Pytanie dotyczące formalności ze sprzedaża motocykla

jesteś ciekaw co na ten temat uważają pozostali użytkownicy? Pisz tutaj
Awatar użytkownika
laif
Posty: 393
Rejestracja: 24 mar 2009, 18:15
Lokalizacja: Turek
Kontakt:

A jak jest z ubezpieczeniem?? Umowę trzeba rozwiązać samemu?
"Biere każde auto z boku"
... droga nie prowadzi mnie do domu, ona jest moim domem....
XT 660 X 05rED Obrazek
Awatar użytkownika
starostek
Posty: 477
Rejestracja: 02 gru 2008, 20:47
Lokalizacja: Konin/Poznań
Kontakt:

jeśli chodzi o ubezpieczenie to w moim przypadku było tak, że opłata wprowadzona przez poprzedniego właściciela przeszła na mnie z tym że musiałem zapłacić dodatkowo parę złotych przez to, że nie mam jeszcze zniżek..
Czasami na drodze spotykam wielu wariatów, którzy jadą bardzo niebezpiecznie... Aż ciężko ich wyprzedzić
http://starostek.fotosik.pl/zdjecia
Awatar użytkownika
raczek_
Posty: 2111
Rejestracja: 02 lis 2008, 13:16
Lokalizacja: Ostrów Wlkp. Wrocław
Kontakt:

laif pisze:A jak formalności związane ze sprzedażą będą wyglądały w moim przypadku?
Z kupującym spisujemy tylko umowę kupna/sprzedaży x2, i to wszystko? Czy jeszcze będę musiał załatwiać coś w US?
Aha jeszcze chyba trzeba rozwiązać umowę z ubezpieczalnia?
ty musisz go tylko wyrejestrować :) Co do ubezpieczenia to zależy jak się dogadasz :) jak nie napisze ci, że się zrzeka i bierze na siebie odpowiedzialność ubezpieczenia we własnym zakresie to tobie zwracają kase za nie wykorzystane miesiące. W przeciwnym wypadku ubezpieczenie przechodzi na własność nowego właściciela i mu dołączają tylko aneks do polisy.
Awatar użytkownika
toudi
Posty: 697
Rejestracja: 10 gru 2008, 8:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Na pewno musisz powiedzieć ubezpieczycielowi że zbyłeś pojazd i albo rozwiązać umowę albo przepiszą ją na nowego nabywce.
Z plecaczkiem w świat...
już bez Yadwigi...
ale z DoctoR BIGiem
Awatar użytkownika
bonzo
Posty: 3181
Rejestracja: 23 lut 2009, 0:34
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Koledzy mają rację chyba że jesteś pewny że kupujacy wszystko załatwi to nic nie musisz robić i nigdzie chodzić. Jak sprzedałem hondę to poszedłem do urzędu komunikacji żeby poinformować o sprzedaży a oni mi że nie muszę bo był już u nich koleś który kupił ode mnie i to samo powiedzieli mi w PZU gdy chciałem rozwiazać umowę. Jedynie co to dostałem zwrot z polisy NW w PZU za niewykorzystany okres ubezpieczenia bo NW nie przechodzi na kolejnego właściciela tak jak OC
"Podczas dobrej jazdy na motocyklu przeżywasz więcej w ciągu 5 minut niż niektórzy ludzie przez całe swoje życie."
ODPOWIEDZ