Do czego te śrubki i wężyki?

jesteś ciekaw co na ten temat uważają pozostali użytkownicy? Pisz tutaj
Awatar użytkownika
Wac
Posty: 183
Rejestracja: 27 paź 2011, 21:21
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Witam
Mam pytanie odnośnie tych śrubek ze zdjecia
Obrazek
Co to są za śrubki i do czego służą :?:
W jaki sposób wykonuje się nimi regulacje i czego? w którą stronę kręcić?

Przy tej dolnej zdjąłem na chwilę wężyk powietrza z airboxa i tą osłonkę czarną, która była na tej dziwnej iglicy.

I co to za wąż, który wychodzi z samego dołu airboxa (po lewej stronie moto), taki około 10-12mm. Nie wiem dlaczego mam ten wężyk zatkany i wydaje mi się to dziwne. Skoro jest zatkany to po co w ogóle istnieje? Tak ma być czy ktoś przede mną tam coś modyfikował?

pozdro 4 all
Wac
Aby osiągnąć rzeczy których dotąd nie osiągnąłeś, musisz zacząć robic rzeczy, których dotąd nie robiłeś
Wojtek
Posty: 4727
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:32
Lokalizacja: XXX

Wac żeby o to zapytał jakiś nowicjusz, ale Ty czołowy bohater tematu o szarpaniu pytasz a dawno opisane rzeczy ;-)

Wężyk ma być zaślepiony- w pewnym sensie - zdejmij i zajrzyj do jego środka :-/
Śrubkę pod osłonką nazwijmy ssaniem -jest opisana jako odkrycie - http://xt660.pl/viewtopic.php?t=1157&po ... c&start=45 :-D
Druga raczej nie służy do żadnej regulacji, bo tam pompa podaje po prostu benzynę pod ciśnieniem do wtryskiwacza :-D
Opcja szukaj i lepiej nie ruszaj tych śrubek ;-) :mrgreen:
Awatar użytkownika
Wac
Posty: 183
Rejestracja: 27 paź 2011, 21:21
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Wojtek, dzięki
opcja szukaj czasem zawodzi. szukałem i szukałem bo już kiedyś o tym czytałem, ale za cholerę nie mogłem trafić na te tematy. Chyba dawałem złe słowa kluczowe :mrgreen:
Temat szarpania wraca jak bumerang :-x
Jeszcze gdzieś była opisana jakaś modyfikacja rurki do airboxa, którą to się właśnie zaślepiało i bałem się, że to ta rurka. Nie umiałem też znaleźć tamtego opisu.
Wężyk zdjąłem i zajrzałem, nawet przedmuchałem i jest czysty.... i co dalej?? :mrgreen:
pozdro
Aby osiągnąć rzeczy których dotąd nie osiągnąłeś, musisz zacząć robic rzeczy, których dotąd nie robiłeś
Awatar użytkownika
Flaw
Administrator
Posty: 3618
Rejestracja: 07 wrz 2008, 20:19
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Wac pisze:I co to za wąż, który wychodzi z samego dołu airboxa (po lewej stronie moto), taki około 10-12mm.
To jest swego rodzaju wizjer. Jeśli zebrał się syf to czyścisz i sprawdzasz środek airboxa.
Większość użytkowników raczej nie zawraca sobie tym głowy. ;)
h e d o n i z m
Awatar użytkownika
Wac
Posty: 183
Rejestracja: 27 paź 2011, 21:21
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

a Ty nie mówisz czasem o tym mały żółtym przeźroczystym kapturku długości około 4cm?? Mi nie o to chodzi. To wiem, że służy do zbierania syfu.
Ja mówię o czarnej gumowej rurce długiej na jakieś 30cm, średnicy około 10-12mm, która wychodzi na samym dole z airboxa z jego lewego boku, praktycznie wychodzi gdzieś spod ECU. W linii pionowej pod czujnikiem temperatury powietrza dolotowego.
Aby osiągnąć rzeczy których dotąd nie osiągnąłeś, musisz zacząć robic rzeczy, których dotąd nie robiłeś
Awatar użytkownika
Bajros
Posty: 3302
Rejestracja: 10 lis 2008, 23:27
Lokalizacja: Warszawa

Wac, to jest po prostu odma. Flaw właśnie to miał na myśli.
Jedzie Jadzia Dziadzie ;) Braaap Braaap
"Tylne koło ucieka cały czas, przednie tylko raz"
Awatar użytkownika
Wac
Posty: 183
Rejestracja: 27 paź 2011, 21:21
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

ok. w takim razie podeprę się cytatem gdzieś z netu
"odma (potocznie) jest to polaczenie skrzyni korbowej z przewodem ssacym pomiedzy filtrem a przepustnica."
oraz
"zatkana to przedewszystkim wycieki oleju z silnika
niepodlaczona to nierówna praca silnika (jak jest przeplywomierz) oraz ssanie powietrza czyli zanieczyszczonego co przydluzszej eksplatacji powoduje uszkodzenie silnika
no i chyba najwazniejsze aspekt ekologiczny - zanieczyszczenie srodowiska przez HC"
Dlaczego więc u mnie ta rurka jest zatkana a nie podłączona gdzieś do przepustnicy :?:
Czy może to powodować u mnie to szarpanie :?: :roll:

-----------------------------------------------------------------------------

żeby nie było niedomówień chodzi mi o to:

widok z lewej pod airboxem
Obrazek
widok z prawej, nad sprzęgłem
Obrazek
Obrazek

-----------------------------------------------------------------------------

ten przewód to chyba
9 - Air filter breather hose

Obrazek
Aby osiągnąć rzeczy których dotąd nie osiągnąłeś, musisz zacząć robic rzeczy, których dotąd nie robiłeś
Awatar użytkownika
Flaw
Administrator
Posty: 3618
Rejestracja: 07 wrz 2008, 20:19
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Wac, mój błąd, myślałem to tym króćcu pod spodem.
h e d o n i z m
Awatar użytkownika
Wac
Posty: 183
Rejestracja: 27 paź 2011, 21:21
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Flaw, tak myślałem, że tak myślałeś, ehhehe. a możesz lub klokolwiek sprawdzić czy też macie zatkany ten wąż o którym piszę??
Aby osiągnąć rzeczy których dotąd nie osiągnąłeś, musisz zacząć robic rzeczy, których dotąd nie robiłeś
Awatar użytkownika
ZIBI
Posty: 437
Rejestracja: 23 lip 2012, 8:40
Lokalizacja: OSTROWIEC ŚW./W-WA

Spoko u mnie też jest zatkany takim plastikowym korkiem.
Awatar użytkownika
Wac
Posty: 183
Rejestracja: 27 paź 2011, 21:21
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

oto chodziło, dzięki ZIBI, :-D
Aby osiągnąć rzeczy których dotąd nie osiągnąłeś, musisz zacząć robic rzeczy, których dotąd nie robiłeś
Wojtek
Posty: 4727
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:32
Lokalizacja: XXX

No to po kolei:
Odma to to raczej nie jest- no chyba że odma airboxu.
Odma silnika to ten wąż po prawej wychodzący z góry skrzyni w oplocie wchodzący do takiej plastikowej czarnej puszki i dalej z niej już gołym wężem do airboxa
Obrazek

Ten długi zatkany odprowadza na zewnątrz ew. wodę lub olej zebrany w airbox'sie wystarczy, co jakiś czas wyjąć korek ;-)

edit: nie ma słowa plasticzany :-P
Ostatnio zmieniony 31 lip 2013, 15:46 przez Wojtek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Wac
Posty: 183
Rejestracja: 27 paź 2011, 21:21
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Wojtek, tak przypuszczałem bo nic innego już mi do głowy nie przychodziło. Dzięki za wyjaśnienia :-D

-------------------------------------------------------------------------

wiem, że to nie powinno tu być ale to tak przy okazji pokażę Wam jakiś mod airboxu, może ktoś się pokusi :twisted:
http://www.xt660.com/showthread.php?t=12547
Aby osiągnąć rzeczy których dotąd nie osiągnąłeś, musisz zacząć robic rzeczy, których dotąd nie robiłeś
Awatar użytkownika
Goral
Posty: 489
Rejestracja: 14 sie 2014, 16:10
Lokalizacja: Bielsko/Żywiec

Odkopię temat żeby nie zakładać nowego. Czy ma jakieś znaczenie w jakiem kierunku jest zamontowana odma silnika? Czy nie ma to znaczenia?
Awatar użytkownika
crazyrider12
Posty: 1459
Rejestracja: 04 mar 2010, 7:49
Lokalizacja: Krk/Siemianowice Śl

Jeśli pytasz o ten separator z czarnego plastiku pomiędzy wężem od silnika a wężem do airboxa to wąż od silnika musi być niżej niż niż wąż od airboxa-ot różnica :)
...bo każda okazja jest dobra by zjechać z utartej ścieżki i poszukać własnej ;)
ODPOWIEDZ