Co kupić? (fmx czy xtx) Na co zwracać uwage pry zakupie.

jesteś ciekaw co na ten temat uważają pozostali użytkownicy? Pisz tutaj
przemek1583
Posty: 7
Rejestracja: 14 lip 2010, 10:27
Lokalizacja: katowice

Witam wszystkich użytkowników wiem, podobne pytania padały na tym forum i można znaleźć podobne w internecie jednak chciałbym zapytać osobiście :)
Z tego co wyczytałem to motocykle rożnią sie mocą i wagą, jeżeli patrzeć na to w dużym skrócie. Ma to być mój pierwszy motocykl, głównie na miasto. Osobiście brałbym jak na teraz xtx jednak oferty na allegro sa dość słabe...
Jest jeszcze jedna kwestia, wiadomo te motocykle dostaja nieźle w d..pe więc często są nieźle skatowane. Czy są jakieś symptomy które mogły by wskazywać na to że w najbliższym czasie coś się sypnie. Przy ogledzinach będzie mi towarzyszył w prawdzie kolega który jeździ od bardzo, bardzo dawna na sportach więc jest nadzieja że złomu nie kupię.
DRZ nie biore pod uwagę bo ten model jest tak popularny że nie sposób uświadczyć w miarę dobrego egzemplarza, a z hondą i yamahą jest nadzieja :)
Awatar użytkownika
arrasq
Posty: 770
Rejestracja: 06 lut 2009, 15:04
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Witaj.
Nie jeżdżę xtx ani fmx ale powiem Ci za co cenię moją xtr.
Ta waga, która wielu osobom przeszkadza dla mnie jest zaletą. Pewność prowadzenia jest tu bardzo wysoka. Mijając/wyprzedzając TIRa nie zdmuchnie moto tak łatwo i skupisz się na sytuacji na drodze a nie na tym by utrzymać sie na jezdni. Poza tym jeśli nie latasz po torze to nie sądzę żebyś często zwracał uwagę i marudził pod nosem "qr*a, ale to ciężkie"
Fmx? Jak dla mnie to bardziej fun niż towarzysz na dłuższe chwile.
btw... szybciej znajdziesz skatowany fmx niz xtx ;-)

Cokolwiek wybierzesz będziesz moto ziom więc pamietaj, lewa do góry :-D
Awatar użytkownika
berserkers
Posty: 965
Rejestracja: 25 mar 2009, 12:22
Lokalizacja: Szczecin/ Bezrzecze

Witaj,
fmx to słabszy silnik i starsza jego konstrukcja wiec ja kierowałbym swoje zainteresowania w kierunku XT.
Awatar użytkownika
bonzo
Posty: 3181
Rejestracja: 23 lut 2009, 0:34
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Bierz XT. Dobry sprzęt w dodatku nie wymagający serwisowo co na pewno prędzej czy później docenisz. Jak będziesz z kolegą i jezdzi od dawna to na pewno rzuci fachowym okiem i albo odradzi zakup albo utwierdzi Cię w decyzji że warto kupić owy motór. Owocnych poszukiwań przemek1583.
"Podczas dobrej jazdy na motocyklu przeżywasz więcej w ciągu 5 minut niż niektórzy ludzie przez całe swoje życie."
przemek1583
Posty: 7
Rejestracja: 14 lip 2010, 10:27
Lokalizacja: katowice

Dzięki za podpowiedzi i w ogóle za okazane zainteresowanie "nowemu" :), a z kolegą jest jeden problem, on nie lubi tego typu motocykli, jedynie full plastik (obecnie R1 z 2004) i doradza bandita itp. no ale na pewno pomoże
Awatar użytkownika
Flaw
Administrator
Posty: 3618
Rejestracja: 07 wrz 2008, 20:19
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

przemek1583, jak znajdziesz już jakiś okaz to wrzuć link do aukcji.
Fachowy rzucą okiem 8-)
Awatar użytkownika
bonzo
Posty: 3181
Rejestracja: 23 lut 2009, 0:34
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Nie musi lubiec w końcu sm robi go ze świateł :D
"Podczas dobrej jazdy na motocyklu przeżywasz więcej w ciągu 5 minut niż niektórzy ludzie przez całe swoje życie."
przemek1583
Posty: 7
Rejestracja: 14 lip 2010, 10:27
Lokalizacja: katowice

z pewnością zarzuce lina, a r1 raczej sm nie zrobi na skrzyzowaniu :)
Awatar użytkownika
grzegorz
Posty: 254
Rejestracja: 19 wrz 2009, 21:37
Lokalizacja: PL

Miałem taki sam problem jak Ty ale w zeszłym roku. Ja wybrałem (jak widać) xtx a zdecydowałem się na niego z powodu b.dobrego, nowoczesnego silnika chłodzonego cieczą. Jest to jego ogromna zaleta którą docenia się przedzierając przez czerwone światła w upalne dni. Waga tego sprzętu jak już napisał wcześniej arrasq może być zaletą którą i ja doceniam. Moje moto służy mi na średnio dalekie wypady, przejazd 700km w jeden dzień nie stanowi problemu.
przemek1583
Posty: 7
Rejestracja: 14 lip 2010, 10:27
Lokalizacja: katowice

ok, upatrzyłem sobie ten, czy jest ok jak na ta cene? i czy można wychwycić jakąś ścieme już na podstawie fotki? czy raczej ok? :)
http://allegro.pl/item1156163799_yamaha ... t_zam.html
kolo
Posty: 169
Rejestracja: 29 lis 2009, 14:19
Lokalizacja: wroclaw

na zdjeciach wyglada ok. cos tam na siedzeniu jeest-rozdarte?
Awatar użytkownika
berserkers
Posty: 965
Rejestracja: 25 mar 2009, 12:22
Lokalizacja: Szczecin/ Bezrzecze

mało fotek, niech przesle Ci wiecej bardziej szczegołowych..
ODPOWIEDZ