Kurtka na upaly - mesh??

jesteś ciekaw co na ten temat uważają pozostali użytkownicy? Pisz tutaj
Awatar użytkownika
Miquel1
Posty: 64
Rejestracja: 22 paź 2010, 13:44
Lokalizacja: Wieliczka/Krakow

Hej

Szukam kurtki na upaly, najchetniej wykonanej z meshu, macie jakies doswiadczenia lub opinie??

Na allegro sa jakies noname :
http://moto.allegro.pl/kurtka-tekst-let ... 95766.html

W necie polecaja jeszcze:
http://moto.allegro.pl/kurtka-icon-tima ... 70567.html

A Wy w czym jezdzcie powyzej 20C??Moj Alpinstar nie ma wypinanej membrany i pot leje sie po rowie ostro...:)

Z gory dzieki za info
Wojtek
Posty: 4727
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:32
Lokalizacja: XXX

Ja w offie zbroja, bluza i spodnie offroad a na asfalt zawsze skóra i jakoś się specjalnie nie pocę. W Texasie w największe upały noszą skórzane kurtki :-P

Jeżeli mogę coś doradzić to jasny kolor ;-)
buŁa
Posty: 425
Rejestracja: 22 lut 2010, 14:59
Lokalizacja: Libiąż
Kontakt:

A po co jakaś specjalna kurtka? Taki materialik w przypadku gleby zniknie w oczach i po skórze. Lepiej dorzucić 2-3 stówki i kupić zbroję na którą narzucisz cokolwiek (najlepiej przewiewną bluzę offową), a przynajmniej masz porządne, przylegające do ciała protektory.
LEWA W GÓRĘ!
Obrazek
Awatar użytkownika
Miquel1
Posty: 64
Rejestracja: 22 paź 2010, 13:44
Lokalizacja: Wieliczka/Krakow

Dacie jakis przyklad zbroi?? Cos co polecacie??

Kutrtki maja normalne protektory, jak kazda textyl..

Pzdr
Wojtek
Posty: 4727
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:32
Lokalizacja: XXX

buŁa pisze:a przynajmniej masz porządne, przylegające do ciała protektory.
Dokładnie- protektory tylko wtedy zdadzą egzamin jak są mocno przytwierdzone do ciała.
Te wszystkie lekkie kurteczki tekstylne to pic na wodę, kurtka musi być mocna i też dobrze przylegać a nie jak niektórzy dla wygody kupują luźniejsze :-(

Moje chłopaki latają w zbrojach a do szkoły kupiłem im tekstylne z ochraniaczami (kłopot z przebieraniem)- jednak to nie to samo, co zbroja :-(

Ja za komuny jeździłem też w skórzanej, ale takiej z chyba dwu milimetrowej skóry i nawet latem wpięty kożuszek dla amortyzacji uderzeń- wtedy nie było protektorów :-/
Awatar użytkownika
PG
Posty: 257
Rejestracja: 07 sie 2010, 17:37
Lokalizacja: KRK

http://moto.allegro.pl/buzer-koszulka-z ... 34502.html kilka lat temu kupilem w Larsonie taka zbroje,
Nie jest to moze jakis fulwypas ale za mala kase na miasto jest ok, lekka przewiewna dobrze przylega do ciala, nie ogranicza ruchow tyle o niej moge powiedziec.
Nie wiem jak sie spisuje podczas wypadku no ale lepsze to niz koszulka...
Awatar użytkownika
MarqSz
Posty: 366
Rejestracja: 20 paź 2011, 7:25
Lokalizacja: Poznań

Także na lato polecam zbroję, przy upałach możesz nawet w samej zbroi na t-shircie. Na alledrogo jest zatrzęsienie, na motogenie był artek o tych "podróbach". jak masz kasę, wybór szeroki - Acerbis Koerta, Ufo Scorpion, Fox Titanium, Thor Impact. Jak mniej, polecam Motonita, mają chyba z 5 różnych modeli, każdy wzorowany na innej firmówce (mają Koertę, Scorpiona i jeszcze ta "strong", nie pamiętam ale widziałem oryginał). Wszystkie w okolicach 150-230pln. Przy okazji warto zwrócić uwagę - niektóre modele mają odpinanego żółwia którego możesz wkładać osobno pod kurtkę, także zimą.
Tylko motocyklista wie, dlaczego pies wystawia łeb przez okno z samochodu...
Awatar użytkownika
ceem
Posty: 216
Rejestracja: 02 kwie 2010, 13:45
Lokalizacja: Poznań

na miasto w lecie używam kurtki ixon hacker game - dużo grubej mocnej siatki + pełna tkanina w newralgicznych miejscach. ma oczywiście ochraniacze + dodatkowo dołożyłem skorupkę knox'a na plecy.
na trasach zawsze latam w pełnej kurtce modeki finn.
zbroja plus bluza - na lato też ideał, tylko więcej zabawy z zakładaniem - mam coś takiego : scott persuit
Awatar użytkownika
mroova
Posty: 339
Rejestracja: 29 kwie 2011, 16:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Ja bym jednak zbroi na asfalt nie polecał. Przytrzesz siatką/materiałem, na którym trzymają się ochraniacze, i zbroja leci w jedną a ty w drugą. :shock: :-/
Nie miałem na szczęście takich doświadczeń, ale tak sobie wyobrażam glebę.
Polecam jasne kurtki z wypinaną membraną. :-D
Wojtek
Posty: 4727
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:32
Lokalizacja: XXX

Ja bym jednak zbroi na asfalt nie polecał. Przytrzesz siatką/materiałem, na którym trzymają się ochraniacze, i zbroja leci w jedną a ty w drugą.
Nie obraź się, ale czy miałeś kiedyś zbroję :-?
Ochraniacze w zbroi trzymają się nie tyle samego materiału, co są na paskach- to po pierwsze.
Po drugie -plastik ochraniacza jest na zewnątrz, więc on trze o asfalt.
Po trzecie -pod plastikami są dopiero "pianki".
Po czwarte -kurtka ma zaledwie ochraniacz na łokciu, barku i plecach, no niektóre coś z przodu.
Nie wspominając, że to tylko piankowe ochraniacze.
Zbroja ma na samej ręce 4 ochraniacze, plus piąty barkowy, plecy to żółw i solidny pas, który trzyma to wszystko na miejscu.
Do tego wszystkiego cała klatka piersiowa, więc razem koło 14 szt :!:
To nawet nie ma porównania z tekstylną kurtką, w której ochraniacze przemieszczają się tak jak i rękaw i jest ich zaledwie 5-6szt :-/
Awatar użytkownika
Miquel1
Posty: 64
Rejestracja: 22 paź 2010, 13:44
Lokalizacja: Wieliczka/Krakow

Oki, przekonaliscie mnie do zbroi .. Ja widze tylko jedna wade, czesto jezdze z plecakiem (np spodnie do przebrania w pracy) , a na zbroje chyba ciezko zalozyc plecak, prawda???

BTW...przegladam oferte mojego ulubionego sklepu z KRK, i widze, ze robia nawet zbroje dla lasek z miejscem na biust ..niezle:

http://www.defender.net.pl/product-pol- ... NIC-2.html

Dzieki za rady,

Pzdr
Wojtek
Posty: 4727
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:32
Lokalizacja: XXX

Ja jeżdżę w zbroi właśnie z plecakiem- w Husce nie mam nawet mikro schowka na zapasową świecę o kluczu nie wspominając ;-)
Awatar użytkownika
mroova
Posty: 339
Rejestracja: 29 kwie 2011, 16:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wojtek pisze:Nie obraź się, ale czy miałeś kiedyś zbroję :-?
Nie obrażam się :-D Mam zbroję i używam jej (samodzielnie) tylko w terenie.
Zgadzam się z argumentem ilości ochraniaczy. Natomiast jest wiele miejsc osłoniętych tylko siatką. Każdy ma swoje fobie, ja tam wolę kurtkę na miasto.
A na wyjazd mieszany asfalt/teren najlepiej zbroja + kurtka bez ochraniaczy :mrgreen:
Wojtek pisze:Nie wspominając, że to tylko piankowe ochraniacze.
Producenci stosujący ochraniacze twarde twierdzą, że takie są najlepsze. To samo mówią producenci ochraniaczy piankowych. Nie widziałem obiektywnych testów porównujących twarde i miękkie, więc się nie wypowiadam. :-/
Awatar użytkownika
Neno
Posty: 756
Rejestracja: 06 lis 2011, 7:05
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

Temat zszedł na zbroje a miało być o kurtkach ;P
http://www.modeka.pl/pl/produkty/#!box/ ... ing/181/1/
Z czystym sumieniem i pełną odpowiedzialnością (jeśli chodzi o wentylację) polecam!
Wieje tak, że ja jeszcze powyżej 20*C wpinam membranę co zaczyna mnie lekko wkurzać ...
Awatar użytkownika
kurak38
Posty: 32
Rejestracja: 18 maja 2013, 12:23
Lokalizacja: Poznań/Koszalin

ja się zastanawiam na kurtką UFO Plast ( http://allegro.pl/ufo-plast-wypasiona-k ... 31344.html ), największy plus to że ma odpinane rękawy + wywietrzniki i dużo kieszonek np na rękawie żeby komórke włożyć.
ODPOWIEDZ