XXXI Zlot XT660.PL! Kaszuby 19-21.04.2024 / Zapisy -> viewtopic.php?f=22&t=18583

Jazda na jednym kole ?????

jesteś ciekaw co na ten temat uważają pozostali użytkownicy? Pisz tutaj
Awatar użytkownika
Wojtkuuu
Posty: 154
Rejestracja: 22 lip 2012, 11:53
Lokalizacja: Rz-ów

raczek_ pisze:przód 14 zębów, tył 45 i już jest zabawa :):)
[center]Obrazek [/center]
raczek, masz tak u siebie?
Awatar użytkownika
raczek_
Posty: 2111
Rejestracja: 02 lis 2008, 13:16
Lokalizacja: Ostrów Wlkp. Wrocław
Kontakt:

Wojtkuuu pisze:
raczek_ pisze:przód 14 zębów, tył 45 i już jest zabawa :):)
raczek, masz tak u siebie?
dokładnie tak ;)
Awatar użytkownika
franek89
Posty: 41
Rejestracja: 09 mar 2012, 22:08
Lokalizacja: Gniezno

zaliczyłeś kiedyś glebę na plecy? i czy przy strzale z klamki manetkę odkręcasz do końca?
Awatar użytkownika
pancio
Posty: 2383
Rejestracja: 05 lut 2009, 10:13
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

Ja zaliczylem na Tuaregu 125 i od tamtej pory mam cykora. Stawiam na gume, ale boje sie pionow robic. Nikomu nie zycze takiej gleby jakiej doswiadczylem.
A więc, z lewej nadjeżdża jakiś skuter. Z prawej też nic nie jedzie :)
Awatar użytkownika
raczek_
Posty: 2111
Rejestracja: 02 lis 2008, 13:16
Lokalizacja: Ostrów Wlkp. Wrocław
Kontakt:

franek89 pisze:zaliczyłeś kiedyś glebę na plecy? i czy przy strzale z klamki manetkę odkręcasz do końca?
gleby przy gumowaniu nie zaliczyłem ;) polecam zanim zaczniecie sobie trzaskać piony potrenować gumowanie z noga na tylnym heblu. Profilaktycznie od czasu do czasu naciśnij, żeby nauczyć się tego odruchu w przypadku zagrożenia. Będziesz lepiej się orientować gdzie dźwignia się znajduje, a nie szukać po omacku. Będziesz mógł wyczuć, w którym momencie hebel zaczyna 'łapać' ;)
Odnośnie podrywania motocykla to jak komu wygodniej ;) ja podnoszę go mocą tylko z gazu. Jakoś nie jestem zwolennikiem strzałów ze sprzęgła ;) Ale na ten temat głosy są podzielone...
kolo
Posty: 169
Rejestracja: 29 lis 2009, 14:19
Lokalizacja: wroclaw

ja kiedyś bałem się na plecy polecieć i zeskoczyłem wiec były kolana i przedramiona :mrgreen: a wystarcyło ująć gazu
Wojtek
Posty: 4727
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:32
Lokalizacja: XXX

franek89 pisze:zaliczyłeś kiedyś glebę na plecy?
Taką glebę zaliczyłem przy 70-80km/h na szutrowej drodze, ale na husce.
Gumowałem wtedy na stojaka i od tej pory robię to już tylko na siedząco :lol:
Straty to ogon, podarte spodnie i bluza- przed obtarciami skóry i zapewne czymś więcej uratowała mnie zbroja i ochraniacze ;-)

Nie tyle przeleciałem przez same plecy, co chciałem podnieść huskę wyżej, koło zabuksowało i poszło bokiem.
Podnoszę tylko z gazu zarówno huskę jak i (choć dużo rzadziej) XT-ka ;-)
No nic czas się przełamać :-P
Boję się oczywiście za każdym razem, ale Ci co się nie bali są już na cme......... :-(
Awatar użytkownika
Wojtkuuu
Posty: 154
Rejestracja: 22 lip 2012, 11:53
Lokalizacja: Rz-ów

raczek_ pisze:
Wojtkuuu pisze:
raczek_ pisze:przód 14 zębów, tył 45 i już jest zabawa :):)
raczek, masz tak u siebie?
dokładnie tak ;)
Myśle o pokombinowaniu w najbliższym czasie z napedem w wiadomym celu: 'guma z gazu na drugim biegu'. Opcja wyjściowa taka jak u Ciebie Raczek. Z doświadczenia jakie masz z jazdy z takim ustawieniem radzisz pójść dokłądnie tą samą scieżką czy sugerował byś inaczej? Będe wdzięczny za wszelkie rady. Również gdzie się zaopatrzyć w takie zębatki i łańcuch. Łańcuch ile ogniw przy 14 - 45?
Awatar użytkownika
raczek_
Posty: 2111
Rejestracja: 02 lis 2008, 13:16
Lokalizacja: Ostrów Wlkp. Wrocław
Kontakt:

przy zmianie 14-45 nie wymagana jest zmiana długości łańcucha, korekcja naciągiem wystarczy. Do poderwania z 2-go biegu powinna spokojnie wystarczyć. Jest to najtańsza opcja jak byś nie chciał całego napędu wymieniać (zębatka ok 40-50zł) a reszta zostaje bez zmian.
Awatar użytkownika
Wojtkuuu
Posty: 154
Rejestracja: 22 lip 2012, 11:53
Lokalizacja: Rz-ów

No to tak bym pokombinował na początek tym bardziej że koszt znikomy. Masz jakiś namiar na sklep z taką czternastką?
Awatar użytkownika
raczek_
Posty: 2111
Rejestracja: 02 lis 2008, 13:16
Lokalizacja: Ostrów Wlkp. Wrocław
Kontakt:

W dowolnym sklepie motocyklowym bez problemu ;)
Ewentualnie jak byś chciał to mam takową, prawie nówkę (żadnych śladów zużycia jak przyłożyłem do nowej). Bo jak miesiąc temu wymieniałem napęd to wymieniłem kpl. za 40zł z wysyłką mogę Ci puścić
Awatar użytkownika
Wojtkuuu
Posty: 154
Rejestracja: 22 lip 2012, 11:53
Lokalizacja: Rz-ów

Biere Panie, zaraz sie odezwe przez PW :)
Awatar użytkownika
starostek
Posty: 477
Rejestracja: 02 gru 2008, 20:47
Lokalizacja: Konin/Poznań
Kontakt:

Wojtek pisze:Gumowałem wtedy na stojaka i od tej pory robię to już tylko na siedząco :lol:
jak dla mnie bezpieczniej jest na stojąco, bo ma się większą kontrolę nad motocyklem, można go do siebie pociągnąć albo odpuścić gaz i przenieść ciężar trochę do przodu.. ja miałem glebe na asfalcie jakoś ok 80 km/h .. nie polecam :)


raczek_ pisze:. Jakoś nie jestem zwolennikiem strzałów ze sprzęgła ;) Ale na ten temat głosy są podzielone...
a ja tylko ze sprzęgła.. od razu motor idzie do góry na taką wysokość na jaką chce..


jak widać, szkół jest dużo :) najważniejsze to wariować wtedy gdy jesteśmy pewni, że nic nam nie wyleci z naprzeciwka albo nie napatoczy z boku.. nawet nie chce myśleć co by się stało jakby mój motor z takim impetem poleciał na auto jadące z naprzeciwka... ;/
Czasami na drodze spotykam wielu wariatów, którzy jadą bardzo niebezpiecznie... Aż ciężko ich wyprzedzić
http://starostek.fotosik.pl/zdjecia
Awatar użytkownika
czarnuch
Posty: 1261
Rejestracja: 17 mar 2010, 9:57
Lokalizacja: WROCŁAW
Kontakt:

Wszyscy jesteście w błędzie i o jeździe na kole nic nie wiecie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Tak się powinno to robić KLIK
Doświadczenie przychodzi z wiekiem...najczęściej jest to wieko od trumny ;-)
Awatar użytkownika
Herflick
Posty: 1676
Rejestracja: 19 lip 2009, 20:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Mistrzowie!!!!!! ale się ulałem :)
Jestem "nieumi" i o tym wiem, o tym wiem, że jestem "nieumiem"
ODPOWIEDZ