Ze sprzeglem czy mozna bez???

jesteś ciekaw co na ten temat uważają pozostali użytkownicy? Pisz tutaj
Wojtek
Posty: 4727
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:32
Lokalizacja: XXX

Ok Flaw pisałem już na ten temat.
Jak widać Ryteu przestał już drwić, prześmiewać i robić wycieczki osobiste( nawiasem mówiąc szkoda, że tego nie zauważacie), więc i ja nie będę miał powodu do tego typu może faktycznie przy ostrej riposty :-/
Dyskusja zrobiła się też ciut bardziej merytoryczna a więc i inni forumowicze na tym zyskają :-D
Awatar użytkownika
Ryteu
Posty: 24
Rejestracja: 19 kwie 2011, 8:33
Lokalizacja: B'ham

Przepraszam Panie Wojtku, że tak bardzo męczyłem Pana o tą synchronizacje, po prostu chciałem się dowiedzieć czy takowa faktycznie jest montowana w motocyklach czy nie.
Jako, że forum zapewnia pewną anonimowość to nie jestem w stanie stwierdzić czy jest pan wykwalifikowanym inżynierem z specjalizacją w budowie przekładnie motocyklowych czy zwykłym moto-hobbystą, ja bez wstydu przyznam się, że tym drugim. Bardzo ciężko było wydusić od Pana jakieś rzetelne informacje ale zdążyłem się już przyzwyczaić do ogólnego bełkotu prowadzonego na polskich forach (wiejska jest dobrym przykładem :mrgreen: ) i jakoś wytrwale znoszę tę falę bzdurnych popisywań ;)

Koniec końców udało się uzyskać odpowiedź na pytanie ;-) Ciężko było ale się udało :mrgreen:

Dziękuję bardzo za wyjaśnienie działania motocyklowej skrzyni biegów i potwierdzenie, że nie nie posiada ona synchronizatorów jedynie zwykłe sprzęgła kołowe (które to działają na styl synchronizatorów).

Pozdrawiam "imigrant".
Wojtek
Posty: 4727
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:32
Lokalizacja: XXX

My tu sobie raczej nie "panujemy" a mój nick to po prostu moje imię :-/
Nie znam twojego wieku, ale z avatara wnioskuję, że pewnie dzieli nas przynajmniej jedno pokolenie. Z tym, że ja z kolei uważam, że ma się tyle lat na ile się czujesz :lol:
Teoretycznie z wykształcenia powinienem się na tym znać i po części tak jest, ale jeżeli chodzi o motocykle to więcej nauczyłem się sam praktycznie. Jest to moje hobby od było nie było 40lat :mrgreen:
Jeżeli mam być szczery to "uczepiłeś" się tylko jednego trochę nieszczęśliwie użytego przeze mnie określenia. Tak naprawdę żadne z tych określeń nie pasuje do skrzyni XT.
Gdybym faktycznie nie miał akurat czasu to bym nie opisał wczoraj działania skrzyni XT.
Ale stwierdziłem, że jak poznasz dokładne jej działanie to może zmienisz swoją teorię na temat sposobów zmiany biegów w motocyklach. I w swoich radach z określenia "zdrowsze" przejdziesz na "możliwe". To, iż niezbyt precyzyjnie znasz działanie naszej skrzyni, wywnioskowałem po twojej radzie udzielonej Kogutowi ;-)
Nie wiem, co Cię skłoniło do wyjazdu ani co dalej pcha w świat, ale pewnie jak byś zaczął wizytę na naszym forum od bardziej ogólnych spraw a nie od krytyki i nie bardzo przemyślanych rad to nasze "poznanie" wyglądałoby inaczej :mrgreen:
Dla nas jesteś emigrantem a dla Angoli imigrantem ;-)
Jakiś zysk z tej dyskusji przynajmniej dla innych forumowiczów chyba jednak jest ;-)
Awatar użytkownika
Ryteu
Posty: 24
Rejestracja: 19 kwie 2011, 8:33
Lokalizacja: B'ham

Może i dla "Was" jestem emigrantem, dla angoli raczej gościem, chwilowym, a w planie mam zrobienie trasy Alaska-Patagonia, stąd też moje zapędy emigracyjne, mam 25 lat więc skoro mówisz, że od 40lat moto to hobby to faktycznie wypada mi mówić Tobie na "Pan", z drugiej strony gdybym Cię nazywał "czarną dupa" to byś się mógł obrazić, a "Pan" raczej ujdzie w tłoku ;) Zresztą trochę kultury jeszcze nikomu nie zaszkodziło :-D
Nie wiem kim jesteś i jaki masz zawód ale skoro podałeś, że skrzynie motocyklowe są synchronizowane to po prostu chciałem się upewnić ile w tym prawdy, w odwecie dostałem "brzydki" post Twojego autorstwa, co nie będę ukrywał, zmobilizował mnie to powiercenie w tym temacie :evil:

Ale co by nie było, wszystko się wyjaśniło. Idę poćwiczyć przegazówki i zmianę bez sprzęgła, zdrową czy niezdrową ale w terenie konieczną ;-)

[EDIT;]

Patrząc na Twojego awatara to tez na dziadka nie wyglądasz ;)
Awatar użytkownika
Flaw
Administrator
Posty: 3618
Rejestracja: 07 wrz 2008, 20:19
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Cieszę się, że doszliście do porozumienia ;)
A mega opis działania skrzyni na pewno się komuś przyda.
Peace and love Obrazek
h e d o n i z m
Awatar użytkownika
kosmal1098
Posty: 155
Rejestracja: 03 wrz 2010, 20:40
Lokalizacja: WSCHOWA

Z tym sprzęgłem kłowym to się troche zapędziliście :shock: Stary poczciwy Junak ma te rozwiązanie tyle że na czopie wału korbowego.Taki antyhopping z lat 60-tych.Pozdr. ;-)
Awatar użytkownika
lukasz
Posty: 10
Rejestracja: 10 maja 2010, 21:11
Lokalizacja: Steniatyn/Łaszczów

Wrócę do tematu ... -ze sprzęgłem. W tamtym roku zmieniałem biegi bez sprzęgła i zimą musiałem robić remont skrzyni co dla niektórych wydawało się dziwne "zarżnąć skrzynie w Jadzi???" ten sezon przelatałem ze sprzęgłem i wszystko jest git (mowa jest oczywiście na kole) dochodzę do piątki i 150km/h, jak zrzucę filmik z kamery to dodam link .
KOŁO XTX
Wojtek
Posty: 4727
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:32
Lokalizacja: XXX

Nieźle Lukasz :mrgreen: Pełen szacun ;-)
Awatar użytkownika
Sowa
Posty: 30
Rejestracja: 11 wrz 2011, 23:12
Lokalizacja: Ostrów WLKP.
Kontakt:

Ja zmieniam i tak i tak, zależnie od chwili czy jadę na ostro czy nie, przyzwyczajenie z motocrossu, przez pół roku się nic nie stało, ale i olej jest często zmieniany(przyzwyczajenie też z mototcrossu);]
Trzymaj gaz!!!
Awatar użytkownika
Gołdziarz
Posty: 63
Rejestracja: 24 lut 2011, 2:29
Lokalizacja: Warszawa

@Łukasz ile Cie wyniósł remont skrzyni?
Tenere 660 09'
ODPOWIEDZ