Jaki kask enduro?

jesteś ciekaw co na ten temat uważają pozostali użytkownicy? Pisz tutaj
Wojtek
Posty: 4727
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:32
Lokalizacja: XXX

Każda głowa jest inna, a większość kasków i tak w środku ma "styropian" - jak zwał tak zwał.
Ja przymierzałem w zeszłym roku na motobajzlu wszystkie po kolei i wybrałem ten, który mi najbardziej pasował. Wtedy spytałem się o cenę i ta też mi pasowała.
LS2 FF369, szyba trochę parowała, ale dokupiłem dodatkową szybkę - Progripa i jest OK. Dodam, że rzadko, które mają podwójną szybę - twój Bonzo akurat ma :-D
Wtedy dałem coś koło 350zł, na pewno nie więcej jak 399 :-P + szybka 68zł- razem 420zł. Rozumiem dać więcej za interkom i tego typu ułatwiające życie gadżety, ale nie za nazwę :-/
Nie brakuje mi kasy, ale znam lepsze sposoby na jej wykorzystanie i tego uczę moich chłopaków. :-|
Awatar użytkownika
deuter
Posty: 6
Rejestracja: 05 mar 2010, 15:47
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Zagłębiając się w temat znalazłem świetną stronę która przeprowadza testy bezpieczeństwa kasków , jest dużo firm i modeli , można obejrzeć zanim coś kupimy.


Testy kasków

mam nadzieje że komuś się przyda ;]
Viva La Cucaracha !
Wojtek
Posty: 4727
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:32
Lokalizacja: XXX

Wyników tego testu na pewno nie znajdziesz u sprzedawcy kasków :shock:
Jak klient potrafi czytać, to na pewno nie da się już naciągnąć :mrgreen:
Dzięki Deuter ;-)
Awatar użytkownika
piecia
Posty: 81
Rejestracja: 19 sie 2009, 20:53
Lokalizacja: Campinas /Odolanów
Kontakt:

siemka
Tak poczytałem co piszecie i wypadałoby zacząć od tego że kask ma być dopasowany do łba i gęby.Potem cena i bajery wyciągana wyściółka itp.itd.

Waga kasku przy enduro nie aż tak ważna chyba że ktoś juz przekracza 160km/h to zaczyna telepać głową.
Sam używam kasku integralnego firmy Bell nie pamiętam już modelu zakupiłem go jak jeździłem w USA ale przy 260km/h wchodził mi pomiędzy zęby jest całkiem niezły jedyne czego mu brakuje to lotki na spodzie.

Drugi to nolan jakiś typowy endurak i powiem że jeszcze nigdy nie udało mi się spaść centralnie głową w dol aby go przetestować:) Daszek połamałem a tak się trzyma od odprysków jest pełno ale to chyba normalka. przy 130 nie jedzie sie za przyjemnie wiec jak masz okazje zakupu enduraka z szyba to chyba to będzie najlepsze rozwiązanie

Wojtek słusznie napisał większość kasków średniej klasy ma jednego producenta i są one sprzedawane pod różnym logo z innymi bajerami.

Więc wpierw comfort a później cena.
Awatar użytkownika
bonzo
Posty: 3181
Rejestracja: 23 lut 2009, 0:34
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Wojtek a czy wiesz że hornet ma 4 rodzaje skorupy w zależności od rozmiaru? Tańsze kaski mają jedną skorupę i na niej robione są wszystkie rozmiary bo tak jest taniej tylko jeśli rozmiar jest większy wtedy jest mniej materiału wypełniajacego czyt.
Wojtekfir pisze:styropian
czyli absorbujacego energię uderzenia. Tym m.in. różnią się kaski ale to nie jedyna różnica bo wypełnienie również jest inne w tanim a inne w markowym kasku. Dobra wentylacja również jest bardzo ważna i podnosi bezpieczeństwo coś jak w aucie z klimatyzacją przy temp 22st. C lepiej jest się skupić niż w 40 kiedy to słońce nagrzeje wnętrze auta. Na końcu wizjer który nie paruje podczas deszczu i w niskich temperaturach. Sporo jest różnic, ja przytoczyłem te które według mnie mają najwiekszy wpływ na bezpieczeństwo.
"Podczas dobrej jazdy na motocyklu przeżywasz więcej w ciągu 5 minut niż niektórzy ludzie przez całe swoje życie."
Wojtek
Posty: 4727
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:32
Lokalizacja: XXX

Bonzo piszę o średniej półce cenowej, nie o no-name za 100zł.
Wszystko, co wymieniłeś owszem ma wpływ w pewnym sensie na bezpieczeństwo.
Tylko te udogodnienia są dostępne w kasku za 350-450zł i jak mam dopłacić jeszcze ponad 1000zł za bajery to już jest przegięcie albo czyjaś zachcianka ;-)

Bonzo, jak Ty się na coś uprzesz to choćby kosztowało 2tyś to i tak to kupisz :mrgreen:

Wracając do tematu, chodzi mi głównie o to, że moim zdaniem na naszym forum sprzedawca nie powinien w ten sposób reklamować swojego towaru „cenisz zdrowie”, to nie etyczne. :-(
Tu mamy sobie neutralnie i bez profitów doradzać, a więc opisać wady i zalety użytkowanego sprzętu, a nie nakłaniać i to w taki sposób. :-/
Zakładając, że forumowicz X jest zielony w temacie, po przeczytaniu takiego tekstu, zrozumie, że inne kaski to niebezpieczny chłam. A to nie tylko kłamstwo, ale w wielu wypadkach jest zupełnie odwrotnie- odsyłam do testów. :roll:
Idąc tym tokiem myślenia, to wszystko, co najdroższe jest jedynie dobre, a to kompletna bzdura. :-x
Reasumując doradzać a nie reklamować. ;-)
To jest forum a nie sklep :-D
Awatar użytkownika
bonzo
Posty: 3181
Rejestracja: 23 lut 2009, 0:34
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Wojtekfir pisze:Bonzo, jak Ty się na coś uprzesz to choćby kosztowało 2tyś to i tak to kupisz
Tu się z Tobą Wojtek zgodzę :mrgreen:
"Podczas dobrej jazdy na motocyklu przeżywasz więcej w ciągu 5 minut niż niektórzy ludzie przez całe swoje życie."
Awatar użytkownika
berserkers
Posty: 965
Rejestracja: 25 mar 2009, 12:22
Lokalizacja: Szczecin/ Bezrzecze

Wojtekfir, źle mnie zrozumiałeś, nie doradzam w ten sposób nikomu, tylko moje zdanie jest takie ze, jeżeli stać Cię na dobre moto to i powinno stać Cię na dobry ubiór.
A informacja, którą napisałem ze kupuje sie kask taki jak cenisz swoje zdrowe miała sie dotyczyć właśnie kasków " no name " które potrafią przynieść więcej złego niż korzyści. Sam osobiście jeździłem kiedyś w MADHEAD czy AIROH, ale po tym jak spadł mi kiedyś z wysokości ok 2 metrów na ziemie i pękła skorupa powiedziałem sobie, że chyba wypadałoby bardziej zainwestować.. Jeżeli odebrałeś to jako nakłanianie kogoś do kupowania drogich kasków to, sorry ale jeżeli biorąc pod uwagę aspekty biznesowe to wolałbym sprzedawać właśnie tanie kaski ( po ok 400-600 zł), bo na nich właśnie jest największa przebitka...Poza tym nie jestem typowym sprzedawcą, sprzedaż akcesoriów motocyklowych traktuję raczej hobbystycznie.. Na co dzień zajmuję się zupełnie czym innym.

moja uwaga:Używaj więcej poskich znaków, przecinków itd Poprawiłem!
Ostatnio zmieniony 10 mar 2010, 20:22 przez berserkers, łącznie zmieniany 1 raz.
Wojtek
Posty: 4727
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:32
Lokalizacja: XXX

berserkers pisze:tylko moje zdanie jest takie ze jeżeli stać Cie na dobre moto to i powinno stać Cie na dobry ubior.
I ja myślę podobnie, ale tylko podobnie- bo ja sformułowałbym to tak:
Moje zdanie jest takie, że jak masz dobry motocykl to powinieneś zakupić dobry ubiór.
Czytaj dosłownie DOBRY a nie koniecznie drogi. Słowo "stać cię" sugeruje według mnie zależność cena/jakość a tak nie zawsze musi być. :-(
Kosmiczna cena, może bardziej uprawdopodobni jakość produktu ale to nie wyklucza -co potwierdzają testy- że te z średniej półki też są dobrej a nawet bardzo dobrej jakości :-/

PS. Cholera, ale na starość robię się upierdliwy
Awatar użytkownika
Bajros
Posty: 3302
Rejestracja: 10 lis 2008, 23:27
Lokalizacja: Warszawa

Takich artykułów na pewno jest sporo, ale polecam jako dodatkową lekturę :-)
Tu art z portalu scigacz.pl

"Kask motocyklowy stworzony jest w jednym, zasadniczym celu. Ma przetrwać pierwsze krytyczne 4 milisekundy od uderzenia. " :shock: cyt : Lovtza z w/w artykułu.
Jedzie Jadzia Dziadzie ;) Braaap Braaap
"Tylne koło ucieka cały czas, przednie tylko raz"
Awatar użytkownika
Roman
Posty: 19
Rejestracja: 07 sty 2009, 22:21
Lokalizacja: Częstochowa

A czy ktoś z was posiada może kask UVEX. Słyszałem ( co prawda od sprzedawcy), że to ten sam kask jest robiony dla BMW i ma kilkuletnią gwarancję i nie ma kłopotów z częściami zamiennymi. Wygląda dobrze. Ale nie było mojego rozmiaru.
http://www.moto.allegro.p...oz_l_promo.html

Obrazek


A tutaj bardzo atrakcyjna cenka Horneta
http://www.moto.allegro.pl/item96006988 ... olsce.html
amaszzylke
Posty: 5
Rejestracja: 24 lut 2010, 14:31
Lokalizacja: Marki
Kontakt:

Ja mam taki kask tylko biały. Jakość wykonania i materiałów porządna, wydaje się lepsza niż w S4 czy x-moto. Daszek i szybka łatwo się zdejmują, daszek ma prostą regulację wysokości, kask ma bardzo wygodne zapięcie, super wygląda (rozmiary do M) kaski od L-ki - zajebiście wielkie wiadra i ciężkie, chyba 1560+-50g. Wkurzające są odkręcające się śrubki takich plastikowych ograniczników szybki po bokach, trzeba co jakiś czas podkręcać bo szybka nie równo się zamyka i podwiewa. Szybka w zimne dni szybko paruję. Cichy to on raczej nie jest, tak mi się wydaje, od września w nim śmigam. Ale myślę że z tego przedziału cenowego tego typu kasków, by był najlepszym wybórem.
Awatar użytkownika
starostek
Posty: 477
Rejestracja: 02 gru 2008, 20:47
Lokalizacja: Konin/Poznań
Kontakt:

amaszzylke pisze:Cichy to on raczej nie jest,

UVEXY chyba tak wszystkie mają
Czasami na drodze spotykam wielu wariatów, którzy jadą bardzo niebezpiecznie... Aż ciężko ich wyprzedzić
http://starostek.fotosik.pl/zdjecia
Awatar użytkownika
Beret
Posty: 279
Rejestracja: 29 lis 2008, 18:08
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

zaden kask pseudouniwersalny enduro z szyba nie bedzie cichy. niestety jak ma kilka zastosowan to zazwyczaj jest nie do konca dopracowane:/ moj x-moto tez jest glosny. napewno nie az tak bardzo jak zwykly kask z goglami, ale nie ma co porownywac do kaskow integralnych typowo szosowych. najlepiej kupic kask enduro i gogle i do tego jakiego dobrego integrala. takie jest moje zdanie:]
Super Fakin Motard!
Wojtek
Posty: 4727
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:32
Lokalizacja: XXX

Beret pisze:najlepiej kupic kask enduro i gogle i do tego jakiego dobrego integrala.
Całkowicie podzielam twoje zdanie Beret, też testowałem enduro z szybą :-/
W terenie to nieporozumienie a w trasę hałas i rzucą głową na wszystkie strony.
Teren enduro/gogle, w trasę ja używam szczękowca, bo noszę okulary :roll:
ODPOWIEDZ