XXXI Zlot XT660.PL! Kaszuby 19-21.04.2024 / Zapisy -> viewtopic.php?f=22&t=18583

Jazda na jednym kole ?????

jesteś ciekaw co na ten temat uważają pozostali użytkownicy? Pisz tutaj
Awatar użytkownika
zombek
Posty: 35
Rejestracja: 23 maja 2013, 23:02
Lokalizacja: Śląsk

Na gume stawiam na takowej zasadzie ze jade sobię na 1 biegu i nagle daje w przysłowiową pi** ę a potem to juz kwestia wbijania biegow aż skonczy sie wachlarz możliwości w skrzyni ;)
Yamaha Aerox
Yamaha DT 50 Supermoto
Yamaha XTX 660 Supermoto


ONLY YAMAHA ! <3
Awatar użytkownika
Wojtkuuu
Posty: 154
Rejestracja: 22 lip 2012, 11:53
Lokalizacja: Rz-ów

Założyłem na przód tę zębatkę 14-stke od Raczka, koszt prawie zerowy, łańcuch i tylna zębatka bez zmian, a różnica ogromna. Na dwójce staje z gazu na zawołanie :-D
Pietia
Posty: 118
Rejestracja: 27 lut 2013, 9:15
Lokalizacja: Katowice

Zombek musimy się gdzieś ustawić i dasz parę wskazówek co do jazdy na jednym :)
Zmieniłem w weekend zębatkę na 14 i moto stało się dosyć nerwowe :) ale dużo łatwiej jest go teraz poderwać :)
Zobaczymy jakie będą dalsze efekty nauki, mam nadzieję że przed wyjazdem na wrześniowy zlot opanuje już jazdę na gumie :D
Awatar użytkownika
zombek
Posty: 35
Rejestracja: 23 maja 2013, 23:02
Lokalizacja: Śląsk

Pietia pisze:Zombek musimy się gdzieś ustawić i dasz parę wskazówek co do jazdy na jednym :)
Zmieniłem w weekend zębatkę na 14 i moto stało się dosyć nerwowe :) ale dużo łatwiej jest go teraz poderwać :)
Zobaczymy jakie będą dalsze efekty nauki, mam nadzieję że przed wyjazdem na wrześniowy zlot opanuje już jazdę na gumie :D
Powiem Ci Pietia, że sam musze sie jeszcze wiele nauczyć w jeździe na kole :) Moge co najwyzej dać pare wskazówek :) Najwazniejsza to taka zeby zawsze mieć noge na nożnym hamulcu :)
Yamaha Aerox
Yamaha DT 50 Supermoto
Yamaha XTX 660 Supermoto


ONLY YAMAHA ! <3
Awatar użytkownika
Wojtkuuu
Posty: 154
Rejestracja: 22 lip 2012, 11:53
Lokalizacja: Rz-ów

Obrazek Obrazek

Są jakieś postepy z 14stką z przodu, chociaż chyba dzieki nieustannemu ćwiczeniu stawiam z dwójki z gazu XTXa kumpla na oryginalnym przełożeniu bez problemu. Mimo wszystko zastanawiam się jeszcze nad dołożeniem 2 zębów z tyłu, żeby całkiem gładko szło, na vmaxie mi nie zalezy.
Ostatnio zmieniony 12 sie 2013, 0:16 przez Wojtkuuu, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
raczek_
Posty: 2111
Rejestracja: 02 lis 2008, 13:16
Lokalizacja: Ostrów Wlkp. Wrocław
Kontakt:

odchyl się do tyłu :) wyprostuj ręce, usiądź bardziej z tyłu kanapy :)
nie wiem czy 2 zęby z tyłu nie będzie Ci łańcuch za krótki ;) trzeba by przeliczyć.. no i wydaje mi się, że w przypadku XT już nie ma sensu dokładać kolejne dwa z tyłu...
Awatar użytkownika
Wojtkuuu
Posty: 154
Rejestracja: 22 lip 2012, 11:53
Lokalizacja: Rz-ów

To wiem że musze sie skupic na pracy ciałem, żeby balansem kontrolować. Pewnie masz racje z tą wiekszą zebatką z tyłu, im dłużej trenuje tym łatwiej i lepiej idzie. Na tyle swobodnie juz go stawiam na koło i robie kilkanascie metrów na gumie ze postaram sie skupić na tym wyprostowaniu rak i odchyleniu do tylu w najblizszym czasie
Awatar użytkownika
raczek_
Posty: 2111
Rejestracja: 02 lis 2008, 13:16
Lokalizacja: Ostrów Wlkp. Wrocław
Kontakt:

jednocześnie jak go podrywasz i jedziesz te kilka, kilkanaście metrów to naciśnij sobie profilaktycznie co któryś raz tylny hamulec ;) nabierzesz nawyku gdy ten pion zacznie się robić już mało bezpieczny ;)
Awatar użytkownika
Wojtkuuu
Posty: 154
Rejestracja: 22 lip 2012, 11:53
Lokalizacja: Rz-ów

Ok, dzieki za rady :mrgreen:
Awatar użytkownika
raczek_
Posty: 2111
Rejestracja: 02 lis 2008, 13:16
Lokalizacja: Ostrów Wlkp. Wrocław
Kontakt:

kiedyś będzie tak :)
http://youtu.be/kuFl12VS4dI
i TYLKO hamulec Cię może z tego 'wyciągnąć' ;))
Awatar użytkownika
Wojtkuuu
Posty: 154
Rejestracja: 22 lip 2012, 11:53
Lokalizacja: Rz-ów

Poćwicze świadome używanie hamulca 8-)

Raczek, z jakim ciśnieniem powietrza w kołach latasz?
Awatar użytkownika
raczek_
Posty: 2111
Rejestracja: 02 lis 2008, 13:16
Lokalizacja: Ostrów Wlkp. Wrocław
Kontakt:

standardowo tak jak podaje serwisówka, a na tor spuszczam zawsze troche
lucaszz
Posty: 31
Rejestracja: 30 gru 2011, 19:02
Lokalizacja: Wrocław

Kilka moich uwag odnośnie jazdy na kole:
- wyrywaj zawsze z kalmy,
- przed wyrywaniem delikatnie wciśnij hamulec (a przynajmniej skasuj luz na dźwigni)
- wykonuj jak najmniejsze ruchy manetka (nie pompuj), najlepiej nie odpuszczać prawie wgl gazu
- staraj się korygować tor jazdy prawo-lewo wychylając odpowiednio tułowie,
- miej palec na sprzęgle w razie jakby zaczęło majtać na boki

Uwaga ost raz sie pucuje filmikiem xD



[video]http://youtu.be/ELn7Xp0kJbc[/video]
Awatar użytkownika
kaczmarres
Posty: 23
Rejestracja: 11 lip 2011, 21:26
Lokalizacja: Łódzkie

Ja też się pochwalę,że na 1 to do odcinki leci ładnie, a z 2 to ostatnimi razy sam się zdziwiłem, bez klamki leci jak wariat! Też do odcinki,ale to już duża prędkość jak dla mnie. Muszę popracować nad równowagą żeby jechać równo dłużej:)
Awatar użytkownika
jeivi
Posty: 191
Rejestracja: 16 gru 2013, 20:11
Lokalizacja: Tu i tam ;-)

To teraz ja się "pochwalę" :-)
Foto z pierwszego dnia treningu, myślałem że prawie pion, a na filmie skok max 60 cm ale udało się przejechać 5-6 metrów i strach obleciał ;-)
Dziś ponad godzina treningu i 3 czyste przejazdy około 25 metrów :mrgreen:
Ale też 2 sytuacje stresowe ;-) Na tą chwile bolą mnie ręce ale będę jeszcze próbował ;-)
Obrazek
ODPOWIEDZ