Regulacja zaworów

jesteś ciekaw co na ten temat uważają pozostali użytkownicy? Pisz tutaj
Wojtek
Posty: 4727
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:32
Lokalizacja: XXX

Bajros pisze:Hmm mi policzyli w serwisie motocyklowym 200zł! ....
Bo niby dużo rozbierania było...
Bajros drugim razem kup flaszkę i podskocz do Tuszyna, będzie taniej i jeszcze imprezka :lol:
Awatar użytkownika
bonzo
Posty: 3181
Rejestracja: 23 lut 2009, 0:34
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Ja tam nic nie ruszam do 20tyś tak jak w manualu napisali bo niby po co jak moto śmiga bez zarzutu :)
"Podczas dobrej jazdy na motocyklu przeżywasz więcej w ciągu 5 minut niż niektórzy ludzie przez całe swoje życie."
Awatar użytkownika
Bajros
Posty: 3302
Rejestracja: 10 lis 2008, 23:27
Lokalizacja: Warszawa

pancio pisze:he he no to ladnie Ciebie skroili. Gdzie tak kroia??
w Warszawie rzeczjasna, takie ceny mniej więcej z tym, że ja zapłaciłem górny przedział hehe

Wojtek, oczywiście następnym razem tak zrobię i przyjadę do Ciebie :-)
Jedzie Jadzia Dziadzie ;) Braaap Braaap
"Tylne koło ucieka cały czas, przednie tylko raz"
Awatar użytkownika
Beret
Posty: 279
Rejestracja: 29 lis 2008, 18:08
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wojtek...mam pytanko...ile zajmuje regilacja...i jak bardzo jest to skomplikowane?
Super Fakin Motard!
Wojtek
Posty: 4727
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:32
Lokalizacja: XXX

Zdjąć owiewki i zbiornik, pokrywki zaworów i wtedy 20 minut
Awatar użytkownika
Beret
Posty: 279
Rejestracja: 29 lis 2008, 18:08
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

myslisz ze znajdziemy czas zeby to wyregulowac u Ciebie?
pytam bo skoro Toudi napisal ze mial rozregulowane bardzo, a ja kupilem moto tam gdzie on to obawiam sie ze u mnie tez moze byc do robienia...
Super Fakin Motard!
Wojtek
Posty: 4727
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:32
Lokalizacja: XXX

zobaczymy na razie z niczym już nie mogę zdążyć :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Flaw
Administrator
Posty: 3618
Rejestracja: 07 wrz 2008, 20:19
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Beret ale musisz już przyjechać takim rozebranym żeby Wojtek mógł na szybko wyregulować zawory :twisted:
h e d o n i z m
Awatar użytkownika
Beret
Posty: 279
Rejestracja: 29 lis 2008, 18:08
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

hehehe
zeby podniesc poziom trudnosci bedziemy regulowac bez rozkladania...np przez komin:)
Super Fakin Motard!
Awatar użytkownika
boe
Posty: 13
Rejestracja: 07 sie 2009, 14:56
Lokalizacja: Kraków

czolem,
pozwólcie, że się wtrące, ale temat może mieć coś wspólnego z moim domniemanym problemem. A konkretnie.
Bylem dziś w serwisie wymieniać tylną oponę i ... ledwo co zsiadłem z motoru i mechanik pyta się mnie co mi tak ten motocykl klekocze :) Mówił, że w jednocylindrówkach to normalne, ale nie aż tak bardzo jak u mnie. Przy okazji zaznaczę, że Ci ludzie powinni się znać na rzeczy bo na hali stało ze 30 enduro róznego typu. Goście są z Nowego Targu.

Najgorsze jest to, że ja jestem laikiem jeśli chodzi o motory. Ta XTrka jest moim pierwszym motocyklem i w zasadzie dopiero się uczę. A gdzie tu rozpoznać czy mi dobrze klekocze czy nie.

On mówił coś o rozrządzie, wale, prawde mówiąc hgw co on do mnie mówił :P

Tryb diagnostyczny nie pokazuje błedów. Ale może to nie wszystko potrafi.

Możecie jakoś pomóc, coś doradzić?

Dzięki
Awatar użytkownika
bonzo
Posty: 3181
Rejestracja: 23 lut 2009, 0:34
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

boe ile ten twój XT ma przejechane? Mój kolega mechanik powiedział że przy naszych jadzkach to regulacja zaworów prawdopodobnie po 60-80tyś i nawet nie ma co patrzeć wcześniej.
Jak wrócisz na Kraków to skontaktuj się z fire123 posłuchasz jego jadzki i zobaczysz czy jest istotna różnica. Albo podjedz do salonu yamahy w krakowie (tommarg) sporo tam ludzi serwisuje motocykle więc mają doświadczenie to Ci powiedzą co może być przyczyną
"Podczas dobrej jazdy na motocyklu przeżywasz więcej w ciągu 5 minut niż niektórzy ludzie przez całe swoje życie."
Awatar użytkownika
laif
Posty: 393
Rejestracja: 24 mar 2009, 18:15
Lokalizacja: Turek
Kontakt:

Dla mnie jak ktoś na oko zaczyna oceniać usterki z wnętrza silnika i przy tym za dużo gada , to gada głupoty!
"Biere każde auto z boku"
... droga nie prowadzi mnie do domu, ona jest moim domem....
XT 660 X 05rED Obrazek
Awatar użytkownika
Silent_BoB
Posty: 280
Rejestracja: 07 lut 2009, 10:43
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

laif pisze:Dla mnie jak ktoś na oko zaczyna oceniać usterki z wnętrza silnika i przy tym za dużo gada , to gada głupoty!
zgadzam się, przeważnie naciągają na robotę.
do ludzi stawaj przodem...bo zawsze znajdzie się ktoś kto chce cię wydymać...
Awatar użytkownika
boe
Posty: 13
Rejestracja: 07 sie 2009, 14:56
Lokalizacja: Kraków

Macie racje. chyba trzeba bedzie ja zabrac do yamaha w krakowie i tam sie zajma jadzią odpowiedni specjaliści.
A przy okazji jak już będę w Krakowie to rzeczywiście muszę się z kimś spotkać kto ma XT.

btw. nie wiem ile mam faktycznie kilometrów nabite bo mam wymieniony licznik ( tak już kupiłem). W książce serwisowej wpis z sierpnia 2008 to 16 tys. ale co potem to juz nie wiem. Podejżewam że napewno jest więcej nabite, ale ile to już nigdy się nie dowiem. Jak narazie sprzęt jezdzi :)
Dzieki
Awatar użytkownika
berserkers
Posty: 965
Rejestracja: 25 mar 2009, 12:22
Lokalizacja: Szczecin/ Bezrzecze

Jak byłem w serwisie Yamahy we Wroclawiu na sprawdzeniu moto przed kupnem to gosciu powidziel ze spotkal sie z przypadkami ze regulacje zaworów przeprowadzano juz przy 14tys km....
ODPOWIEDZ