Drgania lusterek / na podnóżkach

jesteś ciekaw co na ten temat uważają pozostali użytkownicy? Pisz tutaj
Awatar użytkownika
yomek
Posty: 52
Rejestracja: 12 kwie 2015, 16:02
Lokalizacja: Kalisz

Witam,

LUSTERKA:

Jak wygląda u was sprawa z drganiem lusterek? Przejrzałem kilka wątków w sieci, widzę, że nie tylko ja mam z tym problem. Mam tutaj na myśli drgania szkieł, przez co odbicie w lusterku jest kompletnie zamazane.

Macie własne patenty, a być może stosowaliście tzw "adaptery"?
http://www.moto-akcesoria.pl/adaptery-t ... ha,p,21224

PODNÓŻKI:


W trasie od 120 - 130 km - dramat. Wiadomo, taki piec, więc jest to klasyczny objaw. Mam jednak przed sobą 14 dniową trasę, zastanawiam się czy są metody, aby wyeliminować mało przyjemne drgania, ktore na autostradach beda upierdliwe. Może coś zasugerujecie?

Z góry dzięki za opinie i ew. sugestie.
Pozdrawiam: :)
Awatar użytkownika
Flaw
Administrator
Posty: 3618
Rejestracja: 07 wrz 2008, 20:19
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Jakie masz podnóżki? Standardowe z gumą czy jakieś akcesoryjne?
h e d o n i z m
Awatar użytkownika
SayTen
Posty: 347
Rejestracja: 02 mar 2011, 22:16
Lokalizacja: Warszawa

Adaptery do lusterek wydają się ciekawym rozwiązaniem, bo dodatkowo również je podniosą. Mniej wibracji i mniej łokci brzmi jak spora korzyść za niewielkie pieniądze. Alternatywnie możesz wypróbować cięższe lusterka, lub te dociążyć na próbę. Większa bezwładności powinna zmniejszyć drgania przy wyższych obrotach.

Co do podnóżków to tylko więcej gumy na nim. Możesz również trzymać się mocniej kolanami baku. ;-)
Awatar użytkownika
Goral
Posty: 489
Rejestracja: 14 sie 2014, 16:10
Lokalizacja: Bielsko/Żywiec

yomek, jak byś czasem kupił te adaptery to daj znać jak się spisują. Ja też nic nie widzę w lustrach od 100km/h;P
Awatar użytkownika
pancio
Posty: 2383
Rejestracja: 05 lut 2009, 10:13
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

Ja mam takie i nic mi nie drży http://www.polo-motorrad.de/de/universa ... winde.html.
Szczeże polecam, mała łamliwość produktu.
A więc, z lewej nadjeżdża jakiś skuter. Z prawej też nic nie jedzie :)
Awatar użytkownika
Rut
Posty: 175
Rejestracja: 15 kwie 2012, 18:58
Lokalizacja: Gdynia

Może z tymi lusterkami to przypadłość iksów, w R-ce nie zaobserwowałem takich problemów przy żadnej prędkości, wibracji podnóżków też nie odczuwam, a mam podnóżki enduro bez gumy.
Awatar użytkownika
ZIBI
Posty: 437
Rejestracja: 23 lip 2012, 8:40
Lokalizacja: OSTROWIEC ŚW./W-WA

Rut pisze:Może z tymi lusterkami to przypadłość iksów, w R-ce nie zaobserwowałem takich problemów przy żadnej prędkości, wibracji podnóżków też nie odczuwam, a mam podnóżki enduro bez gumy.
Też mam XTX i w oryginałach wszystko w porządku ale jak miałem lans tuning (amelinium) no to lipa prawie nic nie widać.
Co do podnóżków to też mam tuning ala Czechosłowacja od kolegi z czeskiego forum co parę osób z naszego forum zamówiło (bez gumy) i drgań nie wyczuwam po prostu trzeba mieć dobre buty a nie sandał motors przedstawiane na naszym forum w dziele chyba śmieszne.
Awatar użytkownika
Fuczak
Posty: 445
Rejestracja: 07 wrz 2008, 21:45
Lokalizacja: Siemianowice Śl

Moja Zetka przy 120+ drży, ale czuję to pod nogami (standardowe z gumą) oraz pod tyłkiem. Kierownica oraz lusterka za to bez drgań.

Dziwne Rut że u Ciebie jest ok, tym bardziej że masz sztywne podnóżki.

edit:

But nie ma nic do sprawy, mam konkretne papucie a i tak czuję drgania. Jak podnóżki drgają to drgają, but tylko mniej lub bardziej to redukuje.
Awatar użytkownika
yomek
Posty: 52
Rejestracja: 12 kwie 2015, 16:02
Lokalizacja: Kalisz

Flaw pisze:Jakie masz podnóżki? Standardowe z gumą czy jakieś akcesoryjne?
Cięzko mi powiedzieć czy są one standardowe, nie zbyt dobrze znam Xt. Jesteś w stanie coś wywnioskować ze zdjęcia?

Obrazek

Co do opinii, aby buty cokolwiek tłumiły, również odrzucam tą teorię, chociaż niewykluczone, że dobre obuwie z pewnością lepiej wytłumi, ale to zbyt mało. Jeśli jednak, u niektórych z was drgania nie są uciążliwe, to pytanie brzmi jakie macie podnóżki?

Co do lusterek, to na 100% nie mam seryjnych. Mogę rozważyć ew. zmianę lusterek, z tym ze kazde inne od serii, również będą niosły takie samo ryzyko drgań. Lusterka jak wiadomo to jakiś tam kompromis wizualny. Jakieś sugestie?

Obrazek

Nie wiem, czy najlepiej nie będzie podjechać do sprzedawcy, zamontować konkretny model, jak drgania ustaną - brać, jak nie... próbować dalej. Zakup w ciemno, bez przetestowania mija się z celem. Te wyglądają "solidniej" (po sąsiedzku): http://allegro.pl/yamaha-wr-125-x-r-lus ... 72326.html
Ostatnio zmieniony 28 kwie 2015, 9:42 przez yomek, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam: :)
Awatar użytkownika
crazyrider12
Posty: 1459
Rejestracja: 04 mar 2010, 7:49
Lokalizacja: Krk/Siemianowice Śl

Popraw linki do zdjęć.
...bo każda okazja jest dobra by zjechać z utartej ścieżki i poszukać własnej ;)
Awatar użytkownika
Goral
Posty: 489
Rejestracja: 14 sie 2014, 16:10
Lokalizacja: Bielsko/Żywiec

ja mam oryginalne lusta i drgają, może po prostu ten typ tak ma:p
Awatar użytkownika
Bajros
Posty: 3302
Rejestracja: 10 lis 2008, 23:27
Lokalizacja: Warszawa

yomek, Przerobiłem bodajże 3 komplety lusterek, ostatnio nawet TT składane regulowane... Polecam bardzo lusterka Yamahy (bodajże od FZ1) link wstawiłeś http://allegro.pl/yamaha-wr-125-x-r-lus ... 72326.html
Jedzie Jadzia Dziadzie ;) Braaap Braaap
"Tylne koło ucieka cały czas, przednie tylko raz"
Awatar użytkownika
czarnuch
Posty: 1261
Rejestracja: 17 mar 2010, 9:57
Lokalizacja: WROCŁAW
Kontakt:

Podnóżki masz seryjne od XTX, lusterka tak jak piszesz.
Jak długo masz XTX ?
Fuczak pisze:Moja Zetka przy 120+ drży, ale czuję to pod nogami (standardowe z gumą) oraz pod tyłkiem.
Fuczak, u Ciebie to kwestia nie wprawionej w jazdę dupy, polatasz - przywykniesz, może kolega yomek, ma tak samo... 8-)
Doświadczenie przychodzi z wiekiem...najczęściej jest to wieko od trumny ;-)
Awatar użytkownika
ZIBI
Posty: 437
Rejestracja: 23 lip 2012, 8:40
Lokalizacja: OSTROWIEC ŚW./W-WA

Toż XT to singiel i tak ma (i jest fajnie) a jak ktoś chce bez drgań to musi wymienić na skuter elektryczny :mrgreen:
Awatar użytkownika
yomek
Posty: 52
Rejestracja: 12 kwie 2015, 16:02
Lokalizacja: Kalisz

Bajros,

Dokładnie te same lusterka zasugerowałem wyżej. Masz jakieś foto, aby pokazać jak wyglądają na maszynie? Na zdjęciu z aukcji wyglądają fajnie.
Chłopak z aukcji mieszka ode mnie 25 km. Być może pozwoli przymierzyć przed zakupem, żeby sprawdzić czy zmiana lusterek cokolwiek pomogła ;)

czarnuch,

W styczniu kupiłem XT, tak więc niedawno. Pytam o te detale, bo nie warto na nowo odkrywać przysłowiowej Ameryki. Za miesiąc lecę w ok 2 tygodniową trasę, przyjdzie mi przelecieć trochę autostradą, co nie jest mocną stroną tej maszyny, tak więc do drgań bede musiał się przyzwyczaić :mrgreen:
Pozdrawiam: :)
ODPOWIEDZ