Układ, wskaźnik rezerwy XT 660X

jesteś ciekaw co na ten temat uważają pozostali użytkownicy? Pisz tutaj
Wilku
Posty: 8
Rejestracja: 02 wrz 2017, 10:26
Lokalizacja: Kraków

Hej,

po wyciągnięciu pompki(rezerwa mi cały czas migała) okazało się, że nie mam układu odpowiedzialnego za sygnalizację niskiego poziomu paliwa.
Stąd pytanie o dokładne fotki i ważniejsze - sposób działania tego ustrojstwa. Próbowałem na krótko spiąć wtyczkę od rezerwy, bo myślałem, że tak to działa - obwód zamknięty lub otwarty, zero-jedynkowo ale nic to nie zmieniło. Może układ ten podaje dokładny opór?

Na necie widziałem fotki pomp niektóre z pływakiem, niektóre bez. Mniemam, że w Xach nie ma być pływaka.

Ktoś wie? ;)
skamil89
Posty: 30
Rejestracja: 01 mar 2017, 23:11
Lokalizacja: Wierusz�w

Dodam kolego ze ja tez nie posiadam pływaka to znaczy po wyciagnieciu pompki kabelki dyndaja,wyciągałem bo mi kontorolka mrugała.moto xtx z 2007 i byłem zdziwiony ze pływaka nie ma i teraz nie wiem czy ma byc czy nie
Wilku
Posty: 8
Rejestracja: 02 wrz 2017, 10:26
Lokalizacja: Kraków

A nadal Ci miga? Do samego pomiaru rezerwa/nie rezerwa myślę, że nie jest wymagany pływak jak to jest w Xie(przynajmniej z mojej obserwacji, gdyby był wskaźnik poziomu, a nie tylko rezerwy to pływak raczej niezbędny). Tylko nie bardzo rozumiem jak uzyskać brak migania póki nie mam tego ustrojstwa.
skamil89
Posty: 30
Rejestracja: 01 mar 2017, 23:11
Lokalizacja: Wierusz�w

Miga, miga tak jak mówisz do samej rezerwy nie potrzeba plywaka tylko na jakiej zasadzie działa?
Wilku
Posty: 8
Rejestracja: 02 wrz 2017, 10:26
Lokalizacja: Kraków

To próbuję też ustalić ale mogę sobie wyobrazić mniej więcej działanie bez pływaka do sygnalizacji rezerwy. Do płynnego wskazywania poziomu już nie bardzo.

edit:
Nr. pompy w XTXie to 5VK-13907-01 czyli taki sam jak np MT-03.
Tutaj taka pompka:
LINK
A jak to ustrojstwo działa to nie wiem
skamil89
Posty: 30
Rejestracja: 01 mar 2017, 23:11
Lokalizacja: Wierusz�w

Ja takiego czegos przy pompie nie mam,kabelki sa luźne
Wilku
Posty: 8
Rejestracja: 02 wrz 2017, 10:26
Lokalizacja: Kraków

No to jedziemy na tym samym wózku. Zamówiłem właśnie najtańszą pompę jaką znalazłem z r6, bo wygląda, że ma taki sam układ. Dam znać pewnie w przyszłym tygodniu co i jak.
skamil89
Posty: 30
Rejestracja: 01 mar 2017, 23:11
Lokalizacja: Wierusz�w

tylko ciekawi mnie dlaczego to ktos demontował,ja chciałem zeby ktos mi rezystancje zmierzył i bym rezystor wstawił ale rezerwa po drugie sie przydaje,czekam z niecierpliwością :-D :-D :-D
Wilku
Posty: 8
Rejestracja: 02 wrz 2017, 10:26
Lokalizacja: Kraków

Sprawdziłem na szybko rezystancję tego ustrojstwa jeszcze bez montowania i sprawdzania czy działa. Wyniki to na sucho 1.3 kOhm, po zanurzeniu w benzynie 1.7 kOhm. Zaznaczam, że po zanurzeniu i mierzeniu już w rękach. Ale przynajmniej widać jaki to rząd wartości.
skamil89
Posty: 30
Rejestracja: 01 mar 2017, 23:11
Lokalizacja: Wierusz�w

Wilku pisze:Sprawdziłem na szybko rezystancję tego ustrojstwa jeszcze bez montowania i sprawdzania czy działa. Wyniki to na sucho 1.3 kOhm, po zanurzeniu w benzynie 1.7 kOhm. Zaznaczam, że po zanurzeniu i mierzeniu już w rękach. Ale przynajmniej widać jaki to rząd wartości.
ile dałes za pompe??samej rezerwy nie znalazłem do kupienia,wezme jak na razie rezystor i wstawie a jak sie trafi pompa z rezerwa w dobrych pieniążkach to sie kupi
Wilku
Posty: 8
Rejestracja: 02 wrz 2017, 10:26
Lokalizacja: Kraków

60 plus wysylka. Ale jest uszkodzona, a dokładniej to wyprowadzenie na zewnątrz benzyny ułamane.
skamil89
Posty: 30
Rejestracja: 01 mar 2017, 23:11
Lokalizacja: Wierusz�w

to tu mam taka sama tylko 80 http://allegro.pl/pompa-paliwa-yamaha-r ... 52729.html i niby rezerwa sprawna,montowałeś juz w całosc??
Wilku
Posty: 8
Rejestracja: 02 wrz 2017, 10:26
Lokalizacja: Kraków

Jeszcze nie i póki co się nie zanosi, bo mam dużo na głowie.
Awatar użytkownika
Bajros
Posty: 3302
Rejestracja: 10 lis 2008, 23:27
Lokalizacja: Warszawa

Panowie, a przeszukaliście manual Yamahy do XT660 z poszukiwaniu bliższych informacji? Polecam tam zajrzeć.
Jedzie Jadzia Dziadzie ;) Braaap Braaap
"Tylne koło ucieka cały czas, przednie tylko raz"
skamil89
Posty: 30
Rejestracja: 01 mar 2017, 23:11
Lokalizacja: Wierusz�w

Bajros pisze:Panowie, a przeszukaliście manual Yamahy do XT660 z poszukiwaniu bliższych informacji? Polecam tam zajrzeć.
A co masz kolego Paweł na myśli??
ODPOWIEDZ