Interkom

jesteś ciekaw co na ten temat uważają pozostali użytkownicy? Pisz tutaj
wittek
Posty: 205
Rejestracja: 02 lis 2011, 20:24
Lokalizacja: Warszawa

Kupiłem radio Baofeng UV5R wraz z zestawem dla motocyklisty. Dziś testowaliśmy w cztery motocykle. Zasięg w mieście spokojnie do 1,5km, nad Zegrzem do 2-3km. Ja cały sprzęt miałem na sobie, przycisk PTT na lewym kciuku - całkiem komfortowo, koledzy mieli przyciski na kierownicy, pewnie odrobinę wygodniej ale jednak byli spięci kablem z motocyklem,.
Do 100-110kmh przy silnym wietrze slyszalność dobra, do 90-100 kmh idealna, powyżej 130kmh taka sobie. Generalnie polecam, zwlaszcza że samo radio można wykorzystać na milion sposobów a cena niewygórowana.
Ostatnio zmieniony 07 lut 2020, 17:10 przez wittek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Czosnek
Posty: 96
Rejestracja: 11 sty 2017, 10:57
Lokalizacja: Wrocław

Dzięki za podzielenie sie wrażeniami na temat nowej zabawki!!
Nigdy nie pomyślalem o zastosowaniu takiego radia jako interkomu:) rzeczywiscie cena atrakcyjna w porównaniu do interkomów.
Mam jeszcze pytanie, jak długo trzyma bateria w takim sprzęcie? Zdaje sobie sprawe, że zależne to jest od częstości klikania i "aktywowania" radia, ale pytam tak pi x okno ;-)
Jest szansa zesparowac takie radio z interkomami?
marider
Posty: 339
Rejestracja: 22 paź 2012, 13:40
Lokalizacja: Bialystok

Jak ktoś chce to mam Interphone F5MC na sprzedaż, nadal jest jak nowy = użyłem go na 1 wycieczkę do Horic (tzw. "Czeskie TT") gdzie spisywał się całkiem dobrze w połączeniu i z nawigacją i z telefonem, testowaliśmy Interphony z bratem na 2ch motocyklach, zasięg też wypadał bardzo dobry i w mieście i w terenie plus dzielenie muzyki, radio itd itp.
wittek
Posty: 205
Rejestracja: 02 lis 2011, 20:24
Lokalizacja: Warszawa

marider pisze:Jak ktoś chce to mam Interphone F5MC na sprzedaż, nadal jest jak nowy = użyłem go na 1 wycieczkę do Horic (tzw. "Czeskie TT") gdzie spisywał się całkiem dobrze w połączeniu i z nawigacją i z telefonem, testowaliśmy Interphony z bratem na 2ch motocyklach, zasięg też wypadał bardzo dobry i w mieście i w terenie plus dzielenie muzyki, radio itd itp.
Bawię się radiem kilka dni i bateria nadal trzyma także myślę, że cały dzień jazdy z dużą ilością gadania spokojnie wytrzyma, w zestawie są takie plecki z kablem do zapalniczki zamiast baterii także można się podpiąć na stałe do zasilania ale... znów jest się spiętym kabelkiem z motocyklem. A jak wiadomo z naszych otocykli czsem leci się to w piach to w błoto :) dlatego ja wolę mieć wszystko na sobie. Z interkomem nie wiem jak to by grało ale myślę że raczej by nie grało - inne częstotliwości chyba ale nie wiem nie sprawdzałem nie znam się .
ODPOWIEDZ