja 2009, 11:20
Lokalizacja: Kąty Wrocławskie
Kontakt:

bonzocis pisze:DocoFx myślę że po sprawdzeniu luzów napiszesz dokładnie to co Pancio :)
oby tak było ;-)
Na świecie nie ma ludzi normalnych i nienormalnych. Tylko są ci pozamykani w zakładach i Ci którzy nie zostali przebadani.
Awatar użytkownika
bonzo
Posty: 3181
Rejestracja: 23 lut 2009, 0:34
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

fire123 pisze:Trzeba mu polać
Wkrótce szykuje się zlot więc bedzie okazja :twisted:
"Podczas dobrej jazdy na motocyklu przeżywasz więcej w ciągu 5 minut niż niektórzy ludzie przez całe swoje życie."
Awatar użytkownika
boe
Posty: 13
Rejestracja: 07 sie 2009, 14:56
Lokalizacja: Kraków

super. bedziemy w kontakcie. zwloke maszyne do KRK w tym tygodniu i zobaczymy :)
Awatar użytkownika
Bajros
Posty: 3302
Rejestracja: 10 lis 2008, 23:27
Lokalizacja: Warszawa

Podzielam zdanie Laifa i Pancia; nic na słuch czy stuki puki - profilaktyka musi być zachowana. Yamacha zaleca regulację zaworów przy 20 000km. Ja zrobiłem profilaktycznie przy 10 000 km, luzów nie było. Jestem zdania, że trzeba to sprawdzać zgodnie z narzuconym przez producenta harmonogramem i wtedy będzie spokój, przez zaniedbanie zaworów z tego co się orientuję mogą powstać duże straty w silniku.
Jedzie Jadzia Dziadzie ;) Braaap Braaap
"Tylne koło ucieka cały czas, przednie tylko raz"
Awatar użytkownika
kamil_ktm
Posty: 82
Rejestracja: 25 gru 2008, 11:49
Lokalizacja: Karwia
Kontakt:

Czy mógłby ktoś szczegółowo opisać jak się reguluje zawory w naszych jadziach: ?
-jak należy rozebrać moto
-jakie narzędzia będą potrzebne
-jakie luzy zaworowe powinny być ustawione
-co zastaniemy po sciągnieciu przykrywki zaworow
-jak wygląda regulacja zaworów (wymienia sie plytki zaworowe, czy reguluje sruba)
-inne wazne spostrzeżenia/uwagi
???
Awatar użytkownika
Bajros
Posty: 3302
Rejestracja: 10 lis 2008, 23:27
Lokalizacja: Warszawa

kamil_ktm, Przygotuję taki opis wraz ze zdjeciami które zrobiłem niedawno jak w znajomym warsztacie koledzy mechanicy robili regulację zaworów w moim XTX. Sprawa nie jest bardzo skomplikowana, daj mi parę dni a zamieszczę dokładny opis...
Jedzie Jadzia Dziadzie ;) Braaap Braaap
"Tylne koło ucieka cały czas, przednie tylko raz"
Awatar użytkownika
kamil_ktm
Posty: 82
Rejestracja: 25 gru 2008, 11:49
Lokalizacja: Karwia
Kontakt:

nie ma sprawy, bede czekal :)
Wojtek
Posty: 4727
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:32
Lokalizacja: XXX

Proste to może nie jest ale na pewno nie skomplikowane-narzędzia to imbus do owiewek i 10 płasko/oczkowa do zbiornika, pokryw zaworów i regulacji zaworów + śrubokręt płaski i krzyżakowy. No i szczelinomierz 0.10 , o,15 i 0,20. Reguluje się śrubkami.
Resztę napisze Paweł ;-)
Awatar użytkownika
pancio
Posty: 2383
Rejestracja: 05 lut 2009, 10:13
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

kamil_ktm pisze:Czy mógłby ktoś szczegółowo opisać jak się reguluje zawory w naszych jadziach: ?
-jak należy rozebrać moto
-jakie narzędzia będą potrzebne
-jakie luzy zaworowe powinny być ustawione
-co zastaniemy po sciągnieciu przykrywki zaworow
-jak wygląda regulacja zaworów (wymienia sie plytki zaworowe, czy reguluje sruba)
-inne wazne spostrzeżenia/uwagi
???


he he ziomek, ale pytania walisz a sam chcesz to zrobic.
A więc, z lewej nadjeżdża jakiś skuter. Z prawej też nic nie jedzie :)
Awatar użytkownika
kamil_ktm
Posty: 82
Rejestracja: 25 gru 2008, 11:49
Lokalizacja: Karwia
Kontakt:

jeszcze nie wiem czy bede to sam robil, zobacze na fotkach jak to wyglada i sie zastanowie

z kumplem rozbieralismy i skladalismy juz sporo silnikow 2T i 4T, ale glownie w crossowkach

[ Dodano: 2010-01-03, 18:08 ]
Bajros,
jak idzie przygotowanie opisu i zdjec ??
Awatar użytkownika
pancio
Posty: 2383
Rejestracja: 05 lut 2009, 10:13
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

kamil_ktm pisze:jeszcze nie wiem czy bede to sam robil, zobacze na fotkach jak to wyglada i sie zastanowie

z kumplem rozbieralismy i skladalismy juz sporo silnikow 2T i 4T, ale glownie w crossowkach

[ Dodano: 2010-01-03, 18:08 ]
Bajros,
jak idzie przygotowanie opisu i zdjec ??
Silnik to silnik czlowiek go skonstruowal!!!
A więc, z lewej nadjeżdża jakiś skuter. Z prawej też nic nie jedzie :)
ODPOWIEDZ