Patent na ...skarpety

jesteś ciekaw co na ten temat uważają pozostali użytkownicy? Pisz tutaj
Awatar użytkownika
MarqSz
Posty: 366
Rejestracja: 20 paź 2011, 7:25
Lokalizacja: Poznań

Jakiś czas temu rozglądałem się za porządnymi skarpetami do butów moto (głównie jeżdżę w Sidi Canyon). Dedykowanych sporo. Ceny różne, nawet w okolicach 90pln za parę. Jako że czasem jadę na dobrych klika dni, jedna para to mało, a kilka par to bankructwo. OIDP w Lidlu kupiłem za 30? pln para. Takie sobie. Dużo plastiku, mało bawełny, a po praniu jakieś takie ...cienkie się zrobiły.
Dziś odwiedzając kilka sklepów medycznych / ortopedycznych trafiłem przypadkiem na takie cudo: "Podkolanówki zdrowotne profilaktyczne z trójwarstwową dzianiną frote" Medic Deo Long. Oznaczone jako "produkt medyczny". Skoro sprzedawane w sklepie ze "sponsoringiem" NFZ, to pewnie oficjalnie zgłoszone do rejestru wyrobów itd. Czyli przynajmniej gwarancja kontroli jakości, powtarzalności. 84% bawełny, 13% poliamid, 3% Lycra.
Cena: 20pln!

ObrazekObrazek

Myślę że to może być niezła alternatywa do "markowych". Dziś dwie godziny na moto, komfort w butach niezły :-)

Przy okazji, na alledrogo są pod hasłem Skarpetki Zdrowotne Medic Deo LONG. (Nie moja aukcja. )
Tylko motocyklista wie, dlaczego pies wystawia łeb przez okno z samochodu...
Awatar użytkownika
mroova
Posty: 339
Rejestracja: 29 kwie 2011, 16:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Można też kupić narciarskie w przyzwoitych cenach.

Natomiast ja nie rozwiązałem jeszcze problemu skarpetek na upały. Tzn. chciałbym, żeby były w miarę cienkie (tak jak np. skarpetki trekkingowe z coolmaxu), a jednocześnie na tyle długie, żeby dały radę w crossowych butach. Pytałem na targach w jakiejś polskiej firmie produkującej skarpetki, ale mieli tylko grube.
Ktoś mi podpowiedział, żeby poszukać podkolanówek do piłki nożnej, ale jeszcze nie testowałem.
ODPOWIEDZ