Czy warto zamienić XTR na XTZ Tenere??

jesteś ciekaw co na ten temat uważają pozostali użytkownicy? Pisz tutaj
Awatar użytkownika
Wac
Posty: 183
Rejestracja: 27 paź 2011, 21:21
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Powitać kolegów.
Na wstępie powiem, że przeszukiwałem już forum i poczytałem różne wpisy na temat Tenery, niemniej jednak chciałbym Was prosić o wypisanie w tym temacie plusów i minusów zamiany R-ki na Tenerę. Czy warto w to wchodzić, zważywszy na to, że do Tenery trzeba dopłacić?
Rozważam taką zamianę ze względu na to iż Tenera jest wyższa i wydaje się być większa, choć wymiary mówią, że dłuższa nie jest.
Z tego co wyczytałem to Tenera jest wyższa (chyba głównie przez owiewkę przednią) i szersza (chyba kierownica jest szersza), ma wyżej siedzenie. Zaletą są też kolektory puszczone bokiem co zwiększa prześwit.
Wadą może być większe spalanie i to chyba sporo, bo większość tekstów podaje, że Tenera pali 5-6l, a mój XTR pali 4. No i problem z mocą bo silnik ten sam a Tenera waży chyba 28kg więcej (181kg vs 209kg). Ładowność też taka marna jak w XTR - 190kg, więc na plus jej nie zapiszę.
Chciałbym się przesiąść na Tenerę, bo mi się podoba, ale jakoś nie widzę za bardzo sensownego wytłumaczenia "PO CO", więc proszę Was o pomoc w podjęciu decyzji.
dzięki z góry
pozdro
Aby osiągnąć rzeczy których dotąd nie osiągnąłeś, musisz zacząć robic rzeczy, których dotąd nie robiłeś
Awatar użytkownika
Herflick
Posty: 1676
Rejestracja: 19 lip 2009, 20:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Wac nosiłem się z identycznym zamiarem. Przejechałem się na zlocie Warszawskim Tenerą i chociaż dużo bardziej podoba mi się od R to różnice w pierwszym odczuciu były na tyle znikome, że odpuściłem temat.
Jestem "nieumi" i o tym wiem, o tym wiem, że jestem "nieumiem"
Awatar użytkownika
Flaw
Administrator
Posty: 3618
Rejestracja: 07 wrz 2008, 20:19
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Według mnie tenerka ma jeden duży plus.
Jest najładniejsza z całego rodzeństwa ;)
h e d o n i z m
Awatar użytkownika
czarnuch
Posty: 1261
Rejestracja: 17 mar 2010, 9:57
Lokalizacja: WROCŁAW
Kontakt:

Flaw pisze:Według mnie tenerka ma jeden duży plus.
Jest najładniejsza z całego rodzeństwa ;)
:shock: :shock: :shock:

adminie :!: to chyba żart jakiś!! R-ka jest najładniejsza!!!

XT660R jest najpiękniejsza, najwierniejsza, najdzielniejsza, wszystkie skarby świata tracą przy niej wartość, a wielkim przeżyciem estetycznym jest patrzeć na taki śliczny sprzęt, ja zawsze patrzę na nią jak na tęczę...w zachwycie!!A gdy zobaczyłem ją po raz pierwszy wiedziałem,że zostanie moja...jedyna...na zawsze :mrgreen:
P.s. to nie prawda,że chciałem ją kiedyś sprzedać - mieliśmy kryzys ;-)
Doświadczenie przychodzi z wiekiem...najczęściej jest to wieko od trumny ;-)
Awatar użytkownika
Wac
Posty: 183
Rejestracja: 27 paź 2011, 21:21
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

czarnuch, hehe, a czym Cię tak oczarowała po raz drugi, że kryzys minął? może i ja spróbuję tej sztuczki, bo jak na razie trzymam z Flawem, Tenere jest baaaaaardzo ładna i bardziej..... męska :mrgreen:
Aby osiągnąć rzeczy których dotąd nie osiągnąłeś, musisz zacząć robic rzeczy, których dotąd nie robiłeś
Awatar użytkownika
Herflick
Posty: 1676
Rejestracja: 19 lip 2009, 20:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Wac: Czarnuch przekleił mowę do teścia jak prosił o rękę córki... :)

A Teresa najpiękniejsza.. Bonzo potwierdzi :)
Jestem "nieumi" i o tym wiem, o tym wiem, że jestem "nieumiem"
Awatar użytkownika
Wac
Posty: 183
Rejestracja: 27 paź 2011, 21:21
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

buahahhaaa, dobre :-D
Aby osiągnąć rzeczy których dotąd nie osiągnąłeś, musisz zacząć robic rzeczy, których dotąd nie robiłeś
Awatar użytkownika
czarnuch
Posty: 1261
Rejestracja: 17 mar 2010, 9:57
Lokalizacja: WROCŁAW
Kontakt:

:mrgreen: Kędzior na drugie ma Teresa hahahahahah :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Doświadczenie przychodzi z wiekiem...najczęściej jest to wieko od trumny ;-)
Arturros
Posty: 109
Rejestracja: 10 maja 2013, 14:26
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Te 5-6l/100km, to trzeba już dawać w palnik żeby tyle skopciła. Tutaj sobie popatrz: http://www.spritmonitor.de/en/overview/ ... owerunit=2
A po co by można zmienić... Chyba lepszy dla dalej podróżujących, bo duży baniak i lepsza ochrona przed wiatrem.
Obrazek | Obrazek
Awatar użytkownika
@rek
Posty: 59
Rejestracja: 15 lut 2012, 16:31
Lokalizacja: Konin

Generalnie jeżeli potrzebujesz motocykl do turystyki, to co będziesz musiał w R-ce uzupełnić/dokupić w Z-ce masz już w standardzie (szyba,zbiornik,kanapa,kolektory bokiem, etc;)

Moja tenera pali między 4-5 litrów, max przejechany dystans na zbiorniku to 550km i o własnych siłach zajechała na stację ;)

Charakterystyka momentu zdaje się być inna, tenera ciągnie bardziej liniowo.

Tenera ma znacznie lepsze hamulce choć i te szału nie robią ;)

Można podróżować komfortowo z prędkościami do 150km/h

Podoba się ;) ale o gustach nie dyskutujemy ;)

Tenerą jeżdżę 2-gi sezon eRką miałem okazję polatać kilka razy.

Jeżeli ma być to moto "wyprawowe" warto zainwestować w Tenere, choćby dlatego, że nie ma najmniejszego problemu z doszpejeniem.
Ostatnio zmieniony 01 paź 2013, 20:03 przez @rek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Wac
Posty: 183
Rejestracja: 27 paź 2011, 21:21
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

@rek, dzięki wielkie, właśnie o takie wypowiedzi mi tu chodzi.
Szybę i kanapę mam w swojej R-ce, w sensie, że turystyczne :-) ale brakuje mi trochę miejsca.
Aby osiągnąć rzeczy których dotąd nie osiągnąłeś, musisz zacząć robic rzeczy, których dotąd nie robiłeś
wittek
Posty: 205
Rejestracja: 02 lis 2011, 20:24
Lokalizacja: Warszawa

Ja na Tenerze byłem i w Rumunii i na Krymie - na szosówkach, i na Pałuku - na kostkach - wszędzie dawała radę, minusy bym znalazł oczywiście - pierwszy to te 10km za mało i 10kg za dużo ale cóż.
Nie ma rzeczy uniwersalnych jednak Tenera bardzo się do nich zbliża-po kilku miesiącach dylematów czy pozbyć się Tenery i wskoczyć na f800gs zostałem jak na razie przy tym co mam. Jestem zadowolony.
Arturros
Posty: 109
Rejestracja: 10 maja 2013, 14:26
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

wittek pisze:...10km za mało i 10kg za dużo ale cóż.
Nie ma rzeczy uniwersalnych...
KTM LC8 :mrgreen: Tylko żeby to słabo skręcające bydle paliło tyle co motocykl, a nie stary polonez :evil: XTek daje jednak coś, czego niema żaden inny konkurent - o wiele większą pewność, że nie zrąbie się w czarnej du..e daleko od domu. F800GS zbiera opinie od skrajnie dobrych, do skrajnie złych, typu rozsypka 500km od wyjazdu z salonu. Jak dla mnie, bliski ideału jest KTM 690 grzebnięty na advenczera, coś jak -> to <- czym jedzie ten ciekawy koleś. Ale nie o tym temat, nie zaśmiecam więcej :oops:
Obrazek | Obrazek
ODPOWIEDZ