Test interkomu SENA SMH10

jesteś ciekaw co na ten temat uważają pozostali użytkownicy? Pisz tutaj
Awatar użytkownika
Herflick
Posty: 1676
Rejestracja: 19 lip 2009, 20:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Jutro się dowiem jaki to był model.. ale taki gdzieś sprzed 2 lat.
Jestem "nieumi" i o tym wiem, o tym wiem, że jestem "nieumiem"
Awatar użytkownika
SayTen
Posty: 347
Rejestracja: 02 mar 2011, 22:16
Lokalizacja: Warszawa

Ooo to jest dobry temat.
Midland w zeszłym roku miał duże problemy z łączeniem się do WIN7. Teraz mam ósemkę i dziwne przeświadczenie, że w ogóle nie da się podłączyć tego urządzenia do komputera w celu robienia ustawień/poprawek pierdół.

Sprawdzę to natomiast.
Awatar użytkownika
Herflick
Posty: 1676
Rejestracja: 19 lip 2009, 20:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Szymon ma Scala Rider G4 którą mocno sobie chwali.
Jechałem z nim kiedyś na dwóch Scalach G4 do Mrągowa na piknik country i sprawował się doskonale, sprawdziliśmy zasięg i przy około 1,5km było wszystko ok.
Jestem "nieumi" i o tym wiem, o tym wiem, że jestem "nieumiem"
Awatar użytkownika
Bajros
Posty: 3302
Rejestracja: 10 lis 2008, 23:27
Lokalizacja: Warszawa

Herflick pisze:sprawdziliśmy zasięg i przy około 1,5km było wszystko ok
Jeśli rzeczywiście udało Wam się osiagnąć taki zasięg to super warunki musiałbyć.
Korzystam z tego modelu (G4) i praktyczna odległość to 500-600metrów według mnie. Podpisuję się wszystkim co mam za faktem funkcjonalności interkomów i tym co napisał Wojtek i Herflick.
Jedzie Jadzia Dziadzie ;) Braaap Braaap
"Tylne koło ucieka cały czas, przednie tylko raz"
Awatar użytkownika
Łasica
Posty: 783
Rejestracja: 19 lis 2009, 11:32
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Okej, Moje osobiste wrażenia po dwóch dniach użytkowania SENA SMH10RD-01

Zalety:

+ do 120km/h słychać drugi interkom bardzo dobrze, jakość dźwięku bardzo dobra, korekcja szumów również
+ interkomu na kasku prawie nie widać - mały cienki plasterek, nie ma obaw przed złamaniem antenki czy czegokolwiek ;-)
+ wszystko na osobnych kabelkach (mikro, głośniki, mała bateria) dość łatwo to upchnąć pod wyściółką kasku
+ w miarę łatwa obsługa, o ile zapamięta się kilka skrótów klawiszowych
+ bateria wg. instrukcji ma wytrzymać 2,5h rozmów i 8,5h czuwania - na razie bateria wytrzymała jakieś 9h czuwania + trochę rozmów podczas jazdy, ale nie za dużo i obecnie stan baterii to "medium" czyli 30-70%
+ po wyłączeniu i włączeniu interkomu, wystarczy na telefonie połączyć się z interkomem przez bluetooth - nie trzeba go za każdym razem od nowa parować

Wady:
- interkom ma niby zaokrąglony kształt więc powinien pasować do wszystkich kasków, ale jednak nie pasuje idealnie do końca, nie ma możliwości podgięcia go. Mogli go wykonać w całości z twardej gumy lub bardziej elastycznego tworzywa aby lepiej dopasować do skorupy. Przy montażu na rzep delikatnie odchodzi po bokach co daje wrażenie (być może mylne) że łatwo go oderwać.
- 900m zasięgu czyli to co producent podaje to niestety mit. na otwartej przestrzeni maksymalny zasięg interkomu to ok 800m i to komunikacja już z wielkim trudem :/
normalnie słychać do 500m, ale jak się zdarzy zakręt w lesie czy w mieście to już trzaski i problem, powyżej 500m dystansu tak samo :-(
- cena 1200zł z wysyłką
- głośniki mogłyby być nieco mniejsze/cieńsze
- przy 120km/h nic nie słyszałem przez telefon, musiałem zwolnić do 80km/h żeby porozmawiać normalnie bo wystąpiły trzaski i urywało rozmowę (ale może nie miałem zasięgu akurat)

Nie będę omawiał funkcji interkomu, ponieważ to jest dostępne w internecie, ale funkcje SENA SMH10R są mocno rozbudowane.
Przedstawiłem tylko swoją opinię, choć tak na prawdę nie mam porównania z innymi markami/modelami.
Ogólnie polecam interkom jako urządzenie samo w sobie - świetna sprawa.
Obrazek ::BIKEPICS:: | XT660X -> BMW F800GS
luk2asz
Posty: 45
Rejestracja: 15 mar 2013, 13:08
Lokalizacja: Kraków

A czy próbowałeś łączyć się z innymi producentami, np. Scala. U mnie z połączeniem nie było problemu tyle że w ogóle nic nie słyszę, jest bardzo cicho i zwiększanie głośności nic nie daje.
Awatar użytkownika
Łasica
Posty: 783
Rejestracja: 19 lis 2009, 11:32
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

nie
Obrazek ::BIKEPICS:: | XT660X -> BMW F800GS
Awatar użytkownika
Herflick
Posty: 1676
Rejestracja: 19 lip 2009, 20:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

luk2asz - miałem przez moment ten sam problem łącząc się ze scalą... ale sam ustał, później działało tylko ja mam niższy/starszy model seny.
Jestem "nieumi" i o tym wiem, o tym wiem, że jestem "nieumiem"
mskrzypo
Posty: 86
Rejestracja: 29 lip 2013, 10:09
Lokalizacja: Chocianów

Panowie czy jest możliwość nagrywania rozmów z intercomów SENA?
Planuję kupić dwa zestawy oraz zestaw bluetooth dla plecaczka. Czytałem jak ktoś wcześniej pisał, że tak można zrobić.

Czy kupująć SENA SMH5 też będę miał opcję parowania z dodatkowym zestawem bluetooth dla plecaczka?
Awatar użytkownika
oltom22
Posty: 32
Rejestracja: 16 mar 2014, 15:29
Lokalizacja: Krosno

Właśnie przyszedł mi zestaw sena 10s duble.
Już żałuje że tak późno kupiłem jest to rewelacyjne rozwiązanie.Radio rewelacja,rozmowy przez telefon rewelacja,dziś jechałem z synem rozmowa między nami super.Będzie cieplej połączymy ze znajomym i zobaczymy jak się zachowuje.Jak narazie banan na ustach.
Obrazek
Awatar użytkownika
yomek
Posty: 52
Rejestracja: 12 kwie 2015, 16:02
Lokalizacja: Kalisz

Jaka cena i zasięg? Bede powoli rozglądał się za interkomem, z tym że interesuje mnie coś o większym zasięgu, do zastosowania pomiędzy motocyklistami
Pozdrawiam: :)
ODPOWIEDZ