Ten niesczęsny wzrost ;)

jesteś ciekaw co na ten temat uważają pozostali użytkownicy? Pisz tutaj
vintage
Posty: 3
Rejestracja: 23 sty 2015, 16:40
Lokalizacja: Kraków

Hej,

Przymierzam się do zakupu XT660Z, ale ponieważ mam tylko 198cm wzrostu i 120kg żywej wagi zastanawiam się czy jednak się niej zmieszczę... Jest może ktoś o podobnych wymiarach kto mnie uspokoi, że tak? ;) Ewentualnie ktoś z Krakowa udostępni machinu do przymiarki?

Pozdrawiam
Vintage
Awatar użytkownika
SayTen
Posty: 347
Rejestracja: 02 mar 2011, 22:16
Lokalizacja: Warszawa

Jeżeli chodzi o wzrost, to przy moim -5 do Ciebie raczej obie nogi mogłem postawić całymi stopami na ziemi. W drodze pozycja raczej komfortowa- chociaż daleko nie zajechałem.

Co do kilogramów, to już chyba kwestia indywidualnego rozlokowania ;-)

Przymiarki polecam autoryzowanych dealerów. Na ogół bardzo się cieszą, gdy mogą pomóc- ot chociażby TEN
delirium
Posty: 537
Rejestracja: 23 sty 2015, 20:50
Lokalizacja: Krakow

Przymierzam się do zakupu XT660Z, ale ponieważ mam tylko 198cm wzrostu i 120kg żywej wagi zastanawiam się czy jednak się niej zmieszczę... Jest może ktoś o podobnych wymiarach kto mnie uspokoi, że tak? ;) Ewentualnie ktoś z Krakowa udostępni machinu do przymiarki?

Pozdrawiam
Vintage

To raczej powinienes celowac w wersje bez ABS ktora jest znacznie wyzsza i przypuszczam bylaby w sam raz dla Ciebie. Ja mam 185cm i 108kg wagi i prztyznam ze jest dla mnie troche za wysoka, dopiero ta z ABS jest w sam raz. Waga nie problem, moto wytrzyma ;)

Problem tylko ze tej wersji bez ABS nie oferuja juz w Polsce :(
vintage
Posty: 3
Rejestracja: 23 sty 2015, 16:40
Lokalizacja: Kraków

Dzięki za info, odległości od ziemi to się nie boję, tu raczej powinno być ok, bardziej interesuje mnie złożenie nóg na podnóżkach, i czy nie przeszkadzają plastiki na baku, gmole przy takich długościach nogi... póki co wzrostowo najbardziej pasowała mi varadero, dl był średni... ale to ciężkie klamoty, stąd nadzieja na yamahę... pewnie istnieją wyższe siodła ewentualnie obniżone podnóżki, może jakiś nadwymiarowiec ;) przetarł szlaki w tym temacie?
jedrek505
Posty: 55
Rejestracja: 22 wrz 2011, 0:09
Lokalizacja: Biała Podlaska
Kontakt:

Ja 193cm wzrostu, złożenie nóg jak dla mnie jest b.dobre, tak samo plastiki jak i zbiornik nie przeszkadzają.
Naprawdę wolnym można być będąć bardzo bogatym, bardzo biednym, lub jadąc na motorze przed siebie.
Arkan
Posty: 4
Rejestracja: 03 lis 2013, 1:46
Lokalizacja: Warszawa

vintage pisze:Hej,

Przymierzam się do zakupu XT660Z, ale ponieważ mam tylko 198cm wzrostu i 120kg żywej wagi zastanawiam się czy jednak się niej zmieszczę... Jest może ktoś o podobnych wymiarach kto mnie uspokoi, że tak? ;) Ewentualnie ktoś z Krakowa udostępni machinu do przymiarki?

Pozdrawiam
Vintage
Mam 200cm i 114kg. Tenerka może być najwygodniejszym motorem dla wysokiego, ale jeśli ma dobrze jeździć poza asfaltem to musi być dostosowana:

1. Zawieszenie - seryjny przód i tył dla osoby pow 100kg to żart (dla lzejszych zresztą też nie błyszczy). Przód wymiana sprężyn na progres + kartridże racetecha. Tył - cokolwiek ze sprężną dobraną pod Twoją wagę (standartowa jest na ca 80kg) - czyli ca. 130kg. Ja mam ohlinsa 120kg
2. Podwyższenie siedzenia - ja jeżdżę na +4cm Kahedo
3. Obniżone podnóżki - sw motech (-15mm)
4. Wysoka kierownica - magura ax2 + rajsery wg potrzeb (jeśli założysz amortyzator skrętu, to nie kupuj rajserów bo będą w zestawie). Przy podniesieniu będziesz potrzebował dłuższych linek

Po takich dostasowaniach tenerka stała się bardziej komfortow niż mój duży gs1200 adv :-)
vintage
Posty: 3
Rejestracja: 23 sty 2015, 16:40
Lokalizacja: Kraków

Dzięki wielkie Arkan za pomoc, pocieszyłeś mnie troszeczkę ;). Dzisiaj byłem w RingRoad i niestety nie mają małej Tenerki w salonie, druga przykra informacja to, że w tej chwili będzie tylko dostępna na zamówienie, bo Yamaha nie przewidziała w tym roku sprzedaży tego modelu w Polsce... za to posiedziałem na dużej tenerce i to jest dopiero prom... ;) póki co nie pozostało mi nic innego jak polowanie na jakiś okaz w okolicy :(
Awatar użytkownika
Bajros
Posty: 3302
Rejestracja: 10 lis 2008, 23:27
Lokalizacja: Warszawa

Arkan, zaprezentował Ci super przepis na dopasowanie motocykla do swoich potrzeb - brawo!

Przepraszam za lekki offtop ale zastanawiam się o co chodzi z polityką Yamahy, ludzie chcą kupować ten motocykl w wersji bez abs, a oni tego nie oferują, i jeszcze do tego nie przewidują w tym roku sprzedaży tego modelu w Polsce... :?:
Awatar użytkownika
Flaw
Administrator
Posty: 3618
Rejestracja: 07 wrz 2008, 20:19
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Przepraszam za lekki offtop ale zastanawiam się o co chodzi z polityką Yamahy, ludzie chcą kupować ten motocykl w wersji bez abs, a oni tego nie oferują, i jeszcze do tego nie przewidują w tym roku sprzedaży tego modelu w Polsce... :?:
Przepisy unijne....
Za niedługo wejdzie ESP do obowiązkowego wyposażenia motocykla :-|
h e d o n i z m
Awatar użytkownika
crazyrider12
Posty: 1459
Rejestracja: 04 mar 2010, 7:49
Lokalizacja: Krk/Siemianowice Śl

Arkan dobrze radzi. Problemem przy twoim wzroście mogą być kolana pod brodą-wyższe siedzenie np Turatecha rozwiązuje częściowo ten problem.
...bo każda okazja jest dobra by zjechać z utartej ścieżki i poszukać własnej ;)
ODPOWIEDZ