Ciuchy na XTR

jesteś ciekaw co na ten temat uważają pozostali użytkownicy? Pisz tutaj
Awatar użytkownika
Rut
Posty: 175
Rejestracja: 15 kwie 2012, 18:58
Lokalizacja: Gdynia

W weekend chciałbym się przymierzyć (albo i zrealizować) do zakupu swoich pierwszych moto ciuchów - mam na myśli cały komplet, kask, kurtka, spodnie, rękawice, buty.

Przeznaczenie:
- do pracy raczej nie będę jeździł, ew. raz w tygodniu - casual piątek :-)
- weekendowe wypady po kaszubskich asfaltach
- teren - tutaj myślę, że na początku lajtowo jakieś szutry, łąki , chociaż z czasem pewnie grubiej (mam dostęp do całkiem fajnego terenu przygotowanego usługowo pod quady)

Generalnie chodzi mi o uniwersalność. Co do kasu myślałem na początek o integralu, a pierwsze buty chciałbym krótkie. Rozważam doposażenie w trakcie sezonu jeżeli off-road wciągnie mnie na ostro.

Budżet: Chciałbym zmieścić się w 4k, a jak da się taniej i też dobrze to nawet lepiej :)

Będę wdzięczny za pomoc
Awatar użytkownika
berserkers
Posty: 965
Rejestracja: 25 mar 2009, 12:22
Lokalizacja: Szczecin/ Bezrzecze

Poszło PW
Awatar użytkownika
Rut
Posty: 175
Rejestracja: 15 kwie 2012, 18:58
Lokalizacja: Gdynia

Zakupiłem komplet ciuchów. W związku z brakiem doświadczenia zdałem się na porady sprzedawczyni. Ciuchy kupowałem w sklepie w Mikołajkach Pomorskich - polecił mi znajomy, ponoć mają taniej.

Kurta Stadler GTX Air. Link - http://www.stadler-bekleidung.de/index. ... .html?id=9

Była strasznie droga (1280PLN) ale fajnie wygląda i chyba zrobiona z dobrych materiałów: 3 warstwowa w tym wypinana membrana gore-tex, poza tym Cordura AFT + wzmocnienia z Cordury 2000 na łokciach i barkach. Ochraniacze KNOXa w tym solidny twardy żółw na plecach. Testowałem dzisiaj przez 50 minut jazdy po mieście i 10 minut ósemkowania na placu - komfort termiczny w sam raz (miałem wszystkie podpinki) temp. otoczenia 16-17 stopni.

Spodnie Revit GP5 - 480 PLN

Buty Dainese Torque Out - 720 PLN. Nie chciałem wydawać tyle siana na buty, ale mierzyłem z 10 par różnych producentów i jedynie te nigdzie mnie nie uwierały i nie latała mi pięta.

Kask - Uvex Enduro czarny Mat - 620 PLN

Rękawice - nazwy nie pamiętam, a na samych nic nie pisze jest tylko wytłoczony w skórze znak skorpiona. Rękawice mają wzomcnienia z Kevlaru. 180 PLN

Od wszystkiego dostałem jeszcze rabat i komplet wyszedł mnie 3150 PLN z kominiarką gratis.

Teraz pozostało tylko dokupić do komplety XTRa :-)

Edit: poprawiłem link ;)
Ostatnio zmieniony 29 kwie 2012, 7:43 przez Rut, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
pancio
Posty: 2383
Rejestracja: 05 lut 2009, 10:13
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

Ta kurtke zes na prawe tanio kupil, chyba ze stary model. Malo zes nie wydal niektorzy komplet kupuja za 1/3 tej wartosci. Bravo dbasz o graty :!:


p.s. moto jeszcze nie masz to co? Na rowerze jezdziles przez 50 minut i osemki na placu dybales.
A więc, z lewej nadjeżdża jakiś skuter. Z prawej też nic nie jedzie :)
Awatar użytkownika
Rut
Posty: 175
Rejestracja: 15 kwie 2012, 18:58
Lokalizacja: Gdynia

heh no na rowerze nie probowalem w takich ciuchach ;-) mialem jazdy na kursie
Awatar użytkownika
bonzo
Posty: 3181
Rejestracja: 23 lut 2009, 0:34
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Pozostało dokupić drobny gadżet jakim jest XT :mrgreen:
"Podczas dobrej jazdy na motocyklu przeżywasz więcej w ciągu 5 minut niż niektórzy ludzie przez całe swoje życie."
Awatar użytkownika
Bajros
Posty: 3302
Rejestracja: 10 lis 2008, 23:27
Lokalizacja: Warszawa

Rut, świetne posunięcie! Strój bardzo ważna rzecz do jazdy na motocyklu, teraz jesteś w pełni gotowy do przywitania XTR! :) Jak to czasem mówią oszczędny czasem płaci dwa razy.
Jedzie Jadzia Dziadzie ;) Braaap Braaap
"Tylne koło ucieka cały czas, przednie tylko raz"
Awatar użytkownika
Rut
Posty: 175
Rejestracja: 15 kwie 2012, 18:58
Lokalizacja: Gdynia

No i stało się :mrgreen: Dogadałem się z Ostrichem i jego XTRka zmieniła właściciela.

Właśnie wróciłem z przejażdżki po okolicy. Powiem tylko jedno PETARDA !!!
Ostatnio zmieniony 12 maja 2012, 11:47 przez Rut, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
czarnuch
Posty: 1261
Rejestracja: 17 mar 2010, 9:57
Lokalizacja: WROCŁAW
Kontakt:

Gratulacje!!!
Znów sprzęt pozostał wśród swoich :mrgreen:
Doświadczenie przychodzi z wiekiem...najczęściej jest to wieko od trumny ;-)
Awatar użytkownika
Herflick
Posty: 1676
Rejestracja: 19 lip 2009, 20:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Brawo Rut! szkoda, że weekend zimny :)
Jestem "nieumi" i o tym wiem, o tym wiem, że jestem "nieumiem"
ODPOWIEDZ