Jaki xenon do xtr

jesteś ciekaw co na ten temat uważają pozostali użytkownicy? Pisz tutaj
ziajami
Posty: 1
Rejestracja: 29 gru 2014, 22:17
Lokalizacja: Zawadzkie

Siemka, w tym tygodniu zacznę mą przygodę z XTR. Lecz na pewno chciałbym zamontować w niej xenon. Czy możecie mi polecić jakieś pewne xenony?

Sama żarówka chyba nie wystarczy więc zestaw z przetwornicą.
Phantom
Posty: 105
Rejestracja: 10 sie 2013, 13:52
Lokalizacja: Św-ce

Wywalcie ten temat. Jak widzę Home-made Zenon w autach albo moto to mam ochotę się zatrzymać i rzucić kamieniem. Ludzie litości... Więcej złego jak dobrego.
I piszę to jako zawodowy kierowca.
Awatar użytkownika
mik1046
Posty: 655
Rejestracja: 11 paź 2011, 0:10
Lokalizacja: Mazańcowice
Kontakt:

Phantom,

Zalicz takiego dzwona jak ja to zrozumiesz po co rażący reflektor w moto. :roll:
XTR/BMW w 3 odmianach / Mt09 Tracer / Ktm 1090 co następne nie wiem może T7
Awatar użytkownika
SayTen
Posty: 347
Rejestracja: 02 mar 2011, 22:16
Lokalizacja: Warszawa

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=5109911625
Tu masz fajną lampę i z homologacją. Może nie będziesz oślepiać mijanych kierowców.
Awatar użytkownika
pancio
Posty: 2383
Rejestracja: 05 lut 2009, 10:13
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

mik1046 zalicz takiego dzwona jak ja..... Osobiście nie nawidzę jak motórzyści cisną na długich albo xenonach, zadowolony ten co ma a cała reszta mruży oczy.
A więc, z lewej nadjeżdża jakiś skuter. Z prawej też nic nie jedzie :)
Awatar użytkownika
BZ
Posty: 154
Rejestracja: 15 kwie 2015, 14:49
Lokalizacja: Tarnów

mik1046 pisze:Phantom,

Zalicz takiego dzwona jak ja to zrozumiesz po co rażący reflektor w moto. :roll:
Nie widzę związku z "xenonem" a dzwonem, podejście tak samo mylne jak "skoro słyszą to mnie puszczą".

W jaki sposób oślepiające światło miałoby pomóc w zauważeniu motocykla? Skoro coś mi wali po oczach to skąd mam wiedzieć co to jest i jak się porusza?

Jestem generalnym wrogiem "akcesoryjnych" świateł, zwłaszcza wszelkich xenonów czy led-ów. Co ci szkodzi mieć takie jak producent (a oni raczej wiedzą co montują) założył?


Pozdrawiam,
Bartek
Awatar użytkownika
wit
Posty: 901
Rejestracja: 17 cze 2009, 18:48
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

Polecam częstą kontrole światła za pomocą śrubki pod reflektorem w zależności od obciążenia.
Awatar użytkownika
Gilu
Posty: 251
Rejestracja: 12 maja 2014, 21:18
Lokalizacja: Rzeszów

Za pseduo xenon w samochodach i motocyklach powinna być kara - 300 batów.
Awatar użytkownika
crazyrider12
Posty: 1459
Rejestracja: 04 mar 2010, 7:49
Lokalizacja: Krk/Siemianowice Śl

Za niespoglądanie w lusterka też 300 batów!
...bo każda okazja jest dobra by zjechać z utartej ścieżki i poszukać własnej ;)
Awatar użytkownika
Gilu
Posty: 251
Rejestracja: 12 maja 2014, 21:18
Lokalizacja: Rzeszów

Chyba nie pijesz do mnie? :mrgreen: Ja dziś nie spoglądałem bo urwałem :-(
Awatar użytkownika
crazyrider12
Posty: 1459
Rejestracja: 04 mar 2010, 7:49
Lokalizacja: Krk/Siemianowice Śl

Nie, nie... nie do Ciebie ;) Dla wszystkich kierowców i kierowniczek co nie używają lusterek, bez znaczenia czym powożą. Sorry za OT.
...bo każda okazja jest dobra by zjechać z utartej ścieżki i poszukać własnej ;)
Awatar użytkownika
mik1046
Posty: 655
Rejestracja: 11 paź 2011, 0:10
Lokalizacja: Mazańcowice
Kontakt:

Ja miałem xenon przez rok
Dobrze ustawiłem i nikt mi nie narzekał nikt nie mrugał.

A co ma mój dzwon do światła gość wyjechał z podporządkowanej twierdząc że mnie nie widział,
ba nawet powiedział że światła miałem wyłączone a tu mały zonk bo światła same się włączają a żarówka w wyrwanej lampie była sprawna.
Phantom pisze:Wywalcie ten temat
Wkurza mnie takie podejście, każdy ma prawo zapytać.

Poza tym był już temat o xenonach i nie było takiego poruszenia i opluwania.
XTR/BMW w 3 odmianach / Mt09 Tracer / Ktm 1090 co następne nie wiem może T7
Awatar użytkownika
SayTen
Posty: 347
Rejestracja: 02 mar 2011, 22:16
Lokalizacja: Warszawa

Ja się zastanawiałem nad światłami do jazdy dziennej montowanymi w handbarach.
Główne zalety, to to, że świecą prosto w oczy, więc łatwiej zauważyć, a jednocześnie nie oślepiają. Druga - są szeroko rozstawione, więc łatwiej określić prędkość z jaką się zbliżasz.
CZARO
Posty: 65
Rejestracja: 31 sty 2014, 21:36
Lokalizacja: Białytsok

jak dla mnie xenon to totalna wiocha i syf dla gimbusów na skuterkach 50-kach...... bez urazy

mik1046 chłop co ci wymusił i cię nie widział to dla tego że nie patrzył, i nie będzie cie widział nawet jak byś mu prosto latarką świecił w oczy.... ,co do ,,nie oślepiania'' bo nie narzekali i nie mrugali to totalna bzdura ,ja nie mrugam każdemu za przeproszeniem durniowi co jeździ na długich lub xenonach co nie znaczy że mnie to nieoślepia i nie wqrwia .....a nawiązując do sytuacji - jeżdżę w pracy dużymi busami i prędkości mam dość mocno przepisowe a wiele razy ktoś wyjeżdża z podporządkowanej i potem przepraszają lub tłumaczą że nie widzieli ,i wtedy mówię kolegom z pracy którzy ze mną jadą że w ten sposób giną motocykliści .tylko sprawca wtedy tłumaczy że jednoślad leciał z ponaddźwiękową prędkością, a prawda jest taka że dużemu busowi w białym lub żółtym kolorze jadącemu 50km/h też zajeżdżają i nie widzą. reasumując jak byś się nie obwiesił i jak byś nie oślepiał jak ktoś nie patrzy to i tak ciebie nie zobaczy. więc po co wqrwiać innych ,normalnych uczestników ruchu którzy jadą z naprzeciwka.
romet ogar205 , yamaha fazer1000 , kawasaki z400 cafe racer ,yamaha majesty400 , suzuki burgman650 executive , suzuki DL650 V-strom , xt660z tenere,honda hornet....
Awatar użytkownika
Flaw
Administrator
Posty: 3619
Rejestracja: 07 wrz 2008, 20:19
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Udało mi się odszukać test żarówek diodowych do samochodu / motocykla, który kiedyś czytałem.
http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=11682

Też jestem przeciwnikiem jazdy na długich. Co z tego, że Cię widzą jak światło oślepia i nie można ocenić z jaką prędkością pojazd się zbliża.
To już lepiej dołożyć np dodatkowe halogeny LED z opcją świateł do jazdy dziennej.
h e d o n i z m
ODPOWIEDZ