XXXI Zlot XT660.PL! Kaszuby 19-21.04.2024 / Zapisy -> viewtopic.php?f=22&t=18583

Jazda na jednym kole ?????

jesteś ciekaw co na ten temat uważają pozostali użytkownicy? Pisz tutaj
tombea
Posty: 4
Rejestracja: 28 gru 2008, 20:53
Lokalizacja: Moryń

Witam
Może macie jakies doświadczenia jazdy XTR 660 na jednym kole. Jak tego sie nauczyć ?
Pozdrawiam
Tomek :-)
Awatar użytkownika
berserkers
Posty: 965
Rejestracja: 25 mar 2009, 12:22
Lokalizacja: Szczecin/ Bezrzecze

Nie ma reguły, musisz wyczuć moto i próbowac:)
Awatar użytkownika
Beret
Posty: 279
Rejestracja: 29 lis 2008, 18:08
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

ja osobiscie jeszcze na jednym kole nie latam...poprostu jeszcze mam jakies zahamowania:/ ale nie raz i nie dwa zdazylo sie ze sam na gume poszedl:)

trzeba wyczuc moment...a potem to juz samo przyjdzie:D
Ostatnio zmieniony 03 maja 2009, 20:47 przez Beret, łącznie zmieniany 1 raz.
Super Fakin Motard!
Awatar użytkownika
berserkers
Posty: 965
Rejestracja: 25 mar 2009, 12:22
Lokalizacja: Szczecin/ Bezrzecze

Z 1 jak wyczujesz dobry moment to sam pójdzie, a z 2 to już musisz strzelić ze sprzęgła..
Awatar użytkownika
gkogut
Posty: 119
Rejestracja: 19 mar 2009, 9:49
Lokalizacja: Podkowa Leśna

Dołączę się do pytania. Z chęcią nauczę się tego tricku. http://www.youtube.com/watch?v=Ge7oUcqxWmo Jeśli jemu się udaje- to znaczy, że jest to jak najbardziej wykonalne. Jutro oddaję XTR na wymianę zębatek (-1 przód, +3 tył). Z nowym przełożeniem powinno być łatwiej. Pozdrawiam i podobnie jak kolega "tombea" czekam na rady i wskazówki :)
Awatar użytkownika
pancio
Posty: 2383
Rejestracja: 05 lut 2009, 10:13
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

chlopaki spoko , ale bez jaj . No dobra ze sprzegla czy z gazu na swoich nozkach czy pasazerach ???? Z chopy czy z plaskiego , pod gorke czy z gorki ??? Wybierzcie opcje !!
A więc, z lewej nadjeżdża jakiś skuter. Z prawej też nic nie jedzie :)
Awatar użytkownika
Beret
Posty: 279
Rejestracja: 29 lis 2008, 18:08
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

powiedzmy na poczatek niech bedzie z plaskiego na nozkach swoich lub pasazera z gazu i ze sprzegla:D gorki i chopki zostawmy na potem:)
Super Fakin Motard!
Awatar użytkownika
starostek
Posty: 477
Rejestracja: 02 gru 2008, 20:47
Lokalizacja: Konin/Poznań
Kontakt:

pancio z wypowiedzi wnioskuję, że tego i tamtego próbowałeś.. może jakieś filmiki upamiętniające? :)
Czasami na drodze spotykam wielu wariatów, którzy jadą bardzo niebezpiecznie... Aż ciężko ich wyprzedzić
http://starostek.fotosik.pl/zdjecia
Awatar użytkownika
pancio
Posty: 2383
Rejestracja: 05 lut 2009, 10:13
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

No to spoko, mały gryz tego co ja wiem i jak robię . Z gazu : najlepiej na dwa razy lekko nakrecamy silnik na obroty odposzczamy i z powrotem krecimy maneta prawie na maxa ,na swoich podnóżkach ( na pasażera nie musimy go pierwszym razem wkręcać na obroty bo jesteśmy bardzo wychyleni do tyłu i cały środek ciężkości pada nam na tylne koło i z mniejszym gazem start ) . Ze sprzęgła sprawa jest uproszczona i łatwiejsza bo możecie zrobić to z miejsca lub troszkę się poruszać . Jedziemy do przodu trochę gazu do 3/4 i ostry strzał ze sprzęgła gdy koło się uniesie około metra odkręcasz gaz do końca ;-) i jedziesz . Tyle na początek jeździjcie gdy macie mało paliwa lepiej się unosi pamiętajcie też o manewracji ciałem na siodle tył przód im bardziej do tyłu się wyciągniecie tym lżej mu będzie się zebrać . Zawsze w miarę możliwości miejcie prawą nogę na hamulcu nigdy nie wiadomo ???? a się przydaje jak za bardzo was wyrwie . Gdy opadacie z powrotem na przednie koło to nie róbcie tego na sprzęgle dobicia o glebę mogą mieć nie miłe skutki gleba albo roztrzaskane simeringi , najlepiej mu trochę gazu odpuścić . Pytanie czy na 2 biegu też staje , odpowiedz jest staje i to bez problemu jedziemy koło 13-20 km/h wysuwamy się ciałem do tyłu gazu do 3/4 i ostry strzał ze sprzęgła gdy zacznie się unosić gaz na maxa . Na podnóżkach pasażera jeszcze lepiej to robi z mniejszym użyciem gazu . Zmianę biegów w powietrzu proponuje używać dopiero po wyćwiczeniu podstaw . Uważajcie na siebie bo gleby bywają katastrofalne w skutkach , sam kiedyś zleciałem z podnóżków pasażera :-/ . Powodzenia miłego ćwiczenia ..
A więc, z lewej nadjeżdża jakiś skuter. Z prawej też nic nie jedzie :)
Awatar użytkownika
gkogut
Posty: 119
Rejestracja: 19 mar 2009, 9:49
Lokalizacja: Podkowa Leśna

Dzięki Pancio :) Rewelacyjny instruktarz.
Awatar użytkownika
starostek
Posty: 477
Rejestracja: 02 gru 2008, 20:47
Lokalizacja: Konin/Poznań
Kontakt:

scigacz.pl - artykuł

dość ciekawie opisany artykuł odnośnie jazdy na kole; może się komuś przyda :)
Czasami na drodze spotykam wielu wariatów, którzy jadą bardzo niebezpiecznie... Aż ciężko ich wyprzedzić
http://starostek.fotosik.pl/zdjecia
Awatar użytkownika
DocoFx
Posty: 317
Rejestracja: 01 maja 2009, 11:20
Lokalizacja: Kąty Wrocławskie
Kontakt:

pięknie :mrgreen:
Na świecie nie ma ludzi normalnych i nienormalnych. Tylko są ci pozamykani w zakładach i Ci którzy nie zostali przebadani.
Awatar użytkownika
gkogut
Posty: 119
Rejestracja: 19 mar 2009, 9:49
Lokalizacja: Podkowa Leśna

Jeśli moderator nie usunie odnośnika do obcego forum to tu macie całkiem interesująco opisany temat nauki jazdy na jednym kole:

http://www.scigacz.pl/Jazda,na,tylnym,kole,375.html
Awatar użytkownika
laif
Posty: 393
Rejestracja: 24 mar 2009, 18:15
Lokalizacja: Turek
Kontakt:

he POWINIEN usunąć bo zaśmiecasz temat! starostek, wpis wyżej już podał link do tego artykułu:)
"Biere każde auto z boku"
... droga nie prowadzi mnie do domu, ona jest moim domem....
XT 660 X 05rED Obrazek
Awatar użytkownika
kamil_ktm
Posty: 82
Rejestracja: 25 gru 2008, 11:49
Lokalizacja: Karwia
Kontakt:

sevi ladnie latasz na kolku, widzialem Twoje filmiki, jak to robisz?? na kotrym biegu podrywasz?? opisz swoja technike??? :mrgreen:
ODPOWIEDZ