Jaki kask na xtx-a ?

jesteś ciekaw co na ten temat uważają pozostali użytkownicy? Pisz tutaj
przemek1583
Posty: 7
Rejestracja: 14 lip 2010, 10:27
Lokalizacja: katowice

To znów ja, tym razem chodzi o kask :) Wiadomo kask zakupie najpierw, w prawdzie mam starego uwexa integralnego ale che coś nowego. I tu pytanko lepiej kupić, wygodnego, dobrze wygłuszonego integrala czy kask na enduro z goglami który lepiej się chyba prezentuje na tego typu sprzęcie :) Myślałem też o tej hybrydzie z airoh ale jakiś dziwny jest...
Awatar użytkownika
Flaw
Administrator
Posty: 3618
Rejestracja: 07 wrz 2008, 20:19
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Jak już masz integrala to kup sobie drugi zestaw (enduro + gogle)
Ja śmigam w shoei hornet ds, ale planuję dokupić gogle i w taką temperaturę pomykać bez szyby.
h e d o n i z m
przemek1583
Posty: 7
Rejestracja: 14 lip 2010, 10:27
Lokalizacja: katowice

Fajna cena horneta :) no ale w końcu firma :D
Awatar użytkownika
berserkers
Posty: 965
Rejestracja: 25 mar 2009, 12:22
Lokalizacja: Szczecin/ Bezrzecze

Też latam w Hornecie ale moge Ci polecić HJC CL-XS - ciekawa propozycja, dobra wentylacja i wysokie noty w testach i co ważne dobra cena 560 zł

Obrazek
przemek1583
Posty: 7
Rejestracja: 14 lip 2010, 10:27
Lokalizacja: katowice

z zapięciem DD odpada, ale dzięki za pomoc
Awatar użytkownika
Bajros
Posty: 3302
Rejestracja: 10 lis 2008, 23:27
Lokalizacja: Warszawa

Odpada? To najbezpieczniejsze zapięcie w kaskach!
Awatar użytkownika
ceem
Posty: 216
Rejestracja: 02 kwie 2010, 13:45
Lokalizacja: Poznań

ja mam takie w moim HJC MX i zdecydowanie polecam. nie trzeba go całkowicie rozpinac przy zdejmowaniu - wystarczy wysunac pasek tak zeby oparl sie zatrzaskiem o klamre dd.
takim zatrzaskowym to bym jakoś nie ufał :/ tu mam gwarancje ze zawsze da sie łatwo rozpiac a jednoczesnie nie pusci w razie 'W'.
arbuz
Posty: 51
Rejestracja: 05 sie 2009, 22:05
Lokalizacja: B-B

Witam!

Ja mam dwa kaski: Integralny Nolan i Enduro O'neal z goglami. Powiem tak:Integralny jest cichy,bardziej komfortowy,lepszy na dłuższe wyjazdy i nie wieje do środka. Enduro dużo lżejszy,bardziej przewiewny(dobry na cieplejsze dni) jednak głośny w porównaniu z integralem i przy większych prędkościach mało stabilny.
Jeśli chodzi o HJC to tu masz dobrą cenę i sprawdzonego sprzedawcę:
http://allegro.pl/item1177274017_kask_m ... 62_xl.html
jajacek6
Posty: 25
Rejestracja: 10 gru 2011, 8:32
Lokalizacja: Szczecin

Acerbis Active. Nowość.Bardzo ładny. Jak uważacie?

http://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/de_ ... SubProduct
buŁa
Posty: 425
Rejestracja: 22 lut 2010, 14:59
Lokalizacja: Libiąż
Kontakt:

jajacek6 pisze:Acerbis Active
Cena zbliżona do Uvexa Enduro więc będzie miał ciężko się przebić... Ktoś musiałby porównać i się wypowiedzieć. Może niebawem pojawi się gdzieś w cenach promocyjnych w jeszcze niższej cenie to sam się zastanowię po przymierzeniu gdzieś.
LEWA W GÓRĘ!
Obrazek
Awatar użytkownika
Bajros
Posty: 3302
Rejestracja: 10 lis 2008, 23:27
Lokalizacja: Warszawa

jajacek6 pisze:Acerbis Active. Nowość.Bardzo ładny. Jak uważacie?
Mi jakoś nie przypadł do gustu stylistycznie, kojarzy mi się z Marushin'em jakiego kiedyś miał Beret :)
Generalnie jakoś teraz jest "moda" na tego typu garnki i według mnie to dobrze, jest szersze zastosowanie dzięki temu.
Jedzie Jadzia Dziadzie ;) Braaap Braaap
"Tylne koło ucieka cały czas, przednie tylko raz"
Awatar użytkownika
berserkers
Posty: 965
Rejestracja: 25 mar 2009, 12:22
Lokalizacja: Szczecin/ Bezrzecze

mnie też jakoś Acerbis nie przekonuje..
jajacek6
Posty: 25
Rejestracja: 10 gru 2011, 8:32
Lokalizacja: Szczecin

Zamówiłem:). Może to błąd tak bez przymierzania ale wszystkie elki są na mnie ok to i ten powinien. Chciałem uvex enduro najchętniej bialy albo bialo-czarny ale nie znalazłem. Słyszałem w sklepie że już nie produkują. Dziwne to by było. Dlaczego mieli by przestać produkować skoro się chyba dobrze sprzedawało? No w każdym razie zamówiłem i chyba będę jednym z pierwszych bo to nowość :)
konradoz
Posty: 75
Rejestracja: 04 sty 2012, 0:29
Lokalizacja: W-Wa

Oglądałem tego Acerbisa i porównując do mojego FLY sprawiał wrażenie lepiej wykonanego, a z pewnością miał o wiele lepszą szybkę i jej mechanizm zamykania/otwierania.
Awatar użytkownika
arogabi
Posty: 63
Rejestracja: 06 cze 2011, 19:40
Lokalizacja: Płock

jajacek6 pisze:Zamówiłem:). Może to błąd tak bez przymierzania ale wszystkie elki są na mnie ok to i ten powinien. Chciałem uvex enduro najchętniej bialy albo bialo-czarny ale nie znalazłem. Słyszałem w sklepie że już nie produkują. Dziwne to by było. Dlaczego mieli by przestać produkować skoro się chyba dobrze sprzedawało? No w każdym razie zamówiłem i chyba będę jednym z pierwszych bo to nowość :)
No to chyba błąd, zakup kasku bez mierzenia. Jak byliśmy w sobotę na moto bazarze w Łodzi, szwagier kupował Schuberta C3, w tym samym rozmiarze dopiero trzeci go nie upijał. Ja też się przymierzam do tego kasku, i mierzyłem kilka. Wszystkie niby taki sam rozmiar, ale różnice są odczuwalne.
XT 660 R - I wszystko jasne!!!
ODPOWIEDZ