Docieranie nowego XT

jesteś ciekaw co na ten temat uważają pozostali użytkownicy? Pisz tutaj
Cabi

już dostałem nową instrukcję do R-ki ;)

docieram na razie tak:
rano pozwalam mu z 5min pochodzić zanim się ogarnę
10-15min jadę spokojnie, max 60-80km/h
trochę hamuję silnikiem
potem jak się dogrzeje kręcę prawie do końca ale max. 120km/h
Awatar użytkownika
maciek400
Posty: 76
Rejestracja: 29 maja 2010, 22:08
Lokalizacja: Piękny wschód

Jako że stałem się ponownie posiadaczem xtr z przebiegiem 1200km więc jeszcze nie dotartym, trzeba go porządnie dotrzeć żeby służył długie lata. Olej w silniku ma już 6 lat, więc jak myślicie docierać jeszcze na tym oleju czy zmienić na jakiś minerał na te kilkaset kilometrów?
Awatar użytkownika
czarnuch
Posty: 1261
Rejestracja: 17 mar 2010, 9:57
Lokalizacja: WROCŁAW
Kontakt:

maciek400 pisze:Olej w silniku ma już 6 lat
Chłopie, zmieniaj!!! Rok lub 10.000km max!!!
Doświadczenie przychodzi z wiekiem...najczęściej jest to wieko od trumny ;-)
Awatar użytkownika
bonzo
Posty: 3181
Rejestracja: 23 lut 2009, 0:34
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

1200km to już dotarty. Po 1000km zmienia się pierwszy raz olej. A olej i tak musisz zmienić nawet jeśli nie masz przebiegu to ten olej już jest stary pewnie trochę właściwości utracił z wiekiem.
"Podczas dobrej jazdy na motocyklu przeżywasz więcej w ciągu 5 minut niż niektórzy ludzie przez całe swoje życie."
Wojtek
Posty: 4727
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:32
Lokalizacja: XXX

bonzo pisze:1200km to już dotarty.
Dokładnie to nie żeliwo tylko nikasil to jest tak twarde i gładkie, że nie masz czego docierać.
Łożysk raczej się nie dociera więc te 1200 w zupełności wystarczy.

Abstrahując od tego to są dwie szkoły docierania- ta na spokojnie i druga od razu tak jak będziesz normalnie jeździł.

Dla przykładu: Łukiemu właśnie zrobiliśmy tuleję w jego KMX-sie, no musiałem poprawić kanały (porting) bo Martin-Motocykle z Będzina trochę je spieprzył :-/
W każdym bądź razie kazałem Łukiemu polatać spokojnie chociaż z 200-300km i już normalnie na maxa a to żeliwna tuleja, nowy tłok i 2T więc 8 kanałów na drodze tłoka ;-)
ODPOWIEDZ