Jaki kask enduro?

jesteś ciekaw co na ten temat uważają pozostali użytkownicy? Pisz tutaj
Awatar użytkownika
bonzo
Posty: 3181
Rejestracja: 23 lut 2009, 0:34
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Witam.
Planuję zakup kasku enduro i z tąd ten temat. Rozglądam się i mam dwa typy Shoei Hornet i BMW bo są uniwersalne czyli jest szyba i po jej ściągnięcu mozna założyć gogle. Jakich kasków używacie? Jak taki kask spisuje się przy wyższych prędkościach? Na co zwrócić szczególną uwagę przy zakupie? Jakie są jego plusy i minusy w terenie i na szosie? Jako że nie jestem jeszcze doświadczonym motocyklistą (w tamtym roku rozpocząłem przygodę i dopiero 7tyś. km. za mną w tym 2 na XT) proszę bardziej obytych kolegów o pomoc.
Pozdrawiam serdecznie, Paweł
"Podczas dobrej jazdy na motocyklu przeżywasz więcej w ciągu 5 minut niż niektórzy ludzie przez całe swoje życie."
Awatar użytkownika
berserkers
Posty: 965
Rejestracja: 25 mar 2009, 12:22
Lokalizacja: Szczecin/ Bezrzecze

Używam już drugi sezon kask Shoei Hornet DS i jestem bardzo zadowolony, poza tym mam wielu znajomych którzy także pozytywnie się wypowiadają o nim wiec mogę Ci go szczerze polecić.
Ostatnio zmieniony 11 kwie 2009, 9:42 przez berserkers, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
pancio
Posty: 2383
Rejestracja: 05 lut 2009, 10:13
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

Ja jeżdżę w Meadhead AFR(spec) + gogle Scoot lub też Meadhead i jestem bardzo zadowolony ale chyba będę zmieniać na coś takiego .
http://www.allegro.pl/item604544222_fox ... borys.html
http://www.allegro.pl/item597474505_one ... cz_to.html

a połączenie kasku enduro z szybką uważam za pomyłkę , bo i tak wszyscy po jakimś czasie ściągają szybkę i wkładają gogle .
A więc, z lewej nadjeżdża jakiś skuter. Z prawej też nic nie jedzie :)
Awatar użytkownika
Silent_BoB
Posty: 280
Rejestracja: 07 lut 2009, 10:43
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Elo,
Na mieście i w trasie Hornet daje radę, jednak jeżeli dużo będziesz śmigać w terenie, po lasach i polach to Pancio ma rację. Zależy od tego jak będziesz użytkował swoją Jadzię. Jeżeli miasto + trasa asfalt, to Hornet z szybką (zawsze w polu możesz ją ściągnąć). Jak duzo w teren to cross. Takie mam zdanie. pozdr
do ludzi stawaj przodem...bo zawsze znajdzie się ktoś kto chce cię wydymać...
Awatar użytkownika
darth0s
Posty: 245
Rejestracja: 04 mar 2009, 10:09
Lokalizacja: Warszawa

ja mam airoha Tyger'a - z wymiennymi szybkami. jezdze z szybka podniesiona i zalozonymi goglami - daje rade bez problemu. tylko troche duzy jest. w przyszlym sezonie tez przesiadam sie na jakiegos foxa :)

Tyger niestety juz nie do kupienia chyba ale jest nowsza generacja - podobno duzo lepsza.. ale niestety nie pamitam jak sie nazywa :/
Awatar użytkownika
bonzo
Posty: 3181
Rejestracja: 23 lut 2009, 0:34
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Silent_BoB pisze:Na mieście i w trasie Hornet daje radę
No tak nie napisałem że najwięcej śmigam jednak na trasie ale że ostatnio trochę pojezdziłem w terenie i mi się spodobało to zacząłem się rozglądać za tego typu kaskiem. Chodzi mi właśnie o taki uniwersalny żeby się sprawdzał i tu i tu z resztą jak poczciwa jadźka :-)
Dziękuję za wszystkie wasze bezcenne rady
Paweł
"Podczas dobrej jazdy na motocyklu przeżywasz więcej w ciągu 5 minut niż niektórzy ludzie przez całe swoje życie."
Awatar użytkownika
Bajros
Posty: 3302
Rejestracja: 10 lis 2008, 23:27
Lokalizacja: Warszawa

Z tego co czytam, to Ty po prostu potrzebujesz taki właśnie uniwersalny kask z szybą i możliwością założenia gogli. Na pewno oba modele które wymieniłeś na początku się sprawdzą idealnie. Ja sam jeździłem w szczękowcu (Airoh Mathise) a teraz kupiłem Lazer MX6 z goglami, w teren i na miasto idealny jak dla mnie z powodu dopływu powietrza natomiast piątkowa trasa Wwa-Radom-Wwa i prędkości rzędu 120-140km/h to masakra głową rzuca na wszystkie strony :)
Jedzie Jadzia Dziadzie ;) Braaap Braaap
"Tylne koło ucieka cały czas, przednie tylko raz"
Awatar użytkownika
Rodman
Posty: 580
Rejestracja: 17 gru 2008, 10:22
Lokalizacja: Warszawa

Bajros pisze:piątkowa trasa Wwa-Radom-Wwa i prędkości rzędu 120-140km/h to masakra głową rzuca na wszystkie strony :)
Mięsnie karku i szyi słabiutkie :)
Też latam w traski w Enduro HJC AC-MX killer i nie jest tak tragicznie, za pierwszym razem było kipesko ale idzie sie przyzwyczaic. Gorszy według mnie jest hałas powodowany przez wiatr przy predkosciach powyzej 120km/h.
Awatar użytkownika
darth0s
Posty: 245
Rejestracja: 04 mar 2009, 10:09
Lokalizacja: Warszawa

Rodman pisze:Gorszy według mnie jest hałas powodowany przez wiatr przy predkosciach powyzej 120km/h.

dlatego w trasy zawsze sie bierze stopery do uszu :)
Awatar użytkownika
Rodman
Posty: 580
Rejestracja: 17 gru 2008, 10:22
Lokalizacja: Warszawa

darth0s pisze:dlatego w trasy zawsze sie bierze stopery do uszu :)
To jest raczej dobra opcja do lasu, nie wiem czy dzwiękowe odcinanie się od świata poprzez te stopery jest dobre na drodze.
Awatar użytkownika
Flaw
Administrator
Posty: 3618
Rejestracja: 07 wrz 2008, 20:19
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Ja też śmigam w hornecie i jestem zadowolony, chociaż brakuje mi blendy. Chciałem jeszcze przetestować Arai tour-x ale niestety nie było mi dane... Bonzocis, możesz też kupić mniej wypasiony kask enduro i do tego jakiś beret integralny na trasy. Jak będziesz śmigał dużo po lesie to niestety porysujesz sobie shoei'a
Awatar użytkownika
darth0s
Posty: 245
Rejestracja: 04 mar 2009, 10:09
Lokalizacja: Warszawa

Flaw pisze:ał dużo po lesie to niestety porysujesz sobie shoei'a
bez przesady. ja latam po lesie juz na drugim motorze z kolei w tym samym kasku i nie mam rys. (no dobra, mam dwie ale to po glebie na asfalcie :D )
Awatar użytkownika
Flaw
Administrator
Posty: 3618
Rejestracja: 07 wrz 2008, 20:19
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

darth0s to też zależy od malowania kasku, na moim macie widać każdą ryskę...
Awatar użytkownika
darth0s
Posty: 245
Rejestracja: 04 mar 2009, 10:09
Lokalizacja: Warszawa

ja tez mam mat :)
Awatar użytkownika
Yahoo
Posty: 145
Rejestracja: 21 mar 2009, 21:17
Lokalizacja: Dolny Śląsk (Sudety)

Witam.
Jestem w posiadaniu kasku AIROH S4.
Nie będę się rozpisywał nad jego parametrami technicznymi.
Krótko- wady i zalety:
na(+):
* lekki,
* doskonała wentylacja,
* szyba (używam przy większych prędkościach), standardowo korzystam z okularków przeciwsłonecznych,
* wyjmowane wkładki do prania.

na(-):
* głośny (przy większych prędkościach i wietrze targa głową),
* plastikowe elementy mocowania daszku.
Czy polecam? W sumie do rekreacyjnej, spokojnej jazdy- jak najbardziej.
Reasumując, po przeczytaniu wszystkich opinii i tak ostateczna decyzja należy do Ciebie.
Pozdrawiam.

[ Dodano: 2009-04-14, 09:53 ]
- Zresztą zobacz sam:
http://moto.allegro.pl/item610279577_ka ... t_r_m.html

[ Dodano: 2009-04-14, 09:54 ]
- Zresztą zobacz sam:
http://moto.allegro.pl/item610279577_ka ... t_r_m.html

[ Dodano: 2009-04-14, 10:04 ]
- Zresztą zobacz sam:
http://moto.allegro.pl/item610279577_ka ... t_r_m.html
- Ceną wielkości jest odpowiedzialność...
...towarzyszką mądrości jest cierpliwość.
ODPOWIEDZ