Jaki kask na xtx-a ?

jesteś ciekaw co na ten temat uważają pozostali użytkownicy? Pisz tutaj
jajacek6
Posty: 25
Rejestracja: 10 gru 2011, 8:32
Lokalizacja: Szczecin

I stąd czasem te okazje na allegro. Ale jestem dobrej myśli. Ułoży się :)
Awatar użytkownika
Kulun
Posty: 2
Rejestracja: 06 maja 2012, 11:33
Lokalizacja: Płock/Warszawa

Co sądzicie o kasku NOX N731.

http://www.scigacz.pl/zdjecia/gallery/a ... 4.jpg.html

Podoba mi się że jest z blendą. Ktoś może widział już ten kask? Nigdzie nie ma żadnych opinii o nim żadnych testów.
@jajacek6 – pochwalisz się jak ten Active już do ciebie dojdzie on chyba też jest z blendą jak dobrze pamiętam.
Awatar użytkownika
erde
Posty: 31
Rejestracja: 30 lip 2010, 23:37
Lokalizacja: Kraków

Jak masz w kasku daszek to blenda nie jest chyba potrzebna. Ja jezdze w uvex enduro, wcześniej jezdzilem w szczekowcu z blenda i w uvexie rzadko zdarza sie, zeby mnie slonce oslepialo.
Awatar użytkownika
Herflick
Posty: 1676
Rejestracja: 19 lip 2009, 20:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

E-e nie zgadzam się, blenda wg mnie super się przydaje.
Jestem "nieumi" i o tym wiem, o tym wiem, że jestem "nieumiem"
jajacek6
Posty: 25
Rejestracja: 10 gru 2011, 8:32
Lokalizacja: Szczecin

Właściwie to chcę kask enduro ze względów estetycznych :). Nigdy w takim nie jeździłem. Podoba mi się stylistyka ciuchów cross i supermoto :). Mam szczękowca i jestem z niego właściwie zadowolony oprócz tego że ciężki. Sam jestem ciekawy wrażeń z jazdy w kasku enduro i czy nie będzie mi przeszkadzała ta wysunięta szczena? :roll:
Ericco
Posty: 12
Rejestracja: 18 sie 2012, 16:02
Lokalizacja: Lublin

Ponieważ jeżdżę w różnych temperaturach. Również tych bliżej 0'C.
Szukałem kasku z szybą który będzie pasował do stylu motocykla.
Wybór padł na LS2 Batten Obrazek
Kolorystyka fajansiarska dlatego będzie przemalowany na białą perłę.
Wykonanie dobre. Kask jest lekki. Szyba wygodnie się podnosi i opuszcza. W gorące dni świetnie się wentyluje ale jadąc wczoraj w nocy nerwica mnie brała bo przy niższych temperaturach dosłownie "piździ" w głowę. No ale kaski enduro tak mają że podwiewa od spodu dlatego w chłodniejsze dni warto założyć kołnierz i kominiarkę niż wydawać na antybiotyki :mrgreen:
Powyżej 90km/h robi się głośno a daszek podczas powiewów powietrza powoduje że głowa lata w różne strony. Wystarczy odkręcić daszek i mamy integrala z wysuniętą żuchwą :twisted:
Pomimo wielu niedogodności zdecydowanie polecam ten kask. Za te pieniądze naprawdę warto
Awatar użytkownika
wit
Posty: 901
Rejestracja: 17 cze 2009, 18:48
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

Ericco - fajnie że się podzieliłeś swoimi spostrzeżeniami ale pierwszego posta powinieneś napisać w przywitalni .
Poza tym do soft chopera chyba nie pasuje ten styl ;-)
Wojtek
Posty: 4727
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:32
Lokalizacja: XXX

Wit- Ericco już wcześniej tam był i się wzorowo przywitał ;-)
Awatar użytkownika
wit
Posty: 901
Rejestracja: 17 cze 2009, 18:48
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

A to przepraszam :-)
czytając posta zerknąłem na profil a tam 1 post więc ...
Ericco
Posty: 12
Rejestracja: 18 sie 2012, 16:02
Lokalizacja: Lublin

Nie jest to moje pierwsze forum więc znam zasady.
Pierwszy post w przywitalni jak należy.
A że do Rometa nie bardzo pasuje ten kask to wiem. :twisted:
Romka kupiłem jako prezent dla ojca i zabieram mu go od czasu do czasu. Lepiej żeby każdy z nas miał swój własny kask więc zamiast kupić sobie coś klasycznego co by pasowało do Rometa, z myślą o następnym sezonie kupiłem sobie LS2.
mario79
Posty: 185
Rejestracja: 12 kwie 2011, 20:33
Lokalizacja: Grodzisk Wlkp
Kontakt:

Też się zastanawiam nad tym, który byłby lepszy: enduro z szybą jak wspomniany Acerbis lub Hornet? Czy integralny jak np: Caberg Ego? Właśnie jeśli chodzi Caberga to ma bardzo dobre wyposażenie, całkiem nieźle wygląda i cena też przystępna. Garnek ma też wydajną wentylację co przyda się podczas jazdy w lekkim terenie.

[ Dodano: 2012-12-12, 19:53 ]
Dobra. Jako, że nikt nie miał, nie ma ani nie zna kogoś kto ma lub widział tego Caberga to byłem go obejrzeć. Wrażenia: L ka za duża a M ka nie wchodzi tak, że kicha. Przymierzałem również wspomnianego duala Noxa z szybą. Kask bardzo ładnie wykonany i ogólnie wizualnie bardzo ok. Warto wspomnieć o takich fajerwerkach jak blenda i pompowane policzki, rewelacja. Rozmiar M jak dla mnie szyty na miarę. Wszystko pasuje i ładnie przylega. Po przemyśleniu sprawy wróciłem żeby kupić i co? Okazuje się, że pompka w jedynym egzemplarzu M jest skopana! Gość rozebrał pół kasku żeby zobaczyć co jest nie tak ale nic nie naprawił. Zresztą i tak bym nie wziął takiego co był rozkładany. I dalej nie mam garnka. Jedyne co mnie martwi w tego typu kaskach to podwiewanie od spodu i majtanie głową podczas szybszej jazdy. Czy ktoś doświadczony może się wypowiedzieć czy moje obawy są uzasadnione?
Awatar użytkownika
miles_teg
Posty: 2
Rejestracja: 24 wrz 2012, 21:24
Lokalizacja: Warszawa

Witam,

Stary wątek ale tutejszy temat dotyczy kasków więc wkleję swoje pytanie tutaj żeby nie mnożyć tematów.

Czy macie jakąś znajomość i/lub opinię nt. marek FLY oraz NOX:

http://allegro.pl/nowosc-kask-z-szyba-f ... 32842.html

http://allegro.pl/kask-nox-n731-blenda- ... 47673.html

Od razu wyjaśnię czemu pytam akurat o te dwie sztuki. Otóż kupiłem w listopadzie czarnego XTX-a i poszukuję nowego kasku na wiosnę. Kask ma być czarny bo czarna jest Yama i czarne mam wdzianko. Ale kolor najmniej ważny - chodzi o to, że mam chrapkę na kask oddający charakter enduro czyli z wysuniętą szczęką i z daszkiem. Ponadto musi mieć szybę.

Będę wdzięczny za opinie lub sugestie.
Może ktoś zna dobrą markę kasków, która ma modele spełniające powyższe kryteria?
Dziękuję z góry.
Awatar użytkownika
mik1046
Posty: 655
Rejestracja: 11 paź 2011, 0:10
Lokalizacja: Mazańcowice
Kontakt:

miles_teg,

Tu masz na 6 stronie coś o nox N731

http://xt660.pl/viewtopic.php?p=49558&s ... 250e#49558

Ja od siebie dodam że polecam Uvex Enduro za 450 kupiłem używany jak nowy .

Tu masz jeszcze 1 ciekawy kask .

http://allegro.pl/kask-enduro-z-szyba-a ... 87339.html
Ostatnio zmieniony 04 lut 2013, 21:50 przez mik1046, łącznie zmieniany 1 raz.
XTR/BMW w 3 odmianach / Mt09 Tracer / Ktm 1090 co następne nie wiem może T7
mario79
Posty: 185
Rejestracja: 12 kwie 2011, 20:33
Lokalizacja: Grodzisk Wlkp
Kontakt:

miles_teg
tu http://xt660.pl/viewtopic.php?p=49558&s ... 250e#49558 masz opis moich wrażeń z posiadania nox-a. Oblukaj sobie.
Awatar użytkownika
zuwio
Posty: 26
Rejestracja: 24 lip 2012, 22:11
Lokalizacja: Gliwice

Jeśli chodzi o Uvexa Enduro to mogę napisać o nim kilka słów.
Przede wszystkim Uvex już nie istnieje z tego co się orientuję więc są to kaski dostępne tylko w jakichś wyprzedażach magazynowych. Ciężko dostępne za rozsądną cenę jak za tej klasy kask. Jego wady jak dla mnie to fatalnie zamykająca się szybka. Nie da się jej zamknąć jedną ręką a właściwie domknąć. Na dłuższą metę jest to irytujące. Druga wada - praktycznie przy każdym ustawieniu daszka szybka przy jej otwieraniu się o niego rysuje. Trzecia jak dla mnie również wada - to w standardzie występuje on z przyciemnioną szybką co mi osobiście przeszkadza podczas jazdy w nocy.
Dodatkowo to już nie wady ale jego cechy: Jest mało przewiewny. Czytaj super do podróży w zimniejsze rejony, słabo w teren :) Wykonanie jak dla mnie na bardzo dobrym poziomie. Nic się nie dzieje.
Z zalet napisał bym dobra przestrzeń na gogle i łatwo demontowalna szybka.
ODPOWIEDZ