XXXI Zlot XT660.PL! Kaszuby 19-21.04.2024 / Zapisy -> viewtopic.php?f=22&t=18583

Podtopiony XTR

jesteś ciekaw co na ten temat uważają pozostali użytkownicy? Pisz tutaj
Beshmal
Posty: 45
Rejestracja: 15 lip 2020, 18:11
Lokalizacja: Jura KRK-Częstochowska

Cześć,

Z racji święta i wolnego czasu wybrałem się na przygode po nieco trudniejszym terenie. Jak to podczas przygody położyłem XT-ka o tyle nie fartownie ze na środku rzeczki takiej 40cm głębokiej :) pod siedzeniem sucho ale wyleciało troche wody do jednego z wydechów, dużo pary Z tego wydechu przez 2-3 kilometry później już kolejne 20 OK. Po powrocie cos jeszcze czasem zakopcil para. I tutaj pytanie czy woda mogła się dostać do oleju silnika ? Czy może się okazać konieczna wymiana oleju i ewentualnie jak sprawdzić czy wszystko jest OK. Objawów zewnętrznych brak, moto jeździ tak samo jak przed podtopieniem :)
Awatar użytkownika
Marcin_B
Posty: 498
Rejestracja: 03 lip 2014, 17:47
Lokalizacja: Wielowieś, Śląsk

Z tego co wiem to jak przeleje górą jest gorzej ale jeśli przez wydechy to nie ma możliwości dostania sie wody do oleju.
Wiadomo na początku musi odparować ale jak wszystko jest ok to motor będzie chodził.
Awatar użytkownika
Mateusz93
Posty: 458
Rejestracja: 02 mar 2015, 17:30
Lokalizacja: Andrychów/Kraków

Tak jak mówi Marcin + jeśli dostanie się woda do oleju, robi się masełko.

Spraedz czy konsystencja oleju jest normalna, jeśli zrobi się gęsta maź, coś jakby olej z mydłem- masz odpowiedź. Wtedy trzeba płukać olejem aż ten kolejny zalany będzie już normalny.
ODPOWIEDZ